Savremene pošasti

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Feb 25, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta bi s one price da je sve zavjera protiv kineske ekonomije? Eto sad Italija sama sebi uvodi sankcije...
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Italija, kao i ostatak svijeta je kolaterala :D
     
  3. xman

    xman Komšija


    Nije rijec o blazem obliku gripe. Jeste ako si zdrav kao dren. Kod 30-godisnjaka se pored pluca primjeti i oslabljena funkcija jetre i bubrega prije nego se organizam odbrani.
    Virus nije bezazlen ali nije ni prosao kraj pticije ili svinjske gripe jer radio sam takvim pacijentima i zasto ti virusi ubiju zdravu osobu a izvuce se trudnica od 30kg ili djed sa 20 dijagnoza niko ne zna.
    Obicna gripa,Influenza A godisnje ubije vise ljudi od korona virusa. I teoreticari zavjere imaju osnovu za svoje price jer nema normalne drzave na dunjaluku koja ce uhapsiti doktora sa dokazom o novom virusu i pustiti 2 sedmice da se siri nekontrolisano u gradu koji ima stanovnika ko tri BiH. SZO pet puta mijenja pricu od ovo je pandemija do virus u Kini je odjednom u padu a sve to se poklapa sa padom raznih,po teorijama zavjere,ciljanih dionica.
    Ko zna sta je u pozadini ili nije ali sve oko virusa je postalo globalni problem nazalost.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Najebat ce takvi kao ti, ovo ima veze sa gripom isto kao sto i hepatitis ima veze sa gripom. Virus je iz CoV grupe virusa isto kao SARS i MERS grupacije, jako je opasan, i za razliku od SARS-a i MERS-a, koji su mnogo slabije infektivniji i od gripe, a COV ima 3x gori R0 od gripe. Nabavi na vrijeme FFP masku, jer sa nasim losim zdravstvom, ovdje lako moze izbiti epidemija
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Haha kakva crna maska, uozbilji se.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tale izgleda brzinski zavrsio medicinu u Travniku :D
     
    Neraa, aNaToMiC !, Aldiin and 2 others like this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opteretio se tale pošteno :)
    Inače @xman i @SpookyMoO su doktori tako da vrijedi savijet, tale baca ove apokalipsa priče :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dajte opustite se ljudi i manje čitate klix i manje walking dead na netflix. Ako ništa idemo jeftino na ljetovanje ove godine.
     
    aNaToMiC !, Stevie_Ray and Aldiin like this.
  9. Almir

    Almir Komšija

    ako trebate med savjete tražite znate već gdje, forum nije mjesto za takve stvari

    med osoblje koji su u kontaktu sa suspektnim, verficiranim obostrano su obavezni da imaju maske, tako da taj vid zaštite nije bzv eh sad kad će te vi to nositi u životu je druga priča...

    sarajevo kao referenti centar za sada radi testove kasnije će vjerovatno preuzeti i ostali, oni imaju i uslove za ispitivanje bar ono što sam ja vidio

    sad je ping pong igra ko treba da obezbijedi izolaciju, to je izolacija suspektnih bez simptoma ili blagi da se obezbijedi karantina za posmatranje , naravno svi oni sa teškim simpt završe na jednoj lokaciji gdje se nalaze i svi ostali teški pacijenti i to je po meni najveći problem.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa naravno da cemo nositi maske ali nista nije garant da neces pokupiti bolest pogotovo ne maska.Ponekad je najbolje koristiti najjednostavnije mjere koje su ujedno i najefikasnije.Ja recimo primim par ljudi i odmah otvaram vanjska vrata i sve prozore da malo izracim da se baje ne zadrzavaju puno kod nas :D

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  12. Mujka

    Mujka Komšija

    Ispade ljudi normala žive


    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da su jeli ovo povrce umjesto pohovanih sismisa sad bi rahat bili
     
    forzamilan, bhd, Alibegovic and 2 others like this.
  14. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ovo je postalo cirkus i smijesno kod nas.
    Jutros u Amku u mom naselju nema brasna, ulja, rize i makarona, ostalo kesa dvije od svakog artikla.
    Zadesio sam se kad je lik kupio dvije vrece od 50kg brasna iznjeli mu iz magacina, pita ove na kasi jeli stiglo sto je narucio.
    Nije bilo straha toliko 1986 kad je cernobil eksplodirao i prekrijo sve radiacijom.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Haha ni u Njemackoj nije puno bolje, danas nisam uspio kupiti ni brasno, ni ulje, a frizideri prazni.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa jebote ni 92 nije ovako bilo, cuj kupuju brasno vrecama. :D

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    A police u marketima pune higijenskim proizvodima, to nije puklo :)

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako nisu jeli, treba ga gricka.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jok, nisam se ja opteretio, samo citaj sta pise CDC, EDC, WHO. Ja nista nisam slagao. Čak se nisam pripremio, imam nekoliko maski, 10kg bijelog luka i 100l rakije. A dobro bi bilo ko zivi u gradovima, da ima konzervirane hrane, za bar mjesec dana.

    Kupuju ljudi, jer je virus opasan i ako ode epidemija izvan kontrole nastat ce katastrofa gora od Spanske groznice. Jos jednom napominjem R0 kod obicne gripe 0.9 do 1.4, kod spanske je bio 2.0. Kod CoV-19, je preko 3.4, to sranje gdje se pojavi, jedino rjesenje su karantene, a znamo sta bude kad se uvedu policijski satovi i zatvori sve zivo.
     
Thread Status:
Not open for further replies.