Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam jabucar, ali moram da se hakerom slozim, kad bi android ipak samsung. Iako kao sto gore reko ok radi sve na ova xiaomi sto sam imao priliku


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja samsunga ne mogu ocima a ni njihovog skina
    miui mi dosta dobro lezi,miui 10 je bas bio odlican,letio je telefon na njemu

    miui 11,iako estetski ljepsi,kao da je tezi zq telefon i nekada zastuca,kada ga opteretim


    a ne kontam ti ovo sto kazes ebo dxo,pa to je referentna stranica za testove kamera

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kakva bolan referentna stranica, ne budi smijesan lik. Jel ti ikad istrazis detaljno, ili samo vjerujes onom sto procitas?

    Pa s10e je 850km, telefon je u svakom segmentu savršen. Kupiti xiaomi za slične pare......
     
    Haker likes this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ne sviđa mi se tvoje razmišljanje, ja već godinama ne gledam Samsung telefone, ono što mogu kupit mi se ne sviđa, ono što mi se sviđa je van mog budžeta. U isto vrijeme izlazi s20 i i mi 10,razlika u cijeni je ogromna što ne spori da će Samsung dati puno više, ali ne kupujemo svi Mercedes s klase, nekom je dovoljna i E klasa ako mogu takvo poređenje da napravim. Ili se možeš dobro protegnut da kupiš prošlogodišnji model S klase Samsunga...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jok eto,referentan je neki Aldin sa hwb foruma,on rekao i tako je
    ja nisam nikome rekao sta da kupuje ili sta da voli,prica je bila da slabo drzi cijenu,sto bas i nije tacno

    a ti ako cesto mijenjas mobitele,ti si uvijek u gubitku,tako da ti je nebitno jesi li u gubitku od samsunga ili xiaomija,svaki telefon izgubi dio vrijednosti
    meni samo nije jasno tako kod ljudi koji stalno mijenjaju,ako kupis flagship od samsunga,sta ces dobiti kada taj prodas a kupis flagship od huaweija?


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala bogu pa Aldin nije ovca koja kad nesto pročita, vjeruje da je to tako. Al da ne bude napamet pričam, evo ti:

    Prva stvar koja mi je zaparala oči je ovaj video comparison. Klip od 15 sekundi da pokaže stabilizaciju?

    Jadno je koliko su tryhardali da ovaj Mi10 stabiliziju što više a iPhone namjerno sluntavo snimili, još krenuli da dodaju shake da ispadne da je slaba stabilizacija. Ako meni ne vjeruješ, pogledaj sam oba videa, pa pogledaj malo stabilizaciju iPhona na normalnim kanalima. Nisam fanboy jabuke ali, ovo da nije smiješno bilo bi tužno. Jasno se čuje da je zvuk veoma loš na mi-u. Zatim, zašto samo jedna fotografija usporedbe nočnog rezima, koji je strašno bitan za testiranje kamere? Zašto su upravo tu izbacili iPhone skroz iz poređenja, hmmm a na svemu ostalom pokušavaju da kude jabuku maksimalno.. iPhone nema super large optical zoom a oni uzeli su da porede zoomane I cropane slike. hhaha. Zatim pogledaj kako se mijenja focus na fotografija, naravno da je xioami postavljen na svijetlu povrsinu gdje ce kamera bolje izvuci fotografiju. Gdje je portrait test? Depth of field blur test?

    I za kraj, zašto su samo POJEDINE fotografije editovane u photoshopu ?
    (Ako mi opet ne vjerujes, skini fotografije pa malo istrazi, oni kazu da mjenjaju format ali….)

    I još more stvari, samo mi je stvarno mrsko više pisati. Kamera je puno više od random dodjeljenih brojki popraćenih skalom.
    referenca: https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10-pro-camera-review/.
     
