Kvalitetan zrak

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Stihoklepac, Feb 21, 2019.

?

Da li mislite da će se u vašoj sredini popraviti kvaliteta vazduha u narednih 24 mjeseca?

  1. Da

    3 vote(s)
    7.3%
  2. Ne

    36 vote(s)
    87.8%
  3. Nisam siguran

    2 vote(s)
    4.9%
  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa nisam siguran bas mislio sam da je isti!?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Najjače mi je kad neko kaže vozi krtntiju šta će jadan nema, loži smeće, mora jadan ugrijati djecu.
    Sve to po kratkom postupku da ima zakona, a lako bi se riješilo da se isti sprovodi.
    Ovo je katastrofa na kojoj niko ne dobija ništa osim neke fatalne boleščurine.
    Isti ti koji jebu mater što je zrak prljav su povadili sve filtere iz auta.

    Svake godine ista priča, da se 2% poduzelo svake godine u zadnjih 10 godina situacija bi jasno bila bolja, a teško da će ovdje ikad biti bolja, mentalitet nam je pogan teški.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Ne možeš udariti na glasačko tijelo, to je samoubistvo. Sve dok se ne zabrani loženje svega i svačega situacija će biti ista.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Upravo tako. Onda se sve moze opravdati na isti nacin, gdje podvuci crtu?
    "Neka je ukrao, sta ce jadnik mora da nahrani djecu" itd, jer cilj opravdava sredstvo...
    Ne mozes ti raditi sta hoces ako je na stetu drugoga.
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

     
    Last edited: Aug 6, 2020
  6. kio

    kio Komšija

  7. DSA

    DSA Aktivista

    Last edited: Aug 6, 2020
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kazem da ne valja, al te maske ne pomazu za SOx i NOx i ostalo.

    Jedino sto pomaze je ic van iz ove proklete drzave.
     
    NeTRa1der, edgsi and DSA like this.
  9. DSA

    DSA Aktivista

     
    Last edited: Aug 6, 2020
  10. The Hepek

    The Hepek Novi član

    kod Tetke Merkel?
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kod nas se nista ne radi na sprijecavanju od pocetka, nego se ceka da se tako problemi nagomilavaju i onda daj trazi neko rjesenje.

    Zasto nisu popravili kako je Bog reko javni prijevoz, pa onda tek poceli sa iskljucivanjem vozila sa saobracaja? I onda u slucaju neke saobracajne nesrece u gradu ako se desi udes na šinama, svi tramvaji staju. Dok policija dodje, izvrsi uvidjaj prodju sati. A posebno sad dok je ova magla i smog.
     
  13. kio

    kio Komšija

    • Almost 100% of Particulate Matter (PM) including PM10, PM2.5 and PM0.3. These are the sort of particles you find in coal dust from power stations, diesel exhaust fumes, factory emissions and from construction works.

    • Almost 100% of gas based air pollution, including odours such as Volatile Organic Compounds (VOCs), Ozone, Benzathine, and Formaldehyde. These particulates you can find in petrol fumes, chemical emissions and from many industrial processes.

    • Almost 100% of harmful pathogens such as viruses and bacteria.

    • Other airborne irritants or allergens such as Dust, mould spores, some odours, pet allergens and pollen.

    Imas basic i pro, ja sam uzeo pro. Jedina "mana" ako se moze nazvati jeste to sto te malo vise stegne iza uha.

    Uzimao sam Pro. Tri pro maske i postarina 170 KM. DHL ti uzme 25, ali u roku od 24h mi bilo kod kuce. Imao sam neki kod za popust 10%.

    Slazem se u vezi odlaska, ali sto dalje od Njemacke :D
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja licno ne bi u Njemacku nikad ali, to je moja preferensa..
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Vjerovatno se izbjegava rodbina i prijateljia :D
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ove hefte u Genelecu 2s na stanju...

    Što se tiče loženja, čak i da prođe toplovod kroz moje naselje, smio bih se kladiti ko ne bi htio preći na to od komšija čak i da priključak bude nula maraka. To je takav mentalitet ljudi, da će on ložiti najgori ćumur, prljati se i smrzavati samo da ne bi plaćao grijanje par stotina više na godišnjem nivou.
     
    adsubzero and aNaToMiC ! like this.
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Prijatelju, ne mozes tako razmisljati. Mislis da je nekome drago loziti cumur, smrditi, peglati se i prljati svaki dan? Da mogu, odvrnuli bi radijatore i mirno spavali.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Druze, ljudi koji zive u zgradama odjave gradsko grijanje da bi ložili. I nije tu samo problem zagadjenje. Gdje je ilegalno posjecena šuma. A o pošumljavanju niko i ne prica.

    Slažem se u potpunosti da je do mentaliteta. Kod mene su sjebali treca nova vrata od haustora jer ne zele da se zakljucava. Doslovno slome vrata ili bravu.
     
    Haker, SamiRX-8 and aNaToMiC ! like this.
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ložio sam i ja ugalj preko deceniju tako da znam te muke :)

    Evo NAILS je bolje rekao, ovakvih primjera je svugdje. Neće nam ići na bolje dok se ne promijene razmišljanja, i dok pojedinac ne počne misliti o dobrobitu zajednice a ne samo o sebi.