Najbolji izbor graficke do 170 eura

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by FearLess, Oct 28, 2019.

  1. FearLess

    FearLess Aktivista

    Pošto sam duže vrijeme van dešavanja, zanima me najbolji izbor grafičke do 170 eura sa amazon.de, koju bi upario sa:
    Intel i5 4570
    16 GB rama
    250 GB SSD

    Sad imam nVidia 760, ali bi volio bar mali upgrade uraditi. Nisam voljan mijenjati ništa drugo osim grafičke, pa me zanima najbolji izbor.
    Gledao sam:
    https://www.amazon.de/Gigabyte-Rade...ŽÕÑ&keywords=rx+570+8GB&qid=1572260009&sr=8-1

    Pa me zanimaju vaša mišljenja.
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne isplati se kupovati rx-ice nove. Trenutno je cijena polovnih, nevjerovatno dobra.

    Polovna rx 570 se moze naci za 170km dok se RX580 moze uzeti za nekih 220km. Definitivno najbolji izbor.
     
    FearLess and Esh like this.
  3. Esh

    Esh HWB

    Sto kaze Aldin mozda neka 570/580 polovna, pa cak je i koristena za mining, ako ima lokalnu garanciju i radi ok..
     
    FearLess likes this.
  4. FearLess

    FearLess Aktivista

    Hvala momci, ustedili ste mi novac.
    Ma ovo je samo zelja da produzim vijek trajanja racunaru, a i da se moze koja igra pokrenuti.
     
  5. FearLess

    FearLess Aktivista

    Samo da prijavim da je legla polovna RX 580 (90 eura) i 500GB Samsung SSD i zivot produzen mom i5 4670K procesoru, do sad je bila nVidia GTX 760.

    Sad mogu lagano novije naslove bar na medium 1080p bez problema.
     
  6. efo

    efo Komšija

    Jesi prodao GTX 760?
     
  7. FearLess

    FearLess Aktivista

    Nazalost vec sam dao drugu.
     
  8. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Isključi AntiAlliasing u igrama i gurat će ti sve igre na high/very high/ultra (zavisno od igre). Probaj vidjet ćeš.
     
    FearLess likes this.
  9. FearLess

    FearLess Aktivista

    Morat cu probati, uglavnom mi je bitno da je 60 fps ili blizu tome.
     
  10. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ugasi i VSYNC za bolju reakciju pokreta i preciznost. Zato sluze monitori koji imaju FreeSync ili Gsync.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Neke igre ne dozvoljavaju gasenje AA ( npr BF5) a danas igre koriste TAA koji ne utice mnogo na performanse. Sa druge strane bih ga opet gasio jer je slika kao 720p na 1080p monitoru ako se ne koristi rez scale preko 130%.

    Sto se RX 580 tice, odlicna je karta ali je i ima za male pare jer je vecina njih rudarila. Ima rigova sa nekoliko RX 580 i RX 570 karti. Ili oglasi gdje prodaje deset komada RX 580. Ali je svakako za 90€ ekstra kupovina kakva god da je.
     
  12. Scholl

    Scholl Aktivista

    Je li mi Corsair VX 450 W dovoljno za rx 580 8 gb ?
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Minimum ti je 500W dakle preslaba je.
     
  14. efo

    efo Komšija

    Zavisi koji ti je procesor, tj. koliko on vuče struje. Imas 396W na raspolaganju na 12V railu, od toga RX 580 može povući oko 220W. Pogledaj koliko ti procesor troši. Naravno overclock također podiže potrošnju. Uz sve to, treba ti i 6pin to 8pin adapter jer koliko vidim ova napojna koju imaš ima jedan 1x6pin konektor za grafe, a RX 580 traži 8 pinski, neke verzije čak i više od toga (8pin + 6pin).
     
  15. Tensai

    Tensai Komšija

    mozes i dvije RX 580 prikljucit na tu napojnu
     
  16. kAcA

    kAcA Aktivista

    Gdje nalazite RX580 tako jeftino?
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Scholl

    Scholl Aktivista

    procesor mi je i5 2500, nije OC, niti moze biti
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mozes prikljucit i gledat kako svijetle :D Nitro 8gb zna povuci i preko 240w, trosi kao i vega 56, a nesto manje ako odaberes quiet bios (200-210)
     
  20. Tensai

    Tensai Komšija

    https://www.anandtech.com/show/11278/amd-radeon-rx-580-rx-570-review/4
    https://www.anandtech.com/show/13570/the-amd-radeon-rx-590-review/15

    evo ti ovde citav sistem sa i7 4690k i RX 580 trosi oko 250-280W
    Nema sanse da ce mu ikad TDP preci 300W sa i5 2500. Naravno da sam pretjerao kad sam rekao da moze dvije ovakve, ali sa jednom, pod najvecim opterecenjem ce imati oko 150W viška.