All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imas različite čipove kod led sistema. COB i CSP. Cob je veci i neprecizan al moze svijetliti jače a CSP je manji precizan i bas glumi zarnu nit kao kod halogene sijalice.

    Ja na autu koristim sve orginal a na skuter sam stavio LED jer mi orginalna H4 nije sjala kako treba. Nesto radi start-stop sistema na skuteru i stalnih oscilacija napona sijalica dobija samo 10.8V sa bi uvijek sjajila jednolično a led na tih 10.8V sjaji kao i na 14V. (tu sam prevario sistem :) )

    Kupio sam Erfolg H4 Led sijalicu koja kosta 90km + postarina samo jedan komad.

    To sjaji ko Las Vegas a ima kvalitetan cut off za kratko svjetlo i ne smeta nikom.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Stevie_Ray likes this.
  2. Lamagician

    Lamagician Komšija

    mislim da ipak trebaju neki bolji farovi za jace ledove mislio sam na ledove od 200+ KM

    nekad sam imao zapisan i dobar model ali prodao auto i odustao od toga - nesto na ovaj fazon https://www.xenonhids.com/cosmo-series-led-headlights.html

    iako i tu treba provjeriti da li se smiju koristiti da ne bude na granici gdje si ti posao...

    zadnje od halogenih sto sam koristio je osram night braker laser, mislim da su dvije sijalice 50km bile i defitivno puno bolje od obicnih sijalica.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A ima li kakva obicna sto inace i ide u auto moje, dakle halogena koja svijetli bijelo?Nisam nigdje nasao po ovim lokalnim radnjama.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne može ni jedna halogena svjetliti bjelo kao led al osram night breaker je najbliže što može.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    SpookyMoO likes this.
  5. Lamagician

    Lamagician Komšija

    napisao sam ti za obicne, "osram night braker laser" je najbolje sto mozes izvuci...s tim da racunas da su dvije sijalice 50 KM i da im je vijek trajanja kraci nego kod obicnih (pise u opisu sijalica koliko dobijas vise svjetlost, koliko je vijek trajanja kraci isl.). I zaista ima razlike, osvijetli cestu dobro i daje malo vise bijelog svijetla. Naravno ne mozes porediti sa pravim LED ili Xenon farovima.
     
    SpookyMoO likes this.
  6. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Zaboravih napisati, mislim da sam tada kupio u motorexu u hrasnom pa mozes provjeriti da li jos imaju u asortimanu osram. Ako ne, mozes potraziti Phillips DiamondVision, ExtremeVision isl. koji su tu direktna konkurencija i s cijenom bara - bara
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jbg ako je takva cijena a vijek trajanja isti ili manji onda se ne isplati zajeb sa tim :)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    znas kako to ide, jednom kad probas, vise se ne vracas na staro :)
     
    SpookyMoO likes this.
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hoces da kazes da ako probam ove osramove da cu samo njih kupovati

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Osram NB je samo za one koji imaju dnevna svjetla, inace kratko traju.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da, jer opet većinom voziš po danu a moraju biti upaljena i tu ih najviše spržiš.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kupi farove za svoje auto sa projektorima ako vec postoje, ako ne postoje, imas ljudi koji rade modifikaciju i ubace ti projektore u tvoje farove i furas xenon ako ti je bas to zelja.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja bih rekao kupi novije auto al to je malo radikalno. :)
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hahaha joj @Stevie_Ray kupicu ali sad trenutno ne zelim tj nije mi o glavu sad to je najlaksa solucija

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. Lamagician

    Lamagician Komšija

    pa mislim da ce biti tako :) bar je kod mene bilo jer je razlika itekako ocita. ali sam imao dnevna svijetla ledove pa se nisu toliko ni trosile, mogu tako godinama...
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    I koliko kostaju? 50ak?
     
  17. Lamagician

    Lamagician Komšija

    50 KM, na amazonu su oko 23 EUR.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Evo gledam na olx, 2 komada su 70 za laser, a 38 za silver.
     
  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Po nekim mjerenjima su najjace NBU.


    Sent from my iPhone using Tapatalk