BIOS Password

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Mar 11, 2020.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Drug ima laptop Lenovo Y50-70, i nekad je postavio pw na bios, postoji li neko efikasno rjesenje da ga ukloni? Pokusao je razne kombinacije sifri, pa cak i onu za koju garantuje da je bila ispravna ali jednostavno ne prolazi. Vadio cmos bateriju, medjutim pw je i dalje tu, pokusao je i sa update-om bios-a, ali program kaze da je vec zadnja verzija biosa instalirana.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I ja sam se jednom zeznuo, zaboravio.. sve sam moguce nacine pokusao xxx puta ali, nista nije radilo. Nakon 3-4 dana nadjem papiric na kojem je sifra i eto..

    Istina je da nekad odbija tacnu sifru, meni se desavalo. Nek proba bruku puta i nek pazi na Y i Z jer se kyb lang promjeni nekad..
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    @selvin I njemu treba zbog virtualizacije :D, instalirao memu emulator, krenuo u bios da omoguci VT i sjeti se da je nekad postavio pw, ni sam ne zna zasto :).
    @Aldiin Naravno, pokusavace i dalje. Upit je postavljen cisto onako ako postoji nacin da se resetuje, da se covjek ne nervira :)
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    E cuj pass na BIOS hahha
    E kad je tako pametan sad neka zamjeni maticnu
    plocu na laptopu :p
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    ja nikad nisam ni razumio zasto bi insan koji koristi racunar u kuci stavio password na bios ? Ajd da si IT support u nekom uredu pa neces da "znalci" cackaju,ili imas internet klub pa da ti djeca ne overclockaju racunare,al kucni PC koji samo ti koristis ? Cega te strah,ruskih hakera :D ?
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Osudjujete nekoga a niste upoznati sa situacijom. Bilo je tu rodjaka i njihovih jarana koji su igrali CS preko tog laptopa, pa je tako jednog uhvatio kako cacka po biosu pod izgovorom da hoce vidjeti konfiguraciju laptopa, tada je pw i postavljen.

    Sto se mene tice, ovdje moze katanac.
     
    Reventon likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Klasicni nas mentalitet, ismijavaj i ubij u pojam onog ko trazi pomoc. Kao da smo forum Kliksa a ne HWB.
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    kako god,svi se pretvorili u neke tetke i emace. Pa upravo zbog toga sto je HWB,da cemo "ismijavat",po tvojim rijecima,nekoga ko stavlja password na bios jer svi znamo da nema potrebe. Klix je drugo,forum kladionicara i klosara,koji bi ti rekli da je bios password veoma neophodan.
     
  10. Tensai

    Tensai Komšija

    Može se zamjeniti BIOS chip ako znaš nekoga da je vrstan sa lemljenjem može ti to uradit.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam prije par mjeseci na nekom laptopu obrisao bios pass po upustvu sa youtubea,mislim preko nekog generatora

    treba naci na laptopu neki broj i to ukucas u generator sifri i meni je uspjelo

    ne sjecam se bas najbolje ali laptop je bio star 4-5 godina


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    A jel se drug obratio oficijelnom servisu?
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jerste da nema Lenovo ovdje ali ako ima neko da ne zna za ovu stranicu, moze mu valjati

    https://bios-pw.org/
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    na toj sam ja ukucao neke brojeve iz laptopa i dobio sifru koja je resetovala bios pass
    mislim da je acer ili asus bio

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk