Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista


    i to sam uzimao u razmatranje, na forumu je prije par dana prodat 32" aoc...
    gledao sam i ovo u imel, a pročitao sam i par recenzija...
     
  2. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    ma znam da je prije par godina bila rasprava/preporuke na forumu koji model uzeti za namjenu koja je meni potrebna, pa ... reko,možda ima neki koji je baš pogodan....
    gledam na pik i polovnjake,pa valjda uskoro nešto riješim...
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa imas nekih koji su bolji za gaming i sa manjim inpit lagom ali nalijeganje piksela radi na svakom tvu i ja nemam nikakvih problema...eventualno kada ga prvi puta spojis na komp,u postavkama graficke nastimas i podesis sve i fercera odlicno

    ja ti ne mogu preporuciti neki konkretan model,jer nisam to nikada ganjao iskreno a na mom ovom starom LGu radi odlicno sve,slika cista ,kao da je monitor

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Dobro se pazi kupovine polovnih monitora/tv-ova. Testiraj sliku obavezno na više pozadina.
     
  5. parachuted9

    parachuted9 Novi član

    A šta tu uopće možeš testirati, eventualno upaliti da li radi i staviti neku jednobojnu pozadinu da vidiš ima li dead ili stuck piksela...
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima svasta, nisu u pitanju samo pixeli.
    Dobro treba pregledati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    dams82 likes this.
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Šta se čeka, klikni
    Pa da imamo konačno nekog ko nam može nešto reći ili dati preporuku za tcl
    Iskreno ja bih ga uvijek kupio prije nego philips recimo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    MA ono last moments, da nemam nekio bolji deal :D hahaha, al nema, sve ovo je po 2 godine garancije, sto mozda i uzeo u obzir...
     
    dams82 likes this.
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    naruceno :D dostava 27.02.2020
     
    dams82 and NAILS like this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    http://hdtelevizija.com/2019/10/26/tcl-55ep680-ultra-hd-tv-s-android-tv-om-video-recenzija/
    eto imas recenziju ...dobio je silver medalju...ima VA panel...mislim da je to dobar tv srednjeg ranga
    samo nemoj ocekivati puno od HDRa...jer ima samo 300 niti osvjetljenje ali dobro,nije da je to mana...meni je HDR vise marketinska zavrzlama,nego nesto sto se koristi
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    za 1080' marki mislim da nema bolje ponude sa 5 godina garancije.
     
    zippoo and dams82 like this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Feb 23, 2020
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mozel preporuka za 2.1soundbar system. 300km max.


    Ovo su tv konekcije...
    Connections: 3x HDMI (v2.0b, ARC), 1x composite video, 1x stereo cinch, 1x optical digital out, 2x USB, 1x headphone, 2x antenna, Bluetooth (A2DP, HID)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Jel došao tv, kakvi su utisci?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Utisci su da je zvuk ko Q cim trazi soundbar. :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    dams82 likes this.
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zvuk je dobar. Ali ja gledam oduvjek filmove uz soundbar aisteme. Do sada sam imao logitech 2.1 sistem ali prima signal preko 3.5mm audio kabla. Ovaj tv prima. Preko rc i digital.:) Inace tv so far so good. Jedino sto sam. Lrimjetio losije al to sam i procitao da kada ugasis android treba mu ko i ostalim android uredjajima da se starta duze. Ma meni vrh tv ko pista. Slika fantasticna (vrtio 4k youtube klipove) filmovi savrsena slika. Za ove pare mislim da nisam mogao Bolje

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Pa da, kod njih ostaje raditi Android u pozadini kao i mobitel kad mu ugasiš ekran, a ako ga posve ugasiš onda mora dignuti sistem pa se malo duže čeka...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    A nema tv na planeti da ti da zvuk kao soundbar pa se ne trudim traziti takav tv.:)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Pasha likes this.
  20. alen_89

    alen_89 Novi član