Xbox360 gamepad za PC

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, May 7, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakav servis? U PS4 kontroleru nikad nisam radio servis, a dok se puni na usb port moze se igrati :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Servis ili ti ga zamjena baterije. A kabal i igranje znaci ograničenost i eventualno uništenje porta gdje je uključen kabal.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa samo dok se ne napuni, znaci par sati sedmicno


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja imam kamuflazni za PS4 sto sam sebi uzeo prije skoro 4 godine. Batrija mozda do sada izgubila nekih 1-1,5h trajanja. I sad moze gurat 6 sati, za razliku od novog koji gura do 8+ sati. Jos pola gpdine se ne koristi nego samo sjedi u kutiji.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    xman
    On misli na Playstation DS4 kontroler koji ima built in bateriju kao telefon. Definitivno je XBOX bolja varijanta radi, kako Dino kaze, rotiranja kada ne cekas.

    Imam neki AA punjac, daje oko 140mAh po satu. Sutra bi mi jaran treba dati 2000mAh baterije tako da sam se obezbjedio :)

    Jedino ne znam da li je neko gledao razliku izmedju 1.2v, 1.5v i 2.4v. Da li ima razlike mozda u input lagu. Kao da je odziv malkice sporiji sa punjivim 1.2v baterijama u odnosu na 1.5v.
     
  6. xman

    xman Komšija

    @NAILS
    Vjeruj da nisam obracao paznju na input lag sto znaci da ga vjerovatno nema jer ga nisam primjetio:D
    Imao sam negdje gomilu Duracel i Kodak AA praznih baterija koje nissm bacao ni sam ne znam zasto.
    I uzmem taj neki punjac i 2 punjive baterije prije 6mj. Od tad nisam vise kupovao baterije jer obicne AA se mogu napuniti par puta i rade ali svako naredno punjenje su sve slabije sto je ok jer 4 baterije koje istovremeno napunim bi ranije bacio a izvucem bruku sati zivota iz njih u dva punjenja npr.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kakvo rotiranje, neces nikad igrat 7 sati u komadu. Kad zavrsis stavis da se puni i gotovo. A mozes ustekat bilo gdje, uticnica, laptop, pa i ako igras preko tih 7 sati mozes dopuniti dok igras... I kad si vidio da se baterija u dzojstiku pokvarila, pa je i to sad kao problem. Smijesno uopste koristiti te baterije u 2020.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zasto komplikuje narode, evo danas postar mi donio.
    [​IMG]

    Dobar punjac i dobre punjive dodju vise. A ove turni i ende. Jos se mogu naci ali postaje teze.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma punjive zakon ba, jos da placam gaming :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako vec punjive AA, bas, onda Panny Enelop, je best solucija, namjenjo sam se tih baterija gomilu i best su.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne kontam kako ce baterije koje traju 20 dana biti veci problem od baterija koje traju 7 sati. Kao da treba rastaviti gamepad u dijelove da ih izvadis. Proces zamjene beterija je pet sekundi.

    DS4 bi bilo nemoguce koristi za potrebe koje recimo meni trebaju. A vidim da dosta ljudi koristi XBONE gamepad kao dodatni PC kontroler mimo igranja. Steam ima mocan alat za modifikaciju istog.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni ove lako preko 10h. DS4 je slabiji, iako ovisi od postavki onoga svjetla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisi kontao o xbone elit modelu obzorom da si uzeo charging kit? Mislim da elit moze puniti sam AA baterije preko obicnog micro usb.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma kontao sam, ali to kad PC pod jesen.
    Series 2. Sad me iPad pro kostao, a RE3 valja platit.
    Doom eternal nisam uzeo.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne znam kako je u opste problem nadopuniti bateriju u PS joystiku kad mozes puniti i dok igras. Jos uzmes sebi duzi kabal kao sto sam ja i rahatluk. Nema mi nikako logike da je lakse mjenjat baterije nego jednostavno ustekat direktno da se gamepad nadopuni.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba nidje veze al neka im :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited: Mar 4, 2020
  18. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma ja imam 2 para AA baterija, jedne Eneloop druge Panasonic, preko 2000mAh. Zaboravim kad sam ih punio. Generalno čim se isprazne stavim u punjac i napunim i stoje dok se drugi par ne isprazni.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moze li se xboxone kontroler sa tim punjivim puniti preko usb kabla dok igras?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne bih znao, sa ovim li-ion moze.Ne vidim link, ali ako nije ms official, kocka je kupovati, ja sam kupio tako, i nakon par dana je krepala.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 4, 2020