CoVid-19 [bez politike i sirenja dezinformacija]

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Mar 17, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    To sto nema novih informacija ne znaci da nema novih zaraženih. Testiranja jako dugo traju. Vec danima stoji broj oporavljenih na 2. Svuda u svijetu broj zaraženih raste. 20 marta je bilo 275 hiljada zaraženo. 21 marta 305k. U italiji preko noci 6 hiljada novih zaraženih. U španiji isto. Menje-više grafika svake drzave izgleda ovako:

    [​IMG]

    Ako se virus do kraja mjesa nekom magijom ne povuce, ima da sve firme odu pod stecaj. Mi nemamo para da vadimo kompanije kako to ameri recimo rade. Izvukli su i banke i auto-industriju prije deset godina. Sta ce bosanci. Citam da su neke kompanije primile ogromne kolicine novca u slucaju da se recesija desi, da imaju kao backup. A ti isti levati ulozili te iste pare u svoje dionice da podignu vrijednost firme.

    Ne znam koliko je tacno. Ali mi prijatelj kaze, koji radi u BINGU, Zenica. Da kamioni nisu dolazili ima sedam dana. Sve sto prodaju za sada su zalihe. Ljepota.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To za Bingo sam i ja cuo. Prodavat ce dok ima robe, kad presuse magacini zatvorit ce objekte. Tako ti je kad si ovisan o uvozu, najbanalnije stvari ne proizvodimo nego uvozimo, a drzave iz kojih uvozimo vjerovatno zbog ove situacije ostavljaju robu za sebe.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Možda ali samo možda izvučemo neku pouku iz ovog.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Eldorado, Neraa and aNaToMiC ! like this.
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ovo je sada idealna prilika (a neki su vec i poceli,Krajina gore) da se obezbjede sjemena narodu i ostali repromaterijal i da se pocne koristiti i zemlja,koja je plodna i daje visestruko...uz malo truda i rada
    sada je vrijeme sjetve,poljoprivredne apoteke rade punom parom i sije narod koji je inace i navikao ali ne bilo lose kada bi se ukljucili i nadlezni i animirali veci broj stanovnistva da barem za sebe posije a visak se uvijek moze prodati
     
    Eldorado and Stevie_Ray like this.
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    ostavi mi meksiko na miru :D
     
    NAILS likes this.
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    31 novi slučaj danas :( 124 ukupno. :(

    Vecina iz RS odakle je i krenulo. TK se još drži,možda se i održi ako se ove mjere bude poštovale.

    A sa ovakvim vremenskim prilikama napolju nije teško biti u kući.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Evi englezi nisu normalni. Dans, mislim London:

    [​IMG]
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Citao sam, negdje da englezi hoce da se mladež zarazi. Pa da formiraju imunitet i tako pobjede virus. Kao sklonili su stare a mladi izazivaju sudbinu

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Rapidno raste broj zaraženih koronavirusom u svijetu, a informacije koje dolaze iz Sjedinjenih Američkih Država su posebno zabrinjavajuće.
    14 000 danas, kao što sam i predpostavio, amerikanci su donji
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ravno genocidu, bioterorizam.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    S obzirom na procenat smrtnosti mladjih populacija, ne bas.
    Ako se sklone stariji i oni koji imaju lose zdravstveno stanje, to bi i moglo funkcionisati.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Svi su pacijenti za bolnice i aparata bez obzira na uzrast i prijašnje zdravstveno stanje. Gdje da leze kada englezi imaju najmanje kreveta po stanovniku zajedno sa amerikancima. Neka gledaju kako Italijani stecu imunitet. Najveci broj zaraženih i jesu mladi.

    [​IMG]

    Imas nekoliko mladih slucajeva koji su poceli fola snimati VLOG. Day 3 neko iz porodice javlja da je osoba na aparatima.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Od pocetka je napravljena greska sto je receno da mladi to prodju bez velikih simptoma i posljedica, zbog toga se i kod nas omladina okurazila pa rostiljali i zajebavali se. A istina je skroz drugacija, svako moze platiti glavom taj nemar, jos doneses kuci roditeljima belaj.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kad imas vodje drzava debile poput Johnsona i Trumpa onda i ne mozes ocekivati nista bolje.
    Prosao sad centrom Minhena nema ziva roba pokoje auto i par ljudi vidio mozda.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, moze se vidjeti jedino pojedince koji su izasli trcati/setati. Al iskljucivo sve jedna ili svije osobe. I mnogo, mnogo manje auta nego inace. Svi su ocito u domovima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ta omladina kao da nema roditelje u 50im i djedove i nene, a prije ce biti da nema zrno mozga.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moji su na vikendici na planini. Namirili se, ako šta treba je ću im dostaviti i tamo su najsigurniji. Samo im moram neki Internet obezbijediti. :) ko ima sad najviše giga za najmanje para. Samo data sum mi treba

    Sent from my Huawei P30
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Sa januarom i februarom su izgubili nesto vise od 15mil korisnika. Taj ce broj porasti sa martom. U Italia od 60mil stanovnika je umrlo skoro 2x više ljudi nego u Kini, u kojoj je sve zapocelo, koja ima 1.3bil stanovnika.

    Goni te lažove u tri lijepe. Ko zna koliko je umrlo kineza a koliko je zaraženo. Ali se vidjelo prije par mjeseci da cijeli svijed igra kako Kina svira jer su $ prioritet.
     
    Decerto likes this.
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Eto bas moze 8-15 miliona ljudi umrijeti a da citav svijet ne sazna.
    Friziranje broja korisnika bi u takvoj zavjeri bilo najlaksi dio posla, sto to onda nisu uradili ?
     
Thread Status:
Not open for further replies.