R* - Red Dead Redemption 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by n1dal, Oct 20, 2016.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koliko samo odugovlace ovaj steam release da bi raja kupila na epicu ili roctars launcheru. Nisu cak ni preorder za steam ubacilil..

    edit: jos su ubacili snizenje na svakom launcheru da bi sto manje raje kupilo na steamu. I jos uvijek nisu pustili pre-order.
     
    Last edited: Nov 28, 2019
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Možeš to nju odmah kupiti za 48€ na R* storeu, ili kako se vec zove njihov launcher. Svakako je steam samo prodajno mjesto. Morat ces imati njihov klijent kao i sa ubisoft igrama.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Eh da i ja odigram napokon.

    [​IMG]
     
    Vedo, xman and NAILS like this.
  5. xman

    xman Komšija

    Javi kakve performanse imas:)
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nevjerovatno dobre. Igra nije niti jednom krešala niti imala bilo kakav problem. DS4 kontroler koristim, ima native support. Vecina settinga na ultra/high, 2-3 stvari na medium, 60fpsa konstantno. Ne znam stvarno sto se zali raja toliko, igra ide kao mlijeko.

    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 7, 2019
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Koja ti je konfa? Inace je igra bila jako losa kada je izašla. I sada ima misija da zna krešati svaki put ali je u poectku i launcher bio problem. Do sada su to dosta ispravili tako da je vjerovatno vrijedil ocekati.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    i7 4770/1070/16gb rama - ma da, vjerovatno ce kroz jos koji patch to biti jos bolje, pa da se i ove ostale postavke mogu podici.
     
  9. xman

    xman Komšija

    Ti onda imas nevidjeno puno srece. Raja evo po Steamu kuka i vraca igru. Patchevi koji su izasli su nekima popravili crashanje a nekima opet napravili bruku problema tokom gameplaya.
    Konfa poput moje baca 25fps na ultra a sa 90% postavki oborenim na high ili sa optimizacijskim vodicima poput onog od Hardware unboxed gdje je boost u performansama 65% igra cesto pada na 50fps. Rijec je najlosijem portu neke AAA igre ikad,pogotovo sto graficki ne opravdava te ludjacke zahtijeve.
    Ti bas imas srece.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne vrijedi to kupovati, bolje nadodati love i odigrati na ps4

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. xman

    xman Komšija

    Performanse nece nikad popraviti. Sve te "napredne" graficke postavke su samo bacene u igru bez ikakve optimizacije i kada poprave crashanje bit ce to ok ali za 1080p/high/medium postavke. Problem je sto ti za max postavke na 1440p treba i9 i 2080Ti i opet ce biti padova ispod 60fps sto je komicno.
    Nova generacija hardvera ce biti taman za RDR2:D
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma nikad u zivotu. Tu se nikako ne mogu sloziti. RDR2 je na obicnom PS4, smece bas. Ne drzi ni onih 30fps.. vecinu vremena je na 25. Na PRO je druga prica, tako sam barem cuo. Igrati na pc-u i na konzoli je velika razlika. Ja ovo pricam iz iskustva jer sam imao priliku igrati na konzoli ovu igru. Evo sad ga igram na pc-u i samo kad bi pamet izgubio, ukljucio bi ju opet na konzoli. Pored toga, meni igra izgleda ljepse na pc-u. Ja vjerujem da kroz koji mjesec, roctars ce maksimalno ispeglati igru. Usput, imas ogroman modding community koji ce drzati ovu igru zivom narednih par godina. Mogu misliti kad urade neki dobar nb graficki mode, igra ce prebijati. Nisam master pc freak ali, igrati na pc-u sa DS4 kontrolerom je meni savrsenstvo. Odlican spoj ugodnog s' korisnim.

    Ja vjerujem da Roctars radi svim silama da ovu igru ispravi sto je vise moguce. Znaju da im je GTA V na pc-u donio milijarde dolara i jos uvijek donosi, tako da im se isplati ulagati vrijeme u ovaj naslov. Pa vidio si marketinskog poteza kada su dali korisnicima par stvari u igri da se izvinu zbog loseg launcha.

    btw. gore od ovog ne moze :)
     
    Last edited: Dec 8, 2019
    Zer0 likes this.
  13. gilla

    gilla Aktivista

    Smeće? Igra je među najvećim grafičkim dostignućima na konzolama (na stranu što ima drugih nedostataka). Gledam ovaj tvoj ss, i šta je ovdje wow u odnosu na konzolu? Grafički. U poredjenju sa konzolom od 300 KM.
    I gta im nije donio milijarde na pcju. Odakle ti to?
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da si igrao na obje platforme, ne bi imao potrebe komentarisati. Kad odigraš, onda si kompetentan da vodimo diskusiju.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Opcepoznato je da konzola ima cak i neke settingse ispod onog sto je "low" na PC.
     
    Aldiin likes this.
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja uzeo kod Rusa za PC neki dan, skinem, pokrenem.Po 100x moram alt+tab da krenu one movie sekvence.Ili prekida ton ili slika smrzne ili kretnje kroz meni ne rade, itd itd, bas bezze.Ne znam jel do mene ili je tako i kod drugih!?Sam gameplay, pa onako, moze se igrati na mojoj masini ali jos neoptimizivano. Nadam se da ce se ovo ispeglati narednih mjeseci.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Do tebe je vezano za te movie sekvence. Nisam jos cuo da neko ima takav problem.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Mora biti jeftinije kada su to kljucevu sumnjivog porijekla i skidani sa kartica. Onda mogu i ruski kljuc ganjati za par eura.