Savremene pošasti

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Feb 25, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Može li mi neko objasniti, ovoliku smrtnost u Italiji
    9172 cases
    724 recovered
    463 dead ... Corona victims increased to 7.89%
    Jel ovo znači da nema mjesta u bolnicama, izgleda da se COV ne preleži tako lako kod kuće.

    Vidim dosta Italijana "prebjeglo" u BIH, puna TZ. Ja mislio neka gej parada, kad Italijani sa svojom fensi modom.
     
    Last edited: Mar 9, 2020
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kinezi su virus i karantenu daleko ozbiljnije shvatili. Evropa je imala mjesec i po fore da se pripremi, ocito da su prespavali.
     
    SpookyMoO likes this.
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja jedino da sam vidio Juznu Koreju i Izrael, Recimo Koreja je odmah izdvojila milijardu dolara. Italijani su isti kao ovi nasi, imas ih na forumu, na to se gleda kao na nesto bezvezno, kao @Alibegovic ili @SpookyMoO. Nasi u BiH su se protegli sa 50k Eura.
    Ja generalno pratim ozbiljnije sajtove, i sve sto su rekli prije mjesec, kao i prije 20 dana kad je samo u Italiji zabiljezen prvi slucaj u Evropi, sve se obistinilo. Mada ce mene ovdje napadati, ali vidjet cete u BiH situacije za 20-ak dana.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nemoj me quotati za gluposti majke ti. Nigdje ja konkretno.nisam rekao da je bezazleno u takvom kontekstu. Svaka bolest je opasna za ljude suprimiranog imuniteta, za malu djecu, za starije ljude i za ljude sa komorbiditetima. Ako si zdrav, imas dobru ishranu, imunitet i nemas nekih drugih boljki ne bi trebao puno da se brines.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma nemoj, a oni doktori u Kini od 25 do 30 godina. Sigurno su imali los imunitet.
    https://www.businessinsider.com/why-coronavirus-killed-young-chinese-doctors-2020-2

    Vi z.radnici ste to gledali kao nesto bezvezno, eto ima vas mnogo na forumu, molite Boga da vam se virus ne nastani u radno mjesto.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Last edited: Mar 9, 2020
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jbg vjerovatno duze izlaganje i veci inokulum virusa u tijelu tih ljekara. Nisu se stitili adekvatno, preoptereceni pacijentima, radili vjerovatno u inkubaciji, bolesni, jebena je to stvar. Slazem se ja da mi nismo spremni nikako. Ustvari najvazniji posao nije posao ljekara nego posao epidemiologa.Samo oni mogu stvari u startu da prekinu i da rijese problem ako uspiju da reaguju dovoljno brzo a to zahtijeva enormne resurse.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mene smeta što se na CoV gleda tako na neki način bezazleno, eto Italijani su sad vidjeli šta je to, iako su imali sve informacije iz Wuhana, ali na tv-u, prvi naši epidemiolozi, bez panike to je kao obična gripa, ništa zeznuto. A ljudi u NASA odijelima.

     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo da stavim prije taleta :D[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako je virus opasan 21. Feb prvi registrovani slucaj, 9.Mart Karantena citave drzave. Haman su Italijani jedini posteni sa ovim statistikama, broj umrlih, kriticnih i oporavljenih.
     
    Last edited: Mar 10, 2020
  11. efo

    efo Komšija

    Last edited: Mar 10, 2020
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Neko je vec postavljao video, u pitanju su njihove pijace. Bilo bi pravo cudo da se ne "razmnože" virusi.



    A imas i ovo (oni slabijeg želudca neka zaobidju):



    Osobe koje putuju u kinu pricaju kako je WC zapravo rupa u podu gdje vršiš nuždu a na dnu su svinje koje se hrane izmetom. Postoji slucaj gdje je covjeku upao telefon i usao da ga izvadi, da bi se na kraju onesvjestio od gasova. Zena koja je dosla po njega je na isti nacin stradala. Nisu medju zivima.

    Manja djeca imaju rupe na hlacama da se u svakom momentu mogu na uluci posrati itd itd. Zapad ne moze ni da zamisli nacin zivota i siromastva Kine. Dosta je slican zivot i u Indiji.
     
    efo likes this.
  13. Almir

    Almir Komšija

    ovaj video 60hz mi djeluje onako američki teorije zavjere i sl
     
  14. efo

    efo Komšija

    Fulio si samo za 2 reda veličine, komšija. Može svako to nazvati 'slučajnošću', ali ja ne vjerujem u slučajnosti, pogotovo ne 'nastekane' ovako.
     
    Last edited: Mar 10, 2020
  15. Almir

    Almir Komšija

    brzo sam tipkao, mislim da je bilo sl videa ako gledamo retroaktivno na prijasnje frekv
     
  16. efo

    efo Komšija

    Kažu da je žurba od šejtana, pa lakopo :) Jesi li pogledao cijeli video? Ako nisi, preporučujem.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jutros u Sarajevu u Domu zdravlja frajer odvalio vrata nogom policiju mu poslali :D

    U Italiji dosta mrtvih ali vecinom stara populacija metuzalemi i sad se vade neki postoci smrtnosti a smradovi od medija ne znaju skontati da oboljelih ima mnogo vise. Koliko je onih koji imaju koronu a i ne idu doktoru iz raznoraznih razloga tako da ta stopa smrtnosti je sigurno mnogo manja. Kaze mi jaran doktor moglo bi se lako desiti cim krenu visoke temperature mozda vec u Junu da ce se suzbiti ovaj virus.
     
    Almir likes this.
  18. Almir

    Almir Komšija

    odgledao sam cijeli video, ja vise vjerujem index casopisima tipa pubmeda i sl i sama zena kaze da nije dr i da ne razumije neke stvari tako da....
     
    adsubzero and efo like this.
  19. efo

    efo Komšija

    a (medicinski) doktori se razumiju u 5G :D Ne mora se biti doktor da se zbroji 2 i 2. Dovoljno mi je vidjeti da kad pričam par minuta s nekim preko Vibera recimo koristeći 2.4 GHz WiFi (sa prislonjenim mobitelom na uho), počne da mi prži uho i mozak, mogu samo misliti kakve su implikacije viših frekvencija, pogotovo onim ljudima koji žive blizu tih baznih stanica. Priznali ljudi hladno da se trenutno ne rade nikakva testiranja o štetnim efektima 5g-a po zdravlje ljudi, a vidimo kako ga užurbano žele što više raširiti po svijetu. Brojni poznatiji gradovi i države su ga odbili u startu, uključujući recimo Izrael, što je dovoljno telling onome ko poznaje malo širi kontekst.
     
    Last edited: Mar 10, 2020
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma to nema veze sa 5G, Izraelu i USA sve smeta što je došlo od Kineza, i smeta im što ide preko HTP, ne može se više tako lako pratiti.
    A frekvencije ne štete ljudima, pa okruženi smo milionima zračenja, što od električnih vodova, telefona i svega ostalog.
    Dugovječnost ljudi se iz godine u godinu povećava.
    A vezano za virus, koga više briga jel smiksan u kakvom labu ili mrtvom šišmišu. Kad on trenutno pokorio cijeli svijet.
    Evo jedan od poznatih svjetskih epidemiologa govori da će korona zaraziti preko 50% stanovništva planete i da će milioni umrijeti, isto sam rekao prije 15 dana kada su me napali ovdje
     
Thread Status:
Not open for further replies.