Mrlje na led ekranu 50PUS6262

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bhd, Feb 10, 2020.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel se kome desava *vidljivo samo na tamnom ili plavom ekranu
    da ima mrlje na ekranu.

    Ono vidljivo samo kad je ista boja, imam tpa cca 30x20 cm
    fleke yovem, ne znam kako drugacije da ih nazovem.
    kontam da ih reklamiram garanciju imam 5 godina.
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Obavezno odma reklamiraj, ako ne bude tog modela, dobit ces noviji.

    @KingT Radio sam ja dugo u ovlastenom servisu. Nema tu puno polemike, ako je fabricka greska, slika se, pravi se upit, tv se odobri, tvoj se vraca i novi dobijas.

    Pozeljno je da imas kutiju i svu pratecu opremu.
     
    Last edited: Feb 10, 2020
    bhd likes this.
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imam i ja dva Philipsa 7000 serija (50 i 55 inch), oba imaju fleke koje vidim na biljeloj ili svijetloj podlozi na odredjenim dijelovima ekrana (uvijek isto mjesto).
    Kao da je prasina usla na ta mjesta i zaljepila se.
    Mozes li podjeliti sliku tvog problema i info ako budes reklamirao sta se dogodilo?
    Imam i ja 5 god garanciju. (50 kupljen u Domod-u a 55 u Mobil Media)
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    A boga ti ko još čuva kutiju od 50'' TV-a... Hajde kablovi daljinski, i to OK, ali brate ja kutiju sam bacio prije nego što sam haman i upalio TV

    Sent from my Huawei P30
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa zar nismo pisali o ovoj temi?Jel to famozni DSE(dirty screen effect)?Ja cim sam kupio svoj 50" samsung samo to primijetio u sva 4 coska ali jako diskretno i to samo kada sam pustio na yt da ide ono kao lcd test pa sve boje izreda pojedinacno i jedino se tada i vidi.Voljni su bili odmah da vratim tv ali nisu garantovali da i drugi nece biti bolji ili gori.Koliko smo raspravljali to je mana velikih panela.Sreca je dobiti jedan a da je perfektan.Osim ako kod tebe to nije to!?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kod tebe je to bas vidljivo.Kod mene jedva se nazire uslikao sam ali ne mozes na slici ni da vidis.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk