Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ja svoj RN5 dao kćerki, nema ama baš nikakvih problema, radi odlično. A mi a2 lite koji nema miui uopće primjetim da ima problem sa wifi brzinom, evo par dana se vuče jedva, sinoć baš instalirao speedtest(2-3 minute ga skidao sa play store) , jedva 5-6 Mbps na download, resetujem router i isto(iako drugi uređaji rade normalno) obrišem mrežu pa se ulogujem ponovo opet isto, restartujem telefon i odmah izmjerim dođe sebi, mjeri nekih 30-35Mbps,ponovim nakon minut i opet pada na 5Mbps do slijedećeg restarta. Ako neko ima neku ideju osim vraćanja na fabričke bio bih zahvalan...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da se razumijemo,ovo o cemu ja pisem nisu nikakvi problemi,nego se nekada osjeti kao da malo stucne ,nije mi to ta fluidnost koju sam imao na miui 10...ni na redmi 5 plus ni na redmi note 8 a oba sam koristio i sa miui 10 i moui 11 (redmi note 8 sa miui10 kratko ali dovoljno da vidim da je miui 11 skin nekako tezi telefonima

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesi probao hard reset?
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Jel mene zezaš, ili?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma zipou replika
     
    dams82 likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam probao a i necu,barem dok me ne pocne nervirati...za sada zastuca samo kada ima otvoreno 20+ aplikacija na njemu a i to nije "stucanje" neko da pravo trza ili nesto,nego jenostavno moj neki osjecaj nedovoljne fluidnosti

    btw.dosao mi je update danas,android sigurnosna nadogradnja,nikakvih drugih promjena nema
     
  8. hmudd

    hmudd Novi član

    Kažeš "za Xiaomi", misliš općenito za taj brand? Zašto, šta mu fali?
     
    NaLe! likes this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Vjerovatno zato što se kasnije neće prodat kao Samsung, isto kao kad kupuješ auto nemoj Pežo jer mu opada cijena...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    NaLe! likes this.
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kod mame sve ok na mi a3, jaran ima mi 9, odlican.
    Dobar display, senzor za prst to sam ono na brzinu neku vecer vidio.
    Usput senzor za prst je odlican i na mi a3.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam odakle linkovi na taj idealno.ba, mi 9 i mi 9t pro su oko 650KM, kakvih 900KM. Za te pare mozes uzeti jedino Samsung A51 ili A70 koji nisu ni blizu mi 9. Ne kupujes nekretninu pa da razmisljas o padu cijene.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    600KM je mi 9, mozda misle sto marzu dodaju?



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Pa ja se slažem s tobom, ali sam se naslušao tih priča, nije ni kupio a već konta kako će prodavat nekad... Ja godinama kupujem xiaomi, nisam nikad ni jedan prodao, kupim recimo sebi ili ženi novi, onaj stari naslijede djeca, od djece poklonim dalje, djedovima, nenama itd... I svi sretni... Ali sve su to normalne cifre, ništa preskupo...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma moze se xiaomi prodati bez problema i nije da ne drzi cijenu...ja ne znam niti jedan xiaomi model da je izgubio 50% za godinu

    ali logicno akobplatis telwfon 350 KM da nece biti 300 kroz godinu

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno da može, ali ja nisam pa nemam iskustva...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U čemu je problem gledati resale vrijednost telefona? Meni je to bitan faktor jer često mjenjam telefone.

    MIUI nije uošte kvalitetan, nije optimizovan i pun je bloatware-a. Update dolazi veoma sporo.

    Pocophone F1 je podrmao korisnike sa touchom, dok se brand krio godinu dana govoreći da je sofverski problem.

    Da me ne shvatite pogrešno, daleko od toga da ne treba kupovati njihove telefone, ima stvarno finih modela ali, treba da ostanu u rangu 2/300$.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam prodao vise komada,sto novih,sto polovnih...evo recimo na redmi 5 plus sam namirio samo 100 KM i kupio redmi note 8 a 5 plus koristio godinu ipo i prodao ga za vise od 50% pocetne cijene

    xiaomi sada ima prave flagship modele i ti modeli ce biti na cijeni isto kao flagship modeli samsunga,huqweija,one plus i ostalih

    drugo je sto neko misli da je vrijedniji ako ima samsung ili iphone ali specifikacije su jedno a brend drugo
    pa trenutno kamera na xiqomi mi10 pobjedjuje i samsung i apple,mozete vidjeti na xdoMark

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja isto Ovih dana bukvalno treba da se odlucim odustao sam od P30 pro i kontam 9t pro

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    DXO nije kompetentna stranice uopšte. Pola stvari koje prikazuju, nisu testirane kako treba.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jebote Mark
    Meni kod Xiaomi odbija MIUI i kamera, tim redom. Dobra su alternativa, ali ako se približe cijenom Samsungu nemaju tu šta da traže iako mi je i Samsung mrzak, ali barem im se poboljšao ovaj njihov skin.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.