MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja mislim da Conor nema šta tražiti u 170 kategoriji ali ako pobjedi sad i prihvati taj meč, svaka čast onda.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema ova borba nikako smisla u 170 pogotovo sto je i Cerrone bio 155er. Jedino da ga mozda ne uslovljava White da se dokaze u 170 za Masvidala.

    Treba imati na umu, UFC ne cindika vise sa Conorom jer ne ide PPV prodaja njima. Bio Conor main event ili Derrick Lewis, hebe se njima. Ima nesto pritiska od ESPN-a i to je to.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. NAILS

    NAILS Moderator

    115 divizija

     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne znam da li ću zvučiti šovinista ili sl, ali nikada se nisam zanimao za ženske mečeve. Upratio sam par borbi gdje su Holly i Nunes namlatile Rondu i to je to. Više sam to upratio zbog toga što mi je odvratna Ronda i baš je bila satisfakcija kakav je pad doživjela s obzirom kakva je bila kučka prema ostalima u UFCu (na žene mislim). Zašto pratiti ženski MMA kada bi vjerovatnog GOATa ovdje (Amandu Nunes) deklasirao neki bantamweight muškarac što se bori u nekoj trećoj amaterskoj MMA promociji ? Ne kontam ovo forsiranje žena kada je ovo muški sport i tolika je razlika u skillu i snazi da je smiješno ... Isto vrijedi i za fudbal, košarku i masu drugih sportova.

    Dobar članak :
    https://www.reddit.com/r/soccer/comments/e6ws7c/womens_ballon_dor_is_a_joke_and_discredits_womens/
     
  6. xman

    xman Komšija

    Ni ja nisam prevelik fan ali Amanda bi sigurno razmontirala vecinu muskaraca koji ne treniraju tako da...:D
    Valentina Shevchenko je najbolji borac kog sam u zivotu vidio kada je skill u pitanju.
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa naravno da bi, isto kao što bi i Serena razmontirala većinu što ne treniraju tenis .. Ono što je iritantno je kako se forsira taj wage-gap neutrality i da ženama sportistima smeta kako su manje plaćene nego muškarci ...
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bilo je dobrih ženskih borbi, nema smisla podrediti sa muškarcima
    A i sama MMA ženska scena je loša bez obzira što se malo više gura zbog uspjeha roande, sama divizija je loša, nunes jedva da ima konkurenciju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Zasto pratiti nize klase kada bi veci borci pobjedili protiv manjih. Zasto pratiti MMA uopšte kada bio svakli borac izgubio protiv glock-a. -Zato sto je sport a ne ulicna borba.

    Taj argument vazi za bilo koji sport - zasto pratiti košarku kada loptu mozes napucati nogom. Sve su to igre gdje se ljudi takmice po X pravilima. Zasto upste imati klase u borilackim sportovima onda? Zasto pratiti zene kada bi izgubile od muškaraca je degutantno u najmanju ruku.

    Borci poput Amande, Valentine, Rose, Joanna su kompletniji, bolji i zanimljiviji nego skoro cijela teška kategorija. Za ostale organizacije da i ne govorim. Alexander Volkov v Greg Hardy borba je bila sramota za tešku diviziju. A ženska MMA scena je jako jako mlada.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Evo krece ovo cudo.
    Mislim da debeljko nema istu motivaciju kao prosli put i da gubi ovu.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma bolji je bokser dzošua, ali borefest kao i 90 % box mečeva

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Bilde(r) obični. Ruiz je izmislio tehniku za ovog debila.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ocekivano, debeljkovih 5 minuta slave proslo.
     
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    AJ iskoristio svoje fizičke predispozicije, izbjegao je opasnu razmjenu i to je to.

    Bude li se sastajao s Wilderom ili Fury-em, izgubit će sve one pojaseve trajno :D
     
    forzamilan and aNaToMiC ! like this.
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hebace ga Fury samo tako.

    Kazu Klicko mu davao savjete pred borbu, vidi se.. Tap and Run.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako bude treca borba, tesko da je budem gledao. Amerikanac nije ni dosao da pobjedi. Englez isao na sigurno.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Normala, zašto bi radio drugačije
    Može li se sada Wilder sa njim boriti, to bi bilo zanimljivije

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    12 ili 14 cm meksikanac ima krace ruke ali udara kao maljem jbte
    Josua je cijeli mec bio u grcu i strahu i samo je skakutao po ringu...normalno i pogadjao je jer je fizicki veci i duze ruke ali opet svaki puta kada bi dosao u blizi kontakt,Ruiz je bio bolji i pogadjao ga

    ali jako dosadan mec...ovaj Josua isto Klickovi...fizicki veci od protivnika i samo drze gard i skakucu ...po meni to nije boks
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma box gledati poslje MMA je kao da upališ dramu poslje die hard :)

    A što se tiče taktike, to je sasvim normalno, ovaj pokušava pobijediti sa svojim predispozicijama ovaj sa svojim


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Jebi ga svi bi vi knockoutere ukljucujuci i mene ali je box sah i strategija. Lik je prosli put ispusio streak pobjeda i prosao kroz par mjeseci gutanja govana samo zato sto je srljao i napravio sebe ranjivim. Ruiz je kontra svom izgledu i brz i tehnicki potkovan a i ima snagu udarca i logicno je bilo ovaj put da Joshua nece staviti karijeru na kocku nego da ce se boriti na osnovu svojih jacih strana a to su reach i movement. Lijepo je biti showman i udovoljiti boksackoj publici ali ne moze se uvijek na srce pobjedjivati sto je Joshua i saznao u Madisonu prosli put na tezi nacin... na kraju krajeva boks na ovom nivou sigurno jeste i strast ali daleko vise od toga i business.