Savremene pošasti

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Feb 25, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sta vi mislite o ovom sranju sto se trenutno desava, corona i slicno.
    Hocemol se pakovat i van grada malo isfurat, i hocel se kod nas zafuntat ova pošast.

    Kod nas nista novo...

    http://ba.n1info.com/Vijesti/a412363/Gradjani-Sarajeva-prazne-police-u-supermarketima-FOTO.html

    Haj budi pametan :)

    A evo malo i info sa neta statisticki podaci:

    Evo malo statistike vezane za Coronu. Citaj i podijeli.

    Na današnji dan WHO je objavio da postoji 79.300 ukupno zaraženih sa COVID-19. Od toga velika večina, njih 77.000 u Kini, od čega velika večina u Wuhanu.

    Wuhan ima 11 milijuna stanovnika. Zaraženih je, ajmo reći, svih 77.000 da je u Wuhanu.

    77.000/11.000.000 = 0.007

    Ilitiga 0.7% je zaraženo stanovnika Wuhana.

    99.3% Wuhana NEMA virus. U gradu odakle je krenula epidemija!

    Također, ne zaboravimo da je preko 10.000 ljudi u međuvremenu preboljelo virus.

    Dakle TRENUTNA brojka oboljelih nije 79.300 nego 79.300 - 10.000 ozdravljenih (i minus 2500 umrlih) tj trenutno ima debelo ispod 70.000 zaraženih, a ne 79.300.

    No što je sa smrtnosti od virusa?

    E pa, ako imate preko 80, i zaraženi ste sa virusom, šansa da umrete je 14.8%. Što znači da će 85.2% ozdraviti.

    Ako imate od 50-60 godina, imate 1.3% šansu umrijeti ako ste zaraženi sa virusom.

    Za mlađe od 40, šansa je 0.2%. dakle 99.8% mladih ispod 40 godina koji se zaraze, će ozdraviti.

    ALI!!!!!!!!!!!!!

    To je samo ako se zarazite. Šansa da se zarazite je, na temelju skoro 3 mjeseca epidemije na izvoru zaraze, Wuhanu - 0.7%.

    Dakle 99.3% je šansa da virusa nikada vidjeti nećete.

    Na tih 0,7% tek idu postotci, pa tako ako imate 85 godina, imate 0.7% šanse uopće pokupiti virus, pa ako ga pokupite imate još 14.8% šanse umrijeti od njega, odnosno ukupno imate 0.103% šanse umrijeti od tog virusa. To znači da imate 99.897% šanse NE UMRIJETI od tog virusa.

    Za jednog 45-godišnjaka, te dvije šanse pomnožene iznose 0.0028% da će ih koronavirus ubiti. A 99.9972 da neće.

    Za jednog 35-godišnjaka šansa da će umrijeti od ovog čuda je 0.0014%. A da neće umrijeti je 99.9986%

    Pazite, to je 0.7% da ga uopće dobijete i 0.2% da umrete od njega, ako ste ispod 40 godina starosti.

    POANTA PRIČE: OPASNOST POSTOJI, DA. No nije ni blizu ovako velika kako piše u novinama i po portalima.

    Zapitajte se usput zašto se tako malo priča o preko 10.000 Kineza koji su OZDRAVILI od tog virusa? Kome to nije zanimljiva vijest i zašto nije?

    Tko živi od toga da vi što više čitate njihove članke i kupujete njihove novine?

    Usput, Kina ima 1.386.000.000 stanovnika. zaraženo je njih 77.000. Na 1.4 milijarde.

    To je 0.0055% svih Kineza.

    Ponavljam, "čak" 0.0055% svih Kineza je zaraženo sa ovim virusom. To znači da u zemlji odakle virus dolazi, 99.9945% stanovništva NEMA virus.

    To znači da ako posložite 10.000 Kineza, 5 će ih imati virus a 9.995 neće.

    ETO koliko je virus zarazan.
     
    Last edited: Feb 25, 2020
    Aldiin likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U Tuzli nemas kupiti niti jedne medicinske maske za lice, apoteke su opuhane prije par dana. Šura u Ljubljani kaze ista situacija. Neko ce se opariti na ovome da valja.

    A samo cekaj da se procuje broj zarazenih kod nas, opuhace i supermarkete kao 2014 kad su bile poplave. U Hrvatskoj i Italiji je vec takva situacija. Svijet isprepadan jbg.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Samo jedna digresija, ta zadnja racunica ti ne valja. Broj NEZARAZENIH treba da je jos mnogo veci ako je procenat 0.0055%.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma vec su krenuli da puhaju po Sarajevu, fina lova se ovdje uzima.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    copy paste sam.
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    ove jeftine maske su bulshit, više služe da zaražena osoba ne širi dalje a ne zaraženoj ne znači ništa ;)

