CoVid-19 [bez politike i sirenja dezinformacija]

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Mar 17, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Cuj nove ugovore, kakve?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam govorio, dok je Alibegovic, i još neki se šprdali, eno u Italiji umiru mladi ljudi, poštari, šalterske radnice, vozaci hitne.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tale sta pricas, par ljudi mladjih od 50 umrlo, i to ranije tesko bolesnih.
    Prosjek godina umrlih osoba 80,x.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Covjek dobije virus samo od citanja ove "teme" :D

    CoVid-19 je pravo efektan nacin da se oslobode penzijski fondovi :)
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidim vjest u Španiji corona ubila 21godisnjeg trenera. Reko woow jbt i ovorim da procitam kad ono imao dječko leukemiju i ovo ga samo dokusurilo.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    "New York's Metropolitan Transit Authority (MTA), which runs the city's bus, subway and commuter rail system, is requesting $4 billion in aid from the state's congressional delegation as the coronavirus pandemic has drastically slashed ridership."

    Kako se vidi da je ekonomija je na staklenim nogama. Kriza je tek nekih mjesec dana na zapadu, a vec propast najavljuju.
    Kod nas sve živne kada su penzije. Dvojica taksista nicim izazvani, onako pricamo kako je posao, mi kazu da im je najbolji dan kada su penzije. Omladina para nema. Da nam odu penzioneri, tek bi onda ekonomija propala :D
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Eto nek iskoriste situaciju i nek renoviraju subway.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Velika je vjerovatnoća da će sa porastom temperatura i virus odumirati. A do tada se ljudi upućuju na izolaciju kako ne bi dobili talijanski scenarij.

    Država BiH ima financijskih zaliha da maximalno može trpiti 2 mjeseca lockdown, nakon toga Mad Max
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ekonomija će popušiti pravo. Ovo će biti kao 1992. kod nas, evo Tuzla prazna ljudi, ja jutros na posao krenuo, nema nigdje nikog, zatvoreni svi tržni centri, restorani, kafići, većina radnji. Rade samo ove prodavnice do 18h. Ovi u poreznoj kažu da dnevno ide 100 otkaza.
     
    Last edited: Mar 19, 2020
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Stihoklepac
    Teško jer se virus poceo širiti afrikom.

    [​IMG]

    Evo malo konkretniji komentar na virus: Michael T. Osterholm is an American public-health scientist and a biosecurity and infectious-disease expert:

     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo i BMW danas zatvara kao i skoro svi auto proizvodjaci u Njemačkoj tako da se vraćam na poso ako bude kako treba do 20.4. Volio bih kući da odem a ne mogu ne znam šta ću raditi mjesec dana ležati ko debil mada mislim da ću neki poso naći dok se ne vrati stanje u normalu.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima dovoljno novca u BiH samo ga treba ravnomjerno rasporediti. Dobili su skoro 160miliona od MMF-a samo se usutili. Kad ministar zdravstva izdvaja 100 000KM za novo auto u toku pandemije onda je sve jasno. Mogu se voziti i polovna auta 10-20 000KM, a ne Audi A8, A6, Passat i sl.
    Javni sektor treba smanjiti, poslati u penziju ko ispunjava uslove, smanjiti plate za barem 30% i preusmjerit u privredu, rijesen problem. Banke su godinama u suficitu, novca imaju jer se malo ili nikako ne ulaze, niko kredite ne uzima za razvoj. Ide i prodaja telecom operatera ako zapne.
    Neka prodje ovaj virus, svi budu zdravi i zivi, a za dalje cemo izdeverat. U ratu nista nije radilo 5 godina pa se prezivilo, problem sada su daleko veci prohtjevi nego prije, mora se imati telefon od 2000KM i sl.
     
    Lamagician, NeTRa1der and bhd like this.
  14. anel007

    anel007 Komšija

    Ja neki dan govorim kolegi vidjet ces kad svabiju zatvore a to nasi gastrabajteri shvate ko "ferje" pa nahrle za bosnu kad do pola sata ulazi jedan u radnju frisko iz holandije, sutradan dolazi drugi iz svabije i mogu reci nije ni malo jednostavno kad moras biti direktno u kontaktu s njima a pojma nemas gdje je bio i kud je lutao.

    Doduse vise je to na nekom psiholoskom nivou kad ti kaze dosao iz zemlje iz koje je ulaz ogranicen pa sve da u toj zemlji nikog zadnjih 2 mjeseca vidio nije nego sto je stvarna opasnost.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ma došli ljudi da koriste "blagodati " uređenog BiH zdravstvenog sektora.

    To nije sa konja na magarca, nego sa konja na žohara.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Razmisljaju li gastarbajteri da se nece moci vratiti nazad u Njemacku?
     
  17. xman

    xman Komšija

    Ako Favipiravir koji nije za ovaj virus konkretno daje navodno dobre rezultate onda nismo daleko od lijeka.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo kod nas zatvorili i pijace a traze da se plati puna mjesecna kirija.

    -Nije nam jasno, hoćemo da nam se to obrazloži. Mi ne možemo platiti zakupnine ako ne radimo, a naravno da ne radimo, jer situacija je takva kakva jeste. Ko zna koliko će to mjeseci da traje. Ako oni misle da ćemo mi plaćati svoje zakupnine, a ne raditi, to neće moći – ističe Babović.

    Mi smo pogan narod. Pola nas dohaka ovakva tragedija a od pola mi sami.
     
    bhd likes this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Legenda na poslu :D
    U igmanu radi pola konjica doslovno, ima da ga popušimo.[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    U Hercegovini 6 novih zaraženih. Evo jedna pozitivna vijest:

    "Banke će uvesti tromjesečni moratorij na plaćanje kredita"
     
Thread Status:
Not open for further replies.