Preporuka napojne

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NaLe!, Jun 19, 2016.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    vratio amazonu :)
     
  2. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Da li se neko susretao sa gigabyte napajanjima, kakvo je misljenje o njima? U potrazi sam za napojnom do 600W, cjenovnog ranga do 130 KM. Je li pametno kupiti polovnu jedinicu?
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  4. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Hvala ti, nema na stanju.
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    ma novo je novo, posebno sto nije bas ni jednostavno testirati rad polovne napojne te utvrditi da je 100% ispravna
    nedavno drug imao slucaj da je mislio da je do graficke a napojna bila neispravna i pri vecem opterecenju resetovala pc
    greske koje su se javljale u windows logovima ukazivale na neispravnost graficke da bi zamjena slabijom ali novom napojnom rijesila sve probleme a pc se prestao resetovati
    to je svakako komponenta koja moze prezivjeti vise upgrade-a i zamjena ploce i procesora pa se isplati uzeti novu i skuplju napojnu jedinicu
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  7. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Kakve su ove vidim na benchmark.rs uporedjuju sa BeQuiet napajanjima kao neka srednja klasa jeftinijih napojnih

    https://www.shop.imel.ba/artikal/na...rmor-750w-80plus-gold?sort=p.price&order=DESC

    Naravno nisu top klasa kao Seasonic ili Corsair i sl.,ali nova i 36 mjeseci lokalne garancije.Nejasno mi je zasto je kod nas 60 eura,a u Njemackoj oko 100 eura

    https://www.idealo.de/preisvergleic...6_-sama-htx-750-b7-armor-750w-inter-tech.html

    Evo ima neka recenzija Njemacka djeluje kao solidno napajanje za ovu lovu

    https://www.gamezoom.net/artikel/Sama_HTX_750_B7_Armor_750W_Test_Review-40615
     
    Last edited: Oct 17, 2019
  8. Soviet

    Soviet Aktivista

    Iz iskustva preporucujem Seasonic, evo je radi kod mene skoro deset godina a uvijek sam drzao OC-ane procesore na njoj.
     
  9. Scholl

    Scholl Aktivista

    preporuka za napajanje 550 w
    trenutno imam vx450 corsair,ali idem na novu graficku rx580 8 GB, a u buducnosti cu preci i na ryzen 5 2600, s tim i na ddr4 i novu maticnu najvjerovatnije pa mi ona nece biti dovoljna za graficku...

    je li ok 550 w za to, ili da idem na 600? Necu nista OC
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bice ti dovoljno, ryzen ne trosi toliko, kad sve saberes nece to vidjeti ni 350w.
     
  11. Scholl

    Scholl Aktivista

    a da probam rx 580 na vx 450 w ? dok ne nadjem neku jaču?
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Slobodno.
     
  13. Scholl

    Scholl Aktivista

    izvini sto te smaram, al kako rijesiti to sto napojna nema 8 pinski konektor,a valjda ova graficka ga zahtijeva?
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Imas adaptere, molex - 8 pin ili 2 x 6 pin - 8 pin
     
  15. efo

    efo Komšija

    Imaš i 6pin na 8pin, taj tebi treba. 5KM u electronic centru, ako ga imaju na stanju. Ja juce' uzeo jedan.
     
  16. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ista stvar....još jedna preporuka za Seasonic....
     
  17. lilFishy

    lilFishy Novi član

    Da li ce za ryzen 5 3600 i rx 580 8gb ovo biti dovoljno napajnje:
    Seasonic Focus+ 550W GOLD
    ?

    I ako ne, koje mi preporucujete? Kroz nekih god. dana planiram uzimati jacu graficku, tipa rx 5700, pa me interesuje da li ce moci i to da pogura.
    PSU kalkulator kaze da ce load wattage biti oko 410w
     
  18. efo

    efo Komšija

    Hoće, idealno je za tu konfiguraciju. Ne vidim samo kako si dobio load wattage 410w, čak i sa rx 5700 koja troši do 180W i procesor 65 to je 245, zaokružimo na 250W na 12V. Sve ostale komponente nek troše 50W, to je 300W ukupno u vrh glave.
     
    lilFishy likes this.
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    To je i vise nego dobro napajanje, nemas brige sta god da nabacis.
     
    lilFishy likes this.
  20. lilFishy

    lilFishy Novi član

    Ne znam ni ja, niti se previse razumijem u to pa sam zato prepustio posao ovome: https://outervision.com/power-supply-calculator
    Vidio sam da daju garanciju od 10 godina! na ovo sto me je obradovalo. Poslednji put kad sam imao "zvjersku" konfiguraciju ( gtx 8800) stradala je graficka zbog loseg napajanja, pa bih sad da budem ekstra oprezan.