    Last edited: Feb 19, 2020
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Je li to neko fakat vidi u normalnoj upotrebu neku bitnu razliku između 105 i 120 dxomark telefona? Dakle bez gledanja testova, zoomiranja 400% i slično, nego ono standardno korištenje?
     
    bhd likes this.
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja ne kupujem flagshipe,jer je meni kamera na telefonu zadnja rupa na wviralu,sluzi mi za uzimanje biljeski
    samsung ima vrhunske kamere na flagshipovima ali ima sada i xiaomi,mozda ne najbolju (a to je svakako subjektivno) ali je sada u vrhu

    da li je to isplativo ili nije,to ce odluciti trziste

    nego,ne odgovori ti meni na glavno pitanje,sta ti dobijas sa prelaskom sa jednog flagshipa na flagship drugog proizvodjaca?
    posto si rekao da stalno mijenjas telefone

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Da.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma


    U čemu vidiš razliku?
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jednostavno detalji, HDR, kontrast...
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Odavno ovi high end mobiteli nisu za "obicne" ljude nego za klasu iznad koji ce baciti 1500 KM i potencijal mobitela iskoristiti najviše da u javnosti imaju najnoviji mobitel.

    Zadniji mobitel koji sam keširao 900 KM je bio polovan iphone 6, poslje sam shvatio da je to bila greška i da sam završio sa mijenjanjem uređaja svake godine.

    Sve se odavno vrti oko "kamere", jer nema nekog drugog napretka, 8gb ili 16gb rama wtf.

    I dan danas žalim što sam galaxy S4 zamjenio, fakat je bio taman uređaj koji je imao solidnu kameru koja bi dobre fotke pravila za fb, instagram i sl.

    Meni licno Xiaomi je legao ko budali šamar, Mi 9t koristim pola godine i mijenjam ga samo u slučaju da rikne :D




    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  13. zoi

    zoi Veteran foruma


    Dobar si onda, s obzirom da jedan p30 Pro u nekoliko bodova sa iPhone 11 u prvih 6 kategorija. Baš bih volio blind test radit :)
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne zanima te kamera i koristiš mob od 300km ali komentarišeš od 1000 i bacaš neke glupe testove.
    Kamera je jedino što danas razdvaja telefone, ko putuje i dosta se druži glavna stavka. Ja sam evo zadovoljnoji sa S8 nego novim mid range xiaomijem i opet ću radije polovan S10 nego nov xiaomi.
     
    Aldiin likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Dobro davno smo skontali da ti ne voliš xiaomi, uvijek si na temi kad treba koju ružnu reć protiv xiaomi, a posebno miui... Takođe xiaomi je imao slabe kamere u početku i to je istina, ali s vremenom su se stvari promijenile... I ako nešto ne voliš ne treba da pričaš loše o tome samo zbog ličnog stava. A uporediti jedan s8 sa mid range xiaomi nije ni fer...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa postoji uvijek neka granica do koje cifre se isplati ici na best buy "no-name", a preko koje ici na neki brand. Npr. preko 700-750KM postoje opcije medju brand-ovima koje su dobre i vjerovatno je za neke bolje to nego ici na high end "no-name". Medjutim, u low-end opcijama rijetko koji brand ima za ponuditi nesto sto se moze porediti sa no-name u istom cjenovnom rangu. Ako neko trazi mobitel do 500-600KM, sta moze uzeti novo od Samsunga i Apple-a? Pet generacija staro jedino.
     
    bhd, Haker and aNaToMiC ! like this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i opet mi nisi odgovorio na pitanje ...to namjerno ne vidis pitanje ?
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Pomiješao si hakera sa aldinom... Aldin je rekao da često mjenja telefone...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a vidi stvarno...izvinjavam se Hakeru

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma druže nema se tu šta voljeti, komad stakla i metala, svaki isti. Ja jedino volim vanilla android, a na tržištu pet telefona bez nekog skina.
    Evo kolega je fino napisao, do pet stoja je Xiaomi solidan izbor, ja samo kažem da ne bih ove njihove skupe telefone. A i ovi jeftiniji mi ne odgovaraju u smislu da nemam više živaca otključavaju i mijenjati rom, a dimenzije su im postale ogromne.

    Kao što Aldin reče S10e idealan telefon i super konkurencija sada kada su ovi digli cijene.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.