Savremene pošasti

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Feb 25, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nek ti pamet prosipas. Ja apsolutno ne razmisljam o ovom virusu. Na poslu se stitim koliko mogu sto radim uvijek i radio sam prije ovog virusa. Ne kupujem zalihe nikakve hrane niti kakvih dr potrepstina. Dijete mi jos uvijek ide u vrtic, ne branim joj niti sam je sklonio na mjesec dana kao neki, dok sve ovo prodje. Toliko se dize frka oko nicega i toliko kvazi strucnjaka pise gluposti koje veze nemaju s vezom.De ljudi malo rahatluka. Opustite se. Zivite zivot normalno. Stitite sebe jer tako stitite i druge.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Aldiin and Alibegovic like this.
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Obaveze mi ne daju da razmišljam o glupostima. Samo kad me neko quota na ovoj sumanutoj temi podsjeti me na to. Eto koliko me zanima. Ti ocito previse dangubis.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Upravo tako. Hebo vas virus, bilo je i gorih od ovoga, koga briga, osim paranoidne ljude. Uzmite malo neki antipsihotik, probajte, mozda se smire simptomi.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo recimo, mi smo nabavili sve, od odijela, zastitnih naocala, maski onih sa filterima, sva njasra, ali niko to ne koristi jos dok ne bude u zlu zatrebalo, a zna se ko ce to koristiti, mi koji smo na prvoj liniji. Panika samo pravi od ljudi ubice jos gore. Kod nas je svijet takav, da ako se sazna da je korona dosla u grad, umjesto da se smanji priliv pacijenata u sluzbe hitne pomoci, ambulante i dr stacionare, kod nas je kontra, idioti dolaze u jos vecem broju. To vazda rade. Mogu ja po radiju i televiziji pricati djaba da se lijeci to kuci, gripa i viroze ali djaba, on ili ona sa djetetom dodje u 3 ujutro i kaze ima temp koja je krenula prije par sati a zna da je sezona gripe i da samo moze vise nahebati dijete ako dodje umjesto da sjedi kuci i tako se lijeci.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    kio likes this.
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Vidim da imaš blage simptome Corona virusa, respirator ti ne gine.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Haj ti malo oladi. Otidji malo na odmor. Uzmi malo Apaurina prvo, pa predji onda na Nozinan, prvo manja doza, pa postepeno povecaj. Ako ni to ne pomogne, onda ti ne gine hospitalizacija.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kaj ti je bolan to, pa ja nisam uzeo ni plavu ni crvenu tabletu od sinoć.
    Nego gdje ste se miševi razblježali kad vam je onaj portir došao iz Italije pa dobio običnu temperaturu.

    Ne koristi mobitel dok voziš, skupe su kazne tamo.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hahhaha ja citavo vrijeme bio tu niko.nista cuo nije o tome a na netu vijest kao panika. Eto koliko mediji plasiraju lazi!

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  9. Loki

    Loki Komšija

    Tuga... Ima smisla da ljudi ne vjeruju uputama koje im se daju jer generalno ne vjeruju ni političarima, ni ljekarima, ni medijima, al' kad je ono neuko pa neće ništa samo da malo istraži ili da ne daj Bože razmisli. A opet sa druge strane razumijem i da se svako za svoju guzicu prepadne pa paniči...
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    dzaba se zalis ovde (promjena pocinje od tebe) (ruzno je da jedan doktor zove pacijenta koji ga placa idiot)
    zzo bi trebao da radi na tome o cemu ti pricas ( da obuci ljudi sta da rade )
    para ima metar u zzo sta fali malo neku kampanju pokrenut vecih razmjera tipa u drugoj bransi kad su pored puta stavljali slupano auto da vide ljudi sta se moze desit ako se brzo vozi ;)

    sistem je los ti si u njemu i sad se zalis
    postoje 2 opcije da radis na sistemu da se popravi ili da to sve napustis...

    generalno svi snose krivicu (na prvom mjestu građani ove "države")

    prica mi kolegica otisla sa dijetom 30 dana nakon otpusta iz bolnice da beba primi prvu vakcinu nakon bolnice
    i zamisli rekla joj zena zakasnili ste nema termina za uz kukova ....
    djed otisao da izvadi zub u dz nema inekcije kaze otidji sebi kupi valjda 0.5KM kosta.... ocemu mi pricamo halo ba :)


    tako da ko god se pravi dasa u zdravstvenom sistemu samo trazite to napismeno pa ako nesto nema u dz ima na ukc ako nema ukc ima privatno sa racunom fino odete i refundirate pare u zzo ;)
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ali najgora je solucija ta da ako znas da imas epidemiolosku poveznicu tj da si boravio.u drzavi dje ima korone i bio blizu zarazenih da odes i javis se u sluzbu hitne pomoci ili amb porodicne medicine.To je odmah epidemija u roku od par dana katastrofa!

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Mujka A druze ako iko radi na promociji i edukaciji ljudi to sam ja. Ja u dezuri svaki put izgubim glas savjetujuci ljude. a da ne kazem koliko trazim, molim, kumim i pojedem jezika i govana od vrha sto sam uporan za neke stvari.Mislis da to.neko gleda?To sto sam rekao za idiote to i jesu idioti to nisu pacijenti.Ja ne vidim kako.neko moze ugroziti vlastito dijete budeci ga iz sna radi neke bezazlene temp koja je krenula prije par sati.
    Jedan primjer naseg bezobrazluka je savjet jednoj pacijentici, ljubaznost max i dato sve od terapije da bi meni prenijeli da je rekla sta je on meni napisao ja cu kuci uzeti cokoladu za kuhanje i caja i lijeciti se tako. Mislim sto dolazis meni ako.neces ds slusas savjete.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    znam kako ti je al sta ces
    ako covjek prestane biti takav onda su ti "idioti" pobjedili :D
    generalno to je svugdje problem radi 30% ljudi koji su bezobrazni ovi ljudi koji su fini i rade usluge prema njima izgube zivce i onda nastaje problem
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa to mi je posao. Ako ne volis svoj posao nemoj ga ni raditi. A ja svoje ugusim papirima kojih se vlast generalno boji. Kad nesto nemas napises fino pa na protokol. I vrlo brzo sve dobijes. Pravda je spora i zakon ali dodje sve polako na svoje.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa bio je lik ovdje sa foruma u tom trenutku bolnici, zaključali bolnicu nisu dali nikome ući, pola doktora nije bilo.
    Ali nije bitno, tako su i Italijani pjevali
    Il dolce far niente. – It is sweet doing nothing.

    Eno sad pola Italije u totalnoj karanteni.
    Meni se javio buraz iz Slo, njima su već prije mjesec dana od porodičnih ljekara dali upute i pripreme za virus, naravno i maske ako budu imali respiratornih problema.
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Haj dobro...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ....
     
    Last edited: Mar 10, 2020
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    To ko je otpustio dijete prije svega iz opste anestezije odmah kuci, ako je bila totalna anestezija, to je teska povreda ljekarske prakse. Ne znam.kako je to moguce?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    da nije cricumsico
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    To je standardna procedura kod manje rizicnih zahvata.
     
    Last edited: Mar 10, 2020
Thread Status:
Not open for further replies.