Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tale incoming.
     
    Haker likes this.
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Taj motor je top. Nikakvih problema s njim.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala @dino73n

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Vozi li ko automatika?

    Razmisljam o Audi a4 b8 modelu 2.0 automatiku ili passat cc automatik.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vozim ja Mondea powershift, ma automatik je zakon. Samo redovni servisi mjenjača su bitni.

    Sent from my Huawei P30
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    @Eldorado šta te interesuje konkretno, postoji više vrsta automatika nije isti na 2.0 i 3.0 opet nije isti kao na vw
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Konkretno favorit za kupovinu mi je Audi A4 B8 model 2008-2012 godina.

    2.0 TDI automatik, jel ima više varijanti?

    DSG i sl.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    B8 nema VW DSG mjenjac vec ima Audijev S Tronic 7 speed, to je zbog toga sto motor u B8 je pozicioniran uzduzno sa karoserijom, dok u VW stoji poprecno.
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Vidim na piku lik stavio A4 B8 DSG :)

    Jaran mi uzeo Q5 automatik 2.0 TDI i fakat mjenjac odlican.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    Da ima više verzija automatika na a4 i svim audima, imaš multitronic je cvt, da ti pojednostavim šaltanje je kao na skuteru, i otprilike ga ugrađuju na slabije modele iz razloga što ne trpi veliki moment sile, onda imaš stronic,triptronic on je bolja opcija ali se ugrađuje na jače modele, čak mislim da ovi jači modeli i nemaju ručnog mjenjača jel i on ne trpi te sile dobro. Ono što ti je najbitnije da je uredno servisiran i pravilno, da imaš urednu istoriju servisiranja inače ide plakanje :) popravci su jako skupi, ja nisam nikad imao problem.

    JA vozim jednu i drugu verziju ni sa jednim nisam imao problem, samo filing šaltanja je drugačiji al to možeš osjetiti kad imaš malo više staža na automatiku, neko nikako nevoli multronic.
     
    Eldorado likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kada kažete servisiran, valjda da je ulje mijenjamo i to je to, ne znam šta se još tu servisira.
    Ne znam kako Audi ali kod mnogih proizvođača ne mijenjaju ulje jer kontaju da je long life folovi golovi

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ulje i filter. U biti, troskovi redovnog odrzavanja automatskog mjenjaca su malo skuplji od troskova redovnog odrzavanja rucnog mjenjaca. Skupe su popravke koje su najcesce zbog neredovnog odrzavanja kao i drugi veci kvarovi koji su generalno rijetki ali kad se dese treba pripremiti par milja KM.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, ali generalno i ja sada da opet uzimam gledao bih automatik. Nisam ni prvi put bježao ali benzinac automatik egzotika na našem tržištu
    Još ja i je vozim po gradu, ali opet smori me.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da je u 1.6 tdi najlosiji dsg, kod 2.0 su dosta bolji.
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    ja bih samo molio da mi neko kaze sta je to redovni servis manuelnog mjenjaca, ja ne cuh da je to obavezno i da to iko radi, a auta presla i preko 400000 pa manuelac ni znaka slabosti
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod nas se radi servis manuelnog mjenjaca kad dodje belaj :D Obicno kad se potrosi lamela i zamajac pa usput i ulje zamjene.
     
    mirseth and aNaToMiC ! like this.
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Servis manualnog mjenjaca uopste nije zamišljen od strane proizvođača. Dosta mjenjaca uopste nema čep za ispuštanje ulja. Ja preporučujem zamjenu ulja kad se kupi polovno auto iz uvoza al generalno nema servisnog intervala ni u jednom manualu. Pise koja kolicina ide i koja vrsta ulja a pod interval zamjene piše "filled for life"

    Evo primjer.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
    [​IMG]
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @dino73n zašto baš iz uvoza, ?Koliko košta uopšte ulje mjenjača, eto taj e46 npr.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je zatvoreni sistem, ne bi uopste trebalo da gubi ulje.