1. selvin

    selvin Moderator

    Thanks. Poredim sad ovaj 8, 8t i 8 pro, nije bas da ima nekih posebnih razlika :) Mada standardno, stave bolji cpu i drugo ime. Mi 9t nije puno iznad budzeta, ali vrijedi li toliko vise od Redmi Note 8? :)

    @efo, jeftiniji izadje u univerzalno, 525KM, ti linkas ovo bez carinskih dadzbina.

    @Reventon, evo poredim i taj Mi 9 Lite, pitanje je vrijedi li 100KM vise u odnosu na Redmi Note 8?
     
    Last edited: Jan 13, 2020
  2. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ja bih tu nekako isao na 9t ako nije velika razlika u lovi. Ima brzi cpu, gpu, bolju kameru (obje), bolji display i nema notcha :)

    P.S. koristim Mi 9 vec mjesec dana i nisam pronasao neku vecu zamjerku, radi savrseno.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Evo razlike u cijenama u univerzalno:
    Mi 9T 525KM (64/6)
    Mi 9T 560KM (128/6)
    Redmi Note 8 Pro 410KM (64/6)
    Redmi Note 8 Pro 465KM (128/6)
    Redmi Note 8T 365KM (64/4)
    Redmi Note 8T 400KM (128/4)
    Redmi Note 8 330KM (64/4)
    Redmi Note 8 360KM (128/4)

    Tj. range je od 330 do 560 ovih modela, ima i jeftinijih koje ne gledam tipa Redmi Note 8 32/3 ili 9T pro.
     
  4. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Po meni glavna razlika izmedju Note 8 i Note 8T je NFC support. Tako da ako koristis nesto tipa Raiffeisenovog m-pay onda uzmi Note 8T. U suprotnom, Note 8 je odlican izbor za malo manje love.
     
    dams82 likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Kažu da su testirali popup kameru i da ide 300000 puta van bez kvara... E sad ako si ovisan o selfiju to je neka druga priča, a kako je samo lijepo kad nema zuba na ekranu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. efo

    efo Komšija

    Drug je nedavno naručio Mi 9T, nije platio nikakve troškove. Provukao se.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    To je već kockanje, a valja čekat, šta fali ako neko i zaradi koju marku plus daju i neke garancije ovdje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    selvin likes this.
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Da, bas je lijepo gledati u displej kad nema ni zuba, ni kamere urezane u displej, ni ispod displeja.
     
    dams82 likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve zavisi za koga je telefon i sta mu treba od funkcija. Meni licno bi bio dovoljan Mi 9 lite, prije njega nego Note 8 pro zbog amoleda i snapdragon cipa ili bih cekao Note 9 za par mjeseci.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja maloprije reboot u toku Viber poziva.2x sam im slao logove ali ne hebe niko.nista.Ne znam.koji mu je djavo!?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    uzmeš sebi redmi note 7 pro 6 giga rama + 128 disk
    290 KM :)
    Instaliras xiaomi.eu i gcam i to je to :D (evo vec mjesec koristim nikakvih problema kamera top postavim neke samplove nekad kasnije)
    telefon top a uopšte ne zaostaje za tim gore navedenim :D tj +-5%

    [​IMG]
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest al koju verziju? Global version je preko 300KM, to sto kazes ima al kineska sa Global rom.
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    samo je razlika u romu bukvalno ti treba 10 minuta da flash odradis xiaomi.eu roma :D
    moze ono i oficijelni od xiaomi al ovaj je bolji
    spominjao si da nece radit 4g
    mjerio u si selu 100mbita haloo 4g

    i mislim da uopste ne postoji globalna verzija tj da podrzaje sve 4g bandove jedina je razlika u romu
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Ne postoji RN7 pro global, samo kineska verzija, i da, radit će 4G na nekim lokacijama(uglavnom centar grada).
    Ti si zadovoljan tim uređajem i to je ok, ali pored toliko globalnih varijanti ne vidim zašto preporučuješ kinesku varijantu nekom ko će uređaj koristiti van Kine...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ma ženi kupujem, neću da nabacujem nikakve romove. Ne radim to sebi više, kamoli njoj :D Treba mi nešto out of the box, dobar display, dobra kamera. Zasad mi je Redmi Note 8 prvi izbor.
     
    dams82 likes this.
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    neces pogrijesit sa note 8
    top telefon

    ne vidim sto je tebi to problem telefon je top :D
    ko hoce da jeftino dobije dobar telefon a nije mu problem fleshovat ... :D
     
    dams82 likes this.
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    kod žene je redmi note 7 3gb 32gb prostora radi bez greške do sad je bilo sigurno 3-4 neka upgrejda sve preko ota i sve bez greške
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    I kod moje hanume je note 7 4/128
    Do sad stvarno najmanje problema s nekim uređajem...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kod mene nov iz BHT iz potpisa i imam bas problema povremeno.Reset povremeno i gubitak mreze na sim2.Kontam sta da radim

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imam ovaj model nekih mjesec ipo i nisam primjetio bugove,miui 11 na njemu

    jedini problem ovaj model ima sa viber pozivima,nakon par sekundi razgovora se prestane cuti sagovornik,onda pritisnes dugme hold,i opet vratis i radi normalno
    pisali smo ovdje o tome
    ostalih bugova nemam a kod mene je global verzija
    4/64 verzija sa alija je sada oko 280 KM,za te pare nema boljeg

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.