Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam uzeo s9 dok je još bio top i flagship i osjećam se prevarenim. Pun bloatwarea, baterija sramotno slaba. Gledam sad ove mid range Samsung ljepši Display nude i mnogo jača baterija. I sad u mediamarktu cijena 399€. Nosio ga na servis pokvario se utor gdje se puni a čuvam telefon kad skinem masku i zaštitno staklo možeš ga u izlog staviti. Nema još Android 10 iako je najavljen za Januar. Iris radi kako mu se čefne, fingeprint na nivou red note 4 starog 3 godine ako ne i gori. Messenger katastrofa radi dok viber nekad nema notifikacija Al to pripisujem App? Imam 3-4 punjača a na poso nosim često i powerbank jer nekad ni pola dana ne moze izdržati. Pozitivno radi fluidno i kamera mu je ekstra.
    Mislio sam uzeti neki xiaomi mid range ali navikao na superamoled pa mi i iphone 11 izgleda blijedo sa led Display. Uglavnom nikad više neke velike pare za fon ne isplati mi se nikako. Mislim da ću dobro promisliti ako budem opet Samsung ganjao.
    Samsung od mene ima palac dole.

    Trebao bih ocu uzeti neki telefon. Nezahtjevan viber WhatsApp poneka fotka možda neki xiaomi?
     
    Last edited: Feb 20, 2020
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam imao S6 i S7 i bili su mi top telefoni, sve radilo extra al baterija je smeće teško. Osim sto je bila slaba u startu degradirala se prebrzo.

    Kad sam kupio Mate10pro poslije S7 to je bila revolucija. Evo sad ce treca godina kako ga imam i jos uvjek dere guzove. Baterija i sad top. Citav dan ga derem i evo sad jos imam 33%
    Steta je velika sto sjebase brend.

    EDIT

    To za oca telefon, ovaj redmi note 8 je top topova samo, da se rijesi taj problem oko vibera. WhatsApp radi ko sat. Viber znaci prima pozive i video pozive normalno, zove video pozive normalno al obicne audio pozive ne odradjuje. Čuje se 2 sec i onda tišina i pukne veza skroz.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Last edited: Feb 20, 2020
    forzamilan likes this.
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sreca pa ne pricam na viber ,vecinom poruke
    a i kod mene ima taj bug i malo je glupo sto ga nisu jos ispravili,jer bug je star nekoliko mjeseci

    evo nas kao da je 2015.,samo sto viber sada zeza na modelima na androidu a onda je bio problem sa windows phone

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stigla desetka nakon kritike sinoć

    Hvala Dino, mislim da ću mu taj naručiti taman bi mogao u Bosni direkt naručiti ako je ispod 300km.
    [​IMG]
     
  5. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Živim za dan kad će kod nas ljudi odmaći od jebenog vibera, to mi je najmrža chat aplikacija :confused:
     
    dams82 and bhd like this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nikad nije radila kako treba. Nije djaba apple presao na svoj nacin komunikacija

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To ce se desiti kad golf prestane biti najbolje auto :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  8. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Meni kad zazvoni onaj govnarski ringtone, odmah imam potrebu da nekog udarim :D
     
    bhd likes this.
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    1800..... low model

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma


    Midrange samsung sigurno nemaju ljepši displej od S9. Držao sam u ruci A70 i S8 i jasno se vidi da je S8 puno bolji displej. Ja ne znam šta ti toliko siluješ telefon, kod mene sve popaljeno, wifi, 3g, sync, push notifikacije, viber, whatsapp, dva emaila, brightness na auto pa mi sot bude po 6-8 sati, zavisno jesam li više vani ili u kući. Jedino ako je na S9 dosta lošija baterija od S8.
    Meni je sljedeći telefon pik nešto iz s10 serije.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zena ima S9, ja skoro uzeo A70, ocu A50 i S9 ima znatno bolji ekran. Ne znam u sta si ti gledao. A i sve ostalo je kvalitetnije na S9. Samo zvucnike pojacaj na oba telefona, razlika nebo i zemlja.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ti si jedini slučaj koji sam ja vidio da mu s8 može toliko a vidio sam ih more, kod mene jedva 4h izgura što je logično sa obzirom na kapacitet baterije koji je nedovoljan za taj procesor i ekran.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod mene da toliko izdrži ja bih ga prodao :D Imam i screenshote gdje sam znao dogurati i do skoro 10 sati.
    Meni je u suštini važno da mi izdrži dan i to je to. I Xiaomi Redmi Note 5 sam punio svaki dan da se ne bih mislio hoće li mi izdržati ili ne.

    Upravo to. Razlika očigledna, džaba što je i ono amoled.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    @zoi de da ga vidim živ bio. Znači RN5 sa više od 1000mah većom baterijom i vanilla romom bez blotwarea i jedva 9h uspjevao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo podne a baterija mi je 25%. Poslat ću kasnije sot da se vidi.
    [​IMG]
    Edit evo od pola 6 na nogama cackam po fonu kad imam vremena na poslu. Ako je sot 1h 51min silovanje onda ne znam fkt. Upaljeno sve, sync, adaptivan Display, nema sa strane ono da svijetli kad dodje notifikacija, upaljeno sparanje baterije srednji nivo. Haman će se ugasiti dok dođem kući. [​IMG]
     
    Last edited: Feb 20, 2020
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je preglupo što samsung nakon dvije godine batali uređaj.. s8 je odličan telefoni ali, šteta što neće dobiti One UI 2.0.

    Apple sa druge strane supporta uređaje stare 5+ godina.. 6s leti i dan danas na iOS 13(latest).
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    @forzamilan
    Instaliraj AccuBattery dat će ti okvirnu sliku kakva ti je baterija, ja sam uzeo polovan S9+ a baterija je bila na oko 90%
    Ako ne stignem nadopuniti tokom dana od 7h do 16:30 potrošim cca 50%
     
    forzamilan likes this.
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Instalirao je pa dok prodje jedan puni ciklus vidjet ćemo šta kaže za bateriju sad stoji 81% health.

    Da ne budem samo hejter. Fin ovaj Android 10 onako na prvu. Drugačije animacije ljepše pri multitaskingu i saltanju Apps. Telefon brže radi a što je najbitnije baterija sad zasad mnogo bolje drži. Ako bude baterija dobra ne mjenjo ja mobitel zadugo.

    Vakat uzet drugu maskicu ovaj spigen se nakon godinu i pol haman raspao :D
    Opet Spigen ili ima neko bolju alternativu, ovdje na amazonu kosta 14 eur.