Perilica, susilica

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bhd, Jan 6, 2018.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovlasteni servis. Nazvao, prijavio kvar ljudi došli u dogovorenom terminu. Tu fakat nemam zamjerke.

    Sent from my Huawei P30
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Slažem se da je manje više isti kvalitet
    Faktički treba uzet
    Što jeftiniju 9KG (jer sam ja uzeo 7KG pa sam skontao da je bolje 9KG od viška glava ne boli sad sve nove mašine imaju senzore i smanje trajanje ako je manje rublja)
    I da je 1400 obrtaja. (ali obavezno koristit 1200 jer nema neke razlike naspram 1400 a u samoj izradi mašine vjerovatno ima jer valja podnijet 200 dodatnih obrtaja)
    Sa najdužom garancijom 5godina min :D
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da je Ariston koristi iste dijelove kao Indesit, tako da ima servisa kod nas.
    Kod mene je Indesit perilica+susilica, radi 8 godina, svaki dan. Prosle godine sam joj zamjenio grafitne cetkice za el. motor. :D
    Inace, sve perilice rade na istom principu, tako da ih nije problem servisirati, samo ako imaju dijelovi.
     
    Last edited: Feb 7, 2020
    dams82 likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Zasto ti je bitan broj obrtaja?
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ja preporučujem BEKO, imali BEKO 10 godina, zamijenili je ispravnu novom, staru poklonili punici i sad radi, ova nova inverter motor, 7kg 1200 obrtaja, ne čuje se kad radi. Bila oko 700KM.
    5 godina garancije.
    Indesit ne preporučujem, brat je ima, dva puta bubanj mjenjali. Mi imali za suđe, riknula u garanciji, servis je popravio(očistio) i kroz par dana opet stala taman kad je garancija istekla, kupili novu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  7. dams82

    dams82 Komšija

    aNaToMiC ! likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene je recimo sve Indesit vec više od 10g. Veliki frižider, ono pola zaamrzivac dole. Šporet sa ravnim platama, mašina za sudje i mašina za veš (peri - suši).

    Samo se mašina sjebala ali sma ja kriv radi visokih obrtaja. Nisu se mogli kontrolisat kao kod novih. Kada bi sušila mislim da je vrtila na 1200. Desilo se jednom da bude nešto više veša, i od tad je prolupala. Ali je opet trajala mislim 8 godina, hebat je.

    Neki dan uzmem opet Indesit, oko milje bila:

    [​IMG]

    5god garancije, 10 na motor. 400-1400rpm, 9kg veša itd... sad stavim na 600rpm, prevencije radi hehe.
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    I kod mene je bilo skoro sve Indesit, imao dva frižidera, sušilicu, šporet I perilicu suđa, sve je super osim te za suđe i bratova za veš
    Sjaranili se sa serviserima koliko su puta bili
    Kod mene inače kuhinjski aparati rade više od prosjeka jer supruga koristi kuhinju u komercijalne svrhe... U zadnje vrijeme se nafurao na Samsung, mikrovalna, frižider i naravno tv (već drugi)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve se kvari, danasnja bijela tehnika je namjenjena da traje dosta krace nego prije.

    Skoro mi na perilici posudja Korting (Gorenje brend) crko programator, tacnije jedno integralno kolo puklo ko kokica :) predpostavljam los kvalitet samog kola koje nije namjenjeno da traje dugo.
    Morao kupiti komplet novi programator, 80KM i zamjenim sam sebi. Majstora bi sigurno platio jos toliko.

    Gledam da zaobidjem majstora koliko mogu jer je dobrog tesko naci.
     
    dams82 likes this.
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja imam pozitivno iskustvo sa LG-em što se tiče mašine za veš, izdržala je 13 godina s nekom manjom intervencijom, zamijenili je opet s istom markom.

    Mašina za suđe Beko, neka najjeftinija tadašnje 2005te godine je izdržala 12 godina, za to vrijeme zamijenjena neka sitnica, a na kraju je otišao programator koji je bio neisplativ za zamijeniti, te je zamijenjena novom.

    Što se tiče majstora, imam jednog starog kova, pa ako kome treba u TZ i užoj okolici javite mi se da proslijedim broj :)
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima li vas sa susilicom sa toplotnom pumpom, kako ste zadovoljni ?
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imam je ja skoro 10 godina, tj 2x po 5 :) jer je Candy postao smece... Inace super zadovoljan, kad radi :D
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jedino sto me brine je sto je pored radijatora (bio bi 15-20cm sa lijeve strane) jedino mjesto koje imam za nju.
    Odvrnem radijator, treba joj duze da osusi, smanjim radijator, bude hladno :D
    A ne emituje toplinu ko oldskul modeli.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Imamo dino73n i ja Candy,kod mene je skoro godinu tek,fino radi,malo troši struje...

    ROE H10A2TE-S
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    ne emituje skoro nikako toplinu van,jako velika iskorištenost,stara je bila brutalna,ne možeš ući u prostoriju kad radi.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Navodno je najefikasnija u prostoriji sa 22 stepena sto je ponisko, skontat cu vec neki balans izmedju radijatora, masine, prozora i temperature prostorije.

    Neki Siemens/Bosch vjerujem da je dobar balans cijene i dobijenog.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Za sta je ponisko? Pa nije ti susilica u dnevnoj? Uostalom, ko da stepen ili dva prave toliku razliku u efikasnosti.

    Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
     
  19. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Ja sam presao sa kompresorske kondenzatorske susilice na toplotnu pumpu i zakon je. Prije je kupatilo bilo kao sauna dok susilica radi, a sad samo mrvicu toplije bude. I kod mene je pored radijatora u kupatilu, nemam gdje drugo.
     
    dams82 likes this.
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Prije 3 mjeseca zamjenili staru gorenje 10 god radila, sa Bosch susilicom sa toplotnom pumpom.

    Odlično suši, tiha je, i ne stvara vlagu u prostoriji.

    Jedino sto mi je malo čudno sto u sred sušenja na odredjene momente kao tukne nesto jako u njoj (nije bas prejako ali tup nekakav zvuk) kao to je kad pali tu pumpu tako kažu, da je to normalno, sad jeli nemam pojma.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro