Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    https://www.olx.ba/artikal/35888373/smart-tv-panasonic-4k-fx550e-43-puko-ekran/#detaljno
    moze li se ovako nesto popraviti,tj. gdje se imaju kupiti displayi i kolika je cijena jednog ovakvog televizora
    realno,meni treba neki tv ,optimalno 43 inca,koji bi mi mijenjao sadasnji 32 incni,koji koristim kao extended monitor,pa na njega pustim eon tv ili filmove a direktno je spojen sa racunarom i stoji mi iznad glave,gledam u njega sa nekim metar udaljenosti,tako da ne mogu veci tv,jer bi slika bila losa iz blizine
     
  2. CooK

    CooK Novi član

    Panel obicno kosta 90% cijene televizora i kada se razbije panel vise ti se isplati kupiti novi TV nego popravljati odnosno mijenjati panel.
    Znaci ne preporucujem ti da se upustas u tu avanturu jer slabo da ce ti se isplatiti.
     
    zippoo likes this.
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Neki dan uzeo HISENSE H 55 B 7100 za 333 eur, djaba, u Saturnu 475 eur. Kontao nesto do 5 stoja al ovaj naleti kao neko snizenje u mediamarktu. Ja za ove pare prezadovoljan jbt dobra 32ka toliko kosta. Zvuk i neki detalji oko izrade vidis da to nije neka klasa. Svakako rijetko gledam tv, tekma 2-3 sedmicno i eventualno 2-3 filma mjesecno sve preko hdmi od pc. Gledao sam bas uzivo tv ove do 5 stoja sve je to tu negdje dok ovi od milje pa nadalje oled bas mnogo bolja slika, 8k da ne pricam. Samo svabe su lopovi. Ove jeftinije tv stave sd sliku recimo ard ili zdf kanala to je uzas dok ove jace od milje i skuplje stave 2160p i pojacaju boje, ovaj moj nije ni upaljen bio :)

    Kontam jos jedan starcima nekad uzeti i ponijeti u Bosnu.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Trgovac je svugdje trgovac

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  5. VR6

    VR6 Komšija

    za ove sto su kupili samsung 55' q60r, neka provjere donji dio tv.a, izgleda citava serija ima problem zadnja 2-3cm ima zutilo i blur.
    svoj sam tv vratio radi toga, cekam 15 dana gospodu da se dogovore novi tv da mi daju, a vidio sam u Fis.u da isti tv ima istu manu, vjerovatno je citava serija losa ili sta vec.
    nudit ce vam panel da mjenjaju, to nisam htio hocu novi tv pa su me razvukli.
    samsung = smece :D
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nema savrsenog panela...postoje bolji i gori

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    VR6 likes this.
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Upravo, iako zutilo ne bi trebalo biti prisutno na VA panelu.
    Ali svaki panel je lutrija, gledam kako C9-E9 je random, isprane crne, losa gray uniformity i itd.
    Mojnprvi edge leg, samsung 7000 serija, ma sarenilo od cloudinga, dimming totalno neizbalansiran. Ali evo i sad je ispravan, jos pao na pod, deset godina.
    “Najscisciji panel koji je mene zadesio je bio kod Sony edge led lcd, kojeg sam kratko imao, ali je bio pa skoro u mraku potpuno ok, za 1200KM, to je bio bas odlican tv.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  8. VR6

    VR6 Komšija

    naravno da nema nista idealno, a trebalo bi biti kad je vec toliko tehnologija napredovala.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    A tako ti je to drug, OLED, dosta ljudi ima prevelika ocekivanja pa se razocaraju, ja sam imao, dok nisam skontao da je i to tech koji ima +/- kao i LCD, dosta SDR sadrzaja ima black crush, ironija je da HDR izgleda najbolje, jer na pocetku lcd je imao tu prednost.



    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sena,ja mislim da si ti imao sony isti model kao i ja sto imam,samo moj malo veci
    sony kdl48w705c
    na ovom tvu je slika bas odlicna a nisam jos primjetio probijanja i losu uniformiranost a ni clouding,dse
    dok na starom lgu,koji je onaj prvi tip lcda,star 10ak godina...na njemu je sada panel saren,cloudng po cijelom ekranu i na svijetlim scenama se bas primjeti ali jos radi i mislim da nije imao niti jednog kvara za ovih 10 godina
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yep, samo sam ja imao 42 incnu verziju, ovaj OLED mije tv od LG, generalno ja sam teska stipsa za sliku, ali solidno slusaju feedback pa su dosta stvari firmiwareima patchovali.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Odjednom mi na Philips TV-u (55') starom dvije godine poceo backlight blinkati...barem mislim da je to. Nosio sam ga dva put na garanciju da popravljaju zbog nekakve sjene na panelu, ali izgleda da su od zadnji put zeznuli jos nesto. Mijenjali su panel dva puta. Sad je van garancije. Bukvalno je TV na momente ok, nekad zna i po sat biti OK, a onda isto ko da se brightness mijenja deset puta u sekundi...je li se ovo moze popraviti bez da se ponovo panel mijenja?
     
    bhd likes this.
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da probas factory reset kroz service meni?
    Svakako je can garancije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Niko se nije usrecio sa philips televizorima u zadnje vrijeme

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    Ronaldo_9 and dams82 like this.
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imeni neke tamne fleke... Dakle da ga reklamiram

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    U coskovima fleke ili?



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa vishe kao mrlja na ekranu na svjetlim bojama se primjeti

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koji je tv tacno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    50pus6162/12
     
  20. VR6

    VR6 Komšija

    Meni je samsung odobrio novi tv zbog zute linije na dnu(blur i zutilo), nacekao sam se dosta ali je proslo, ipak je izgleda mana velika bila u pitanju.