    Statistika je još bzv više je ljudi do sada umrlo od gripe nebitno sad kojeg tipa nego od corne, medi su ovo digli na nivo.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma dize se nepotrebna panika...ne kazem da sluzbe i drzava ne treba biti spremna,naprotiv ali medju ljudima se dize panika a ljudi ko ljudi,neuki pa slusaju mahalske price i sire dezinformacije
    kod mene iz grada jedna zena,evo 2 dana ubi po FB,svakih 5 minuta neki novi status i svi se digli...posebno jer su neka djeca bila u Italiji na ekskurziji,kao i neke zene a svakako je epidemija ove sezonske gripe...skoro svi su prehladjeni
    ja jucer bio u bolnici,vadio nalaze...jbte nikada vecu guzvu nisam vidio...bilo je 100 ljudi da vadi nalaze...red je bio 30 metara van bolnice :D
    jutros slusam izvjestaj na radiju,kaze bilo 120-130 pregleda u hitnoj sluzbi...ne bi bio u kozi doktorima sada

    sto se corone tice...i to je virus slican gripi i vecinom umiru stariji i oni sa oslabljenim imunitetom...a i od sezonske gripe godisnje umre oko 60 000 ljudi u svijetu

    meni je veci problem sa coronom sto se polako ali sigurno sve blokira...Kina je blokirana...vec pocinje da trpi i svjetska ekonomija,jer svi kupuju robu iz Kine...i vec je nestasica a da ne pricam kako ce ovo pogoditi kineze,gdje neki dan citam da 60% preduzeca moze maksimalno izdrzati 2 mjeseca da isplati plate i nakon toga ide zatvaranje

    onda u narednih 1-2 mjeseca ce da poskupi roba poprilicno...mislim na ovu iz Kine prvenstveno a tamo se haman pa sve i proizvodi ...vec su zalihe potrosene kod mnogih,jer se roba iz Kine ne salje vise od mjesec dana

    meni sve ovo mirise na amerikance i njihov modus operandi...nije slucajno da je u Kini izbio virus
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo je komšija. Krenula je šprdancija na tu temu u tu sugrađanku. [​IMG][​IMG]

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    zippoo likes this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ja već dugo ne pratim sugrađanki i njene objave, ne mogu stić , mada bude i ona nekad u pravu, što bi rekli i ćorava koka ubode zrno, ali uvijek pretjeruje. Kod ovakvih stvari je najgore što se diže panika. Gledam u Sarajevu građani opuhali supermarkete, i sad ko čeka platu kad je dobije možda neće imati gdje da kupi namirnice... Poremećen je sistem ponude i potražnje, u apoteke ne možeš ući, prošao sam pored hitne prije 3 sata, puna čekaonica...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kakve koristi mogu imati amerikanci, evo dolar raste, danas je bio 1.80, sad je 1.81. Kako ovo moze biti dobro recimo za americku ekonomiju?
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne dobija nista Amerika, ali gubi Kina. Zamisli sad situaciju kod njih kad je cijeli svijet prestao narucivati sa Aliexpresa, Banggooda, Ebaya i sl.
    Sta je Amerika imala od blokade Huaweia? Samo da s*ebu Kinu.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mene više brine ako naši krenu dizati cijene namirnica po marketima.. mentalitet je to čudan, jedino bi zbog toga kupio sad namirnice, kakva corona..
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma expresno rjeseni svi protesti u Hong Kongu :)

    Ja sam napunio kucu hranom, sve je sa dugim rokom, pa propast nece sigurno, al nekako sigurniji covjek kad ima pun spajz klope :) Cisto da ne moram u mase ako dodje do velikog broja zarazenih.
     
  14. xman

    xman Komšija

    Corona je jos nedovoljno istrazen virus. Slicno se pricalo i za svinjsku npr. Da su pogodjeni samo stariji i vec bolesni sto nije istina.
    Radim na UKC u Tz i zadnjih godina svinjska gripa je razorila pluca potpuno zdravim osobama i odnijela te zivote.
    Medjutim corona, bar po podatcima koje imamo je manje opasna.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne mogu da vjerujem da si ovako nesto napisao
    pa ne mora imati odmah direktnu ali unistava "neprijatelja" Kinu,ovo ce kinesku ekonomiju itekako pogoditi,tacnije vec je pogodilo a sta ce biti ako se ovo nastavi na 2-3--4 mjeseca...nastati ce kriza u cijelom svijetu,jer svi,ukljucujuci i mnoge firme iz BiH robu narucuju direktno od kineza i to je onda lancana reakcija...nestasica robe,onda prvo ide dizanje cijena robe koju imas na lageru a onda ide gasenje biznisa,jer nemas vise sta prodavati
    ja radim u veleprodaji i vec se razmislja o ovome ali nema nacina da se zamijene kinezi...naravno ,traziti ce se proizvodjaci iz drugih drzava i druga trzista ali ce i cijene biti drugacije,vece naravno od ovih iz Kine
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stopa smrtnosti od klasične gripe 1% a od korone 2% dakle diže se ovolika frka radi malo jače gripe naravno radi ekstra profita. Dnevno na desetine hiljada umre od gladi pa nikom ništa. Korona=brainwashing.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ima li vama išta da nije teorija zavjere?

    BTW ti gore podaci ne uzimaju u obzir opšti karanten i potpunu izolaciju wuhana, svi ljudi u kući niko ne izlazi, sva putovanja blokirana itd. I ne samo wuhana, nego svakog grada gdje se to ozbiljnije pojavilo i svakog pojedinca koji je to dobio. Ljude s običnom gripom ne stavljaju u karanten.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    To nisu zvanicni podaci, COVID-19 je 10x opasniji i 100x infektivniji virus od sezonske gripe. Virus ubija odrasle zdrave osobe, to sezonska gripa ne radi, jeste li vidjeli podatke da smrtnost CV raste preko 10% ko ima hipertenziju, secer, ili neke druge sitne probleme. Virus ne izaziva klasicnu pneumoniju, vec onu za koju morate biti prikljuceni na oxygen terapiju.
     
  19. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista


    Ne sjećam se da sam ikad vidio lošije iskorišten taj meme format :confused:
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Boomer spotted :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.