1. igor.g

    igor.g Komšija

    Kako ti update stize na eu rom, preko OTA ?
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    To ne znam
    Mislim da radi ota al trenutno mi je najnovija verzija

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Onaj Xiaomi sto je sav omotan od stakla, odgodjen do daljnjeg. Ljudi digli malo hajp, privukli paznju na sebe koliko su htjeli. I uspjelo im je.

    Mogli bi cesce ovakvih slicnih marketinskih poteza vidjati u 2020. pa nadalje. Nedavno je i Lenovo bio najavljivao potpuno bezeless telefon, pa na kraju nista od toga, ali su bili naravno digli prasinu.

    Ona Moto Razr odgodjena takodjer, ne znam do kad tacno, kao prevelika zainteresovanost za telefon pa se ne moze sve na vrijeme isporučiti.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mi Alpha se zove cini mi se taj model na preklop.


    Opcenito su stali sa inovacijama, od touch ekrana je krenula revolucija i evo dan danas osim boljih kamera manje više sve isto.

    Zato je jedan Xiaomi u vrhu jer koriste se fazoni stari 5x godina nista posebno novo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je to
    Samo xiaomi sebi manju marzu uzima i normalno da raja kupuje iste karakteristike za manje novca kod xiaomija
    Eno i podbrend oppoa ,realme se dize kao xiaomi prije 2 godine,prosla godina im povecana prodaja 200-300%
    Realme u biti potpuno isti dizajn kao kod xiaomija,da nema natpis ne bi se znalo koji je koji
    A sve ovo je sada moguce jer vise nema inovacija i razvoja...samo se pumpaju brojke ,vise kamera,vise megapiksela,vise inca,vise mAh,itd

    Evo ovi novi ppkusaji inovacija sa savitljivom ekranima nisu jos za serijske proizvodnje a i kada dodju,koliko ce to biti zanimljivo u prqksi
    Meni recimo sad za sad nije privlqcno uopste ni na nivou vijesti

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Poceo se Xiaomi opasno reklamirati sto ce reci nece ni oni vjecno biti jeftini.
     
    Aldiin likes this.
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nema to veze IMHO. Coca Cola se desetljećima opasno reklamira. Nisu najskuplji, ali znaju da je reklama ključ uspjeha. Bez reklame se može uspjeti kvalitetom, ali jako jako sporo. Xiaomi nema vremena za bacanje i nema šta i koga čekati.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne možeš podrediti koka kolu i malu kompaniju poput xiaomija. Jedini razlog što su jeftini je prodaja preko interneta i nisu trošili pare na reklame i opet su imali minimalnu dobit po prodanom telefonu.
    Kao što kolega reče, moraju i oni poskupiti.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa što se onda Coca Cola kao mega kompanija reklamira toliko??? Zar kupci nisu dovoljna reklama?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa coca Cola i jeste najpopularnije soft pice preko stotinu godina upravo radi agresivne reklame. Djed mraz je napravila coca Cola za svoje reklame. Ako se remlamiras taj trošak ulazi u kalkulaciju cijene kostanja krajnjeg proizvoda a ko će platiti to nego krajnji potrošač.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    E pa o tome ja i pričam. Kola ja ogromna, moćna firma, ali ubiše i dalje sa reklamama. Koliko god dobro da posluju neće popustiti sa reklamama.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa porediš najveću firmu na svijetu sa xiaomijem. Imaju toliku zaradu da mogu raditi šta im je ćeif. Ja kažem kako je Xiaomi došao do dosadašnjeg uspjeha, ako se krenu reklamirati i ubacivati posredinaka u prodaji cijena mora ići gore i to je to.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    vec jesteru bh telecomu :D
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    To to je cijena 2g garancije prema BH Telecomu i ovlaštenog servisa u BiH.
    Reklame na bilbordima su 15% krajnje cijene proizvoda, u prime terminima na lokalnim televizijama još 15%, reklame na prime tv servisima još 30-40%.

    U slučaju takvog pozicioniranja brenda cijenom bi se izjednačili, ili čak premašiti brand poput Samsunga.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Sta je sad best buy od Xiaomi telefona? Nesto do 400-500KM... Otkako sam sebi kupio (a to je na prvoj stranici teme), sve manje pratim ove nove modele...
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Omasio si budžet al totalno. Redmi note 8 je ispod budžeta a Mi 9t preko budžeta.

    A to su trenutno dva najzanimljivija modela.

    Recimo redmi note 8 pro se uklapa u budzet al sa mediatek chipsetom tako da mi se ne dopada a i citao sam neke vjesti o mnogo brikovanih primjeraka tako da bih ga ja preskočio.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uskoro izlazi Redmi Note 9 pro, pa mozda sacekati ako nije zurba.
     
  18. efo

    efo Komšija

  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Jan 13, 2020
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    mene samo jedna stvar nervira kod xiaomija, a to da moras gcam instalirati da ti kamera radi mako treba... nidje veze titami. Koga god znam ima taj issue tzv kvalitete slika.