All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    I, koji je epilog price? Vozacka ili?
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    možda su mu dali prolaz radi dobrog smisla za humor xD
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Valjda da je kroz naselje vozio 85.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ma sigurno dao cvaju i sav sretan :) A trebala je ici vozacka 2-6 mjeseci i kazna 400-1000KM ako cemo pratiti zakon jer je presao 30+ preko ogranicenja.
     
  5. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Bio sam sretan i sa 50km na kafu sto su uzeli :)
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    pa nece u becu pit kafu xD
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mogu li mi ovi znalci oko auta reci da li mogu u svoj Renault Scenic II 2005 ubaciti ove led sijalice sa slike?Mislim znam da mogu ali je li moram na nesto.obratiti paznju ima li nekih rizika sto se struje tice da ne bi bilo neke havarije?
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nebih ja to stavljao u auto, zice od instalacije se toliko zagriju da se izolacija topi, a slaba im je svjetlost. Ako vec hoces uzmi klasicne xenone sa balastima.
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mozes li preporuciti koje?Volio.bi da je bijelo svjetlo.Vidjam po gradu auta starijih koji imaju takva svjetla pa se pitam sta je pravo fino svjetli a ne znam.jel.led ili nesto drugo

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Opcija ti je i LED, negdje na dobrinji ima lik koji radi LED extra, ako nadjem kontakt posaljem.
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mislio sam na nesto sto mogu sam da stavim :(

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dajte ljudi ne stavljajte xenone i led u kucista koja nisu za to predvidjena, samo opasnost na cesti i nista vise.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nista gore nego kad se nabije iza ledja, moram da sklanjam bocna i retrovizor.
     
    SpookyMoO likes this.
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    6500K ti ide na plavo dakle gledaj 4300-5000K sijalice, one idu na bijelu boju.
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa zato i pitam.Ako je to nesto sto moras da nekome majstoru vodis da stavi neka hvala.I pitam da li postoji kakva opasnost.Necu ni stavljati ako je tako ha ja :)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam na proslom autu imao xenone, nisu mi blicali iz kontra smjera jer sam drzao oborena svjetla, niti su meni smetali ljudi sa xenonima bez sociva.
    Vise mi smetaju kada voze pod dugim svjetlima, tih ljudi je sve vise, eh njima se sjetim zenskog roda :)

    Na sadasnjem su klasicne osram halogene, nije mi se dalo za*ebavati jer ne vozim cesto nocu.

    A ove divlje led sa ebay-a sam imao jedan dan na autu, istopile mi zicu da se moglo sve zapaliti, morao je ponovo izolovati.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ništa gore nego kad golf 3 ubije "kratkim"
    Ili kupi da valjaju ili ostavi te, mislim da su te sijalice preko 100km.
    Stvarno odron, neki dan operem auto i krenem, lik ispred mene u sred krivine, puna linija, štopke mu me rade, idiot potpuno stane da bi u pola krivine napravio skretanje, još mi diskovi valjda mokri jedva stanem
    Da je bilo opcija da izađem sada bih ga odležavao, okrenem se i vratim se da ga nađem, sreća njegova a i moja pa ga nisam našao.
    A ti idioti sa dugim svjetlima, za sat vremena vožnje deset ih najnormalnije vozi sa dugim :/

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    SamiRX-8 and aNaToMiC ! like this.
  18. Lamagician

    Lamagician Komšija

    ako sam stavis to je uzas za druge vozace, moraju se farovi prvo preraditi da i na sta lici...
     
    SpookyMoO likes this.
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Najgori su mi oni što im crkne jedno kratko pa upale dugo... I to u po bijela dana, samo ometaju druge učesnike...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Lamagician, SamiRX-8 and aNaToMiC ! like this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Led mogu u obične farove jer je izvor svijetla napravljen da imitira zar u nit. Dobre sijalice koštaju ali nije problem ih ugraditi. Čak imaš na osram youtube kanalu kako postaviti njihovu led sijalicu. Meni u forda ne mogu jer ima specifičan konektor i ne može se postaviti led na njega.

    Sent from my Huawei P30