Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. zdici

    zdici Aktivista

    Jest vodeno hladjenje Riotoro 120TI 120mm

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    pa dobro to je obicni clc,jos ti je i lakse nego da imas neki ogromni kuler poput noctue. Vidi u biosu radi li tu pumpa,ili kad upalis pc cuje li se ono "grgljanje" :D .
     
    zdici likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije valjda stiker ostao.
     
    SpookyMoO likes this.
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ili najgora solucija kao sto je kod mene bilo sa i5 8600k.Pregrijavao se cpu sa nzxt kraken x72 na boost clock 4.3 preko 90c pa je delid bio jedina opcija.Nadati se ipak da je nesto od navedenih problema iznad poput nenalijeganja hladnjaka,a ne los primjerak procesora.

    To je veoma vruc cpu generalno pa ako nisi dirao voltazu i ako je po defaultu vrlo moguce da je previsoka.Vidi da spustis voltazu kao na ovoj slici naravno ako ne bude pomoglo ponovno montiranje hladnjaka.

    [​IMG]
     
    Last edited: Feb 25, 2020
  5. nFare

    nFare Komšija

    Šta bih dao da mi laptop dođe u fazu da ne može updatetovati i ostane na zadnjoj bug free verziji :D
    Reinstalacija nije problem ako ideš metodom keep all files, skineš zadnji build 1909 usb instal tool, iz windowsa pokreneš instalaciju i gotovo za pola sata.
    Opcija ako sve radi kako treba, ne diraš ništa, odradiće nekad...
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Last edited: Mar 13, 2020
  7. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Ma druze ako ti je instalirana verzija 1903 Build 18362.xxx, nemas ni potrebe da instaliras 1909 verziju, jer je 1903 stabilniji, ima manje bugova, sacekaj sljedeci mjesec izlazi nova verzija, pa tek onda uradis clean install i miran si.
     
    SpookyMoO likes this.
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    [​IMG]
    Kao sto vidis jos starija je :-(
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene
    Version: 2004
    Installed on: 12.2.2020
    OS Build: 19582.1001

    Samo frisko :)
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    To je insider verzija. Finalna 2004 dolazi u aprilu-maju.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da, fast ring. Već dugo se ovako vrti i nisam imao problema

    Sent from my Huawei P30
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja gasim komp uvijek
    ima ssd,upali se dok ja sjedem na stolicu...ne bi da mi ventilatori zuje cijelu noc

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja ga gasim iz neke navike i desktop i laptop čak na laptopu ugasim ono fast shutdown da kad ga ugasim da se baš ugasi a ne da mi poslije 7 dana pise uptime 7 dana a on bio ugasen dva...
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja nikad nisam imao problema sa apdejtima. Neku noc kad sam htio ugasiti laptop vidim da pise da imam update. ugasim laptop i sutradan upalim, nikakavih problema. build je 1909 a cekacu ovaj 2004 da bih trebao opet nafrisko nabaciti, ima stvari koje moram izbrisati a mrsko mi rucno.
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa nemam ni ja na laptopu problem.Na desktopu nema sanse da updateuje sve tri metode sam probao uvijek na 92% stane i to je to!

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa.skinuo sam probao isto sve.Kad.bude final ice fresh instalacija jbg

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    ZyKLon likes this.
  19. nFare

    nFare Komšija

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam razumio, kako misliš bez USB dongle-a? U pitanju je windows update koji probudi PC iz sleepa da, ili manuelno odradis update, ili on sam odradi update i restart racunara.