Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nisam jos pogledao ali nadam se da nisu uradili neki klasicni americki ep o malom fordu koji pobjedjuje mocnog stranog neprijatelja.
    Jer je tad ford bio financijska supersila a ferrari relativno mali.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Film je definitivno patriotski samo jeste Ford prikazan kao gigant. Jedino mi se ne svidja sto nisu malo više prikazali razvoj automobila. Na njemu su prvo radili Englezi i imali su 10 mjesec a mislim da je u filmu receno 90 dana. Prosuli su se na Man-su dva puta a ne jednom. Auta su testirali i slupali na Le Mans-u a ne u Americi.

    Ali bi tada film trajao 4h.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sav ili barem vecinu uspjeha u sportu su "kupili" preko eksternih firmi (Lola na lemansu, Cosworth motori u F1 itd.).
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u filmu su fino prikazali kako su imali nadobudnog gazdu i sefice...tako da je to mozda razlog sto su se bahatili i sve kupovali

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ok je film, dosta Hollywood preseravanja, ali glumci su izvukli stvar. Svakako je bolje pogledati dokumentarac na temu, ima na netflixu solidan.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako se zove taj na netflixu?

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    The 24 hour war, ali izgleda da su ga ukinuli. Ima na torrentima sigurno.

     
    dino73n likes this.
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ima na Netflixu ali na USA regiji :D

    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gledao Midway, ovo sam dugo cekao. Jedino sto mi se nesvidja CGI koji se forsira u danasnjim filmovima.
    Preporuka i za 21 Bridges, predvidiv, ali dosta dobro uradjeno.

    Steta za ovaj 24 Hour War na Netflixu sto nema za nase trziste.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bio je, stvarno ne znam zašto to rade i nas sakate za sve živo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao i sve ostalo, nemaju licence prikazivanja u drugim regijama. Nije to do Netflixa. Zato Netflix forsira svoje originale jer su world wide.

    FOX SPORTS, Showtime ili ESPN kratki klipovi na drustvenim mrezama su blokirani za nas region. Ne samo cijeli sadrzaj. Isto vazi i za muziku.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A nabavite si vpn ili smart dns i cas posla.Ja sam uspio da ubacim tplink ruter dodatni sa ddwrt fw i da ga nastimam tako da kad hocu na usa regiju konektujem se na wifi od ovog dodatnog.rutera a za nasu regiju koristim preko bht rutera.Super stvar a prebacivanje traje pola minute

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovaj sam gledao na našoj regiji i sad ga ukinuli.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko znam, na Netflixu nije nista vjecno. Ima period koliko se dugo moze prikazivati u odredjenoj regiji. Zato su popularne one liste: "What's New on Netflix and What's Leaving". Mjesecno znaju izgubiti po 50 naslova.

    Dok sam koristio Netflix, najvise me nerviralo sto nemaju sve sezone pojedinih serija.
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

    gledao jojo rabbit,mislio sam da ce biti nesto bezveze al me prijatno iznenadilo. Bas sam se dobro ismijao,mozda sto volim ovaj stil komedije na fazon the office-a.

     
    EL NINO CFC likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Uncut gems je meni sjeo, sendler podsjetio na al Pacina

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Gemini Men - solidna akcija. CGI malo cheap u trenutcima. Podsjeti me na CGI iz Blade 3 iz nekog razloga.

    Once Upon a time in Hollywood - 2 ipo sat zvakanja suhog mesa bez zuba. Ono, samo mrcvarenje, e tako je zabavan taj film prva 2 ipo sata. Zadnjih 10 minuta jedino valja.

    Razocaravajuca ponuda filmova na letu preko bare. Ne sjecam se da je ikad losija bila. Obicno bude i filmova koji su jos u kinu, ali ovaj put corak.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    The Gentlemen je odlican!
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ni meni nije lego Once upon a time in Hollywood. Kao sto kaze Patton, kraj dobar, prva dva sata bezveze.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sinoc ga bas krenuo po 2x puta gledati i ovaj puta isto sagledao 15min max i ugasio. Tarantino kako je stariji sve veci smor od filmova radi.