Kako do relativno jeftine radne/gaming masine

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mobsterc, Mar 19, 2019.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Decerto pazi na temperature te 280-tke. Ali ne gpu core temp, već sve ostale.

    To hlađenje je loše, hladi samo čip. VRM i ostali moduli trpe ogromne temperature. Zbog toga imaš kuler prikačen, da se grafa ne bi raspala.
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    Da,ali zar nije ovaj bijeli kuler tu da hladi VRM ? Jer stoji tacno iznad VRMova.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jeste, to sam i rekao ali, to nije dovoljno za optimalno hlađenje. Kad tad pregori neka sekcija.

    Barem nabavi sa ali-a neke heatsinkove pa nabaci ako već nemaš.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    vidjet cu..mada sam i mislio ako nadjem stock kuler da vratim,ionako ne planiram da overclockujem graficku,a ovo da prodam.
     
  5. black

    black Komšija

  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Imam nesto xeona, ploca, rama.. pa ako nekome treba pisite
     
  7. Scholl

    Scholl Aktivista

    ja bih volio da vidim, da sastavim nesto budzetsko za gaming, apex, rdr2, i cyberpunkg koji ce izaci
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Zakasnio si, nemam vise nista, prati prvi post pa mozes sebi naruciti. Ako hoces da ti radi sleep, mozes ici na huanan deluxe plocu.
     
  9. Scholl

    Scholl Aktivista

    Da li ove konfiguracije sa alija mogu pokretati navedene igre ? Naravno uz dobru graficku?
    Pa da probam nesto naci na alijuu, gledam kombinacije maticna, procesor i 16 GB rama za 150 dolara se moze uzeti

    Bi li mi pomogao oko toga?
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa vidi ovako, apex nije zahtjevna igra toliko ali, RDR2 ce ti pojesti racunar. Preporuka je da ides na AMD karticu jer su one dosta bolje optimizovane od nVidi-e za taj naslov. RX 580 je trenutno best buy. Usput, za cyberpunk nista ne znamo ali, svakako ispod RX 580 / gtx 1060 ne bi isao. Ti xeoni su okej, ganjaj barem 4-tu generaciju, ekvivalentno i7 4770 da bude. Tu dodaj 16gb memorije i na konju si. I da, gledaj da ploca podrzava m.2 obavezno da ne moras kupovati adapter.