All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cekaj jutro da se slegne potpuno ali trebalo bi biti ok.
     
    Haker likes this.
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    I ono je obavezno, iako se može koristiti samo u određenim uslovima, zaboravio sam kojim. Btw. sad vidim na Bihamu da su u oktobru plasirali ZOBS sa izmjenama i dopunama.
     
    forzamilan likes this.
  3. sumeir

    sumeir Komšija

  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Brate to kosta kao nov akumulator, isplati se majstoru. Uzmi obicni multimetar ako te interesuje, dosta je jeftiniji a mozes ga koristiti i u druge svrhe.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Gledao sam par videa i kao mutimeter nije najbolja opcija za ove stvari, zato pitam konkretno za slične uređeaje.

    U situaciji u kojoj će se koristiti ovaj uređaj je opravdana investicija a svakako i dugoročna.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imaš i ovako nešto jeftinije a vjerujem da je podjednako dobar.

    Ja ću kupiti ovo i sve ostalo čisto jer majstora plaćaš za ove sitnice a meni je veća pegla dok ti njega uganjaš. Kupiš ovo jednom i valja dovjeka, posebno je zgodno ako sutra kupuješ polovan auto pa možeš odmah provjeriti bateriju
    Meni došao ovaj OBD skener, sad je na putu onaj uređaj što testira kočionu tečnost, naručim i ovo :)[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    sumeir likes this.
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Super !

    Kad ti dolazi ovaj hepek ?

    Baš me interesuju impresije.

    Na Ali-ju bolje cijene nego na Amazonu, onaj isti mjerač koji sam postvao je je jefitini.

    https://www.aliexpress.com/item/326...chweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisam još mjerac narucio, došao mi je samo OBD skener i uredno radi, i to 28.11. poslat, danas došao.
     
    sumeir likes this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem je kada mijenjas senzore ili imas neki problem, majstor opet spaja na svoju dijagnostiku i opet ti istu naplacuje. Ima nacina na opelu da se dobije kod greske i bez skenera, ali ja nisam vidio koristi od toga. Eventualno da se financijski pripremis.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa dobro ako je neka glupost mogu sam obrisati pa i ne ići majstoru. Ugl korisna stvarčica za 28 dolara. Daleko od toga da može zamjeniti kvalitetnu dijagnostiku

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Proslo je vrijeme naplacivanja dijagnostike. To je alat koji mastor koristi radi sebe isto kao i dizalicu ili ključeve. Ko naplati spajanje dijagnostike jednostavno otima novac od musterije i ne vidim mu svjetlu budućnost.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Haker and dams82 like this.
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Kakvi su vam to majstori, kod nas se dijagnostika ne naplaćuje, plaćaš uslugu, a ako usluga sadrži dijagnostiku ne naplaćuje se dodatno nego ulazi u cijenu... Npr ako se mjenja senzor plaća se zamjena senzora, a brisanje grešaka se podrazumjeva u usluzi... Jedino ako mušterija želi samo čitanje grešaka onda se može nešto naplatit, a i ne mora ako je stalna mušterija. Neki majstori bi naplaćivati zrak koji se udiše pod krovom radionice...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    kio and aNaToMiC ! like this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moj stvarno ne naplaćuje, super pošten momak. Ali znam likova koji naplaćuju 20km i dobro im ide nažalost. I ne znam stvarno kako da ti pored zamjene senzora još naplati i brisanje greške
    Moj majstor ima posla i najviše me nervira radi sitnica moram čekati, a nemam alata. Sad ću polako uzimati sve ove stvari i lagano većinu sam raditi što budem mogao

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako neko ne zna, na fordu pritisne dugme za reset trip computer, ili držiš OK na volanu ako je noviji, i onda daš kontakt o sa tim dugmetom ides kroz meni i ako ima neki error možeš tu očitati...

    Sent from my Huawei P30
     
    kio likes this.
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima li neko sa kožnim sjedištima? Kako ih održava? Koje proizvode koristite? Prvenstveno da bi se spriječilo eventualno pucanje/habanje/guljenje.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni na tiguanu prestala raditi ona pomocna svjetla kad skreces. I citao na netu da nekad moze biti da je neki kabal popustio i sl. I da je bolje otici prvo vidjeti preko dijagnostike jel ok, ili su sijalice crkle.

    U Bihacu odem tako na preporuku kod jednog majstora koji mi je to naplatio 20KM.

    Usput dok sam mu ja objasnjavao gdje je problem, ljudina je meni ukljucio da se maglenke pale pri skretanju, iako sam ja to izricito napomenuo da to ne zelim i da nije uopste tako kod mene radilo.

    Svakakvih majstora ima. Ja to nisam skontao dok nisam kuci dosao.

    Kako sam bio tad u garazi dok je to 'napravio' okrenem volan vidim na zid udara svjetlo i kontam to je to. No kasnije pri voznji primjetim da je malo svjetla baca. I kasnije kad sam kuci dosao ćaća kaze sta je sad ovo, a i imao sam sta i vidjeti. Bas sam popizdio taj dan.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Koristim neke vlažne maramice za kožu, otprilike petak za 20 maramica. Prebrišem, utrljam i obrišem višak suhom krpom. Pošto je bež koža kod mene, uglavnom to koristim kada primijetim da su sjedišta "pocrnila" od ulaska/izlaska i texas odjeće, više da ih obrišem i to je to. Iskreno da kažem, i ne održavam ih nešto :), imaj na umu da da većina "premiuma" i ostalih uopšte nema pravu kožu, nego je to prosječan sky materijal, i to je ono što se guli i puca

    https://www.cartelligent.com/blog/does-your-mercedes-benz-have-leather-seats-surprising-truth
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kožu bi trebao kremom da se ne osuši. Puca kada je suha samo ne znam cime tacno da mažeš.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Nivea mlijeko za tijelo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and kio like this.