CoVid-19 [bez politike i sirenja dezinformacija]

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Mar 17, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Republikancima su na prvom mjestu uvijek korporacije. I sada, kada razmisljaju o 2 trilionskom paketu pomoci, oni gledaju kako da sto vise od tih para prebace korporacijama, a ne onim najugrozeijim. Demokrate im vec 2 stimulans paketa blokirali, jer sastoje se iz dosta nepovratne pomoci za korporacije, a obicnog covjeka nigdje.

    Puno je glupih ljudi u Americi. Nevjerovatan broj. Trump moze nekog ubiti na live tv, oni ce opet ga podrzavati, jer on ce reci da je to fake news, i Juznjaci ce to kusat kao puru.
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ali ko bi propustio još jednu priliku da popljuva naše jugoviće...

    Dosta se napamet govori, ima li iko linkove o tome da nećemo imati pšenice i slično? Oficijelne izjave uvjerevaju da sirovina ima za dva-tri mjeseca. Još neki linkovi:
    https://www.akta.ba/vijesti/gradani-kupili-preko-5000-tona-brasna/114951
    https://www.akta.ba/vijesti/klas-dn...-kg-brasna-koje-salje-trgovinama-u-bih/114991

    Ali evidentno je da su nestašice nastale, mislim da su prodavači, tj. Vlada, trebali ograničiti prodaju po osobi nakon što je nastupilo razgrabljivanje. Ovo je totalno neodgovorno. Ne vjerujem da će doći do akutne nestašice ičega, ali neke mjere su se morale poduzeti.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Nisi me skontao haman, vi pricate o zavjerama. Gubite vrijeme umjesto da radite nesto pametno. Nisam rekao da su Kinezi nevini, ali kao sto se pokazalo i pokazuje se i dalje, drzave koje imaju vlast kao Kina mnogo bolje prolaze u ovim slucajevima. To sam samo i napisao, da smo imali srece da je krenuli od njih, a ne od demokratskih SAD-a ili UK-a koje vode one žuće prepametne (mislim na kosu, da me ne shvatis i to pogresno).
     
    NAILS and aNaToMiC ! like this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cudi me da kod nas do sada nema vise oporavljenih, ili mozda namjerno nece da iznose taj info da se svijet nebi opustio.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Jako dugo stoji da su samo dvije osobe izlijecene. Takodjer nasi nista ne govore koliko je osoba kriticno, kako ih tretiraju itd. Skoro dokumentarce prave u drugim drzavama, kod nas 130 zarazeno ali nista o detaljima.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne, rekao si da im se treba klanjati

    Evo prvi smrtni slučaj u konjicu, umro vozač direktora Igmana

    Sad u radnji babetina od 80 godina bolesna, sa slinjovom maramicom po radnji hoda, živi u zgradi u kojoj ima slučaj i hamam je zgrada izolovana.
    Mi smo najbali ako ovo uzme maha.
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Jesam, jer kako rekoh opet iznad gore, imali smo srece da su momacki odradili posao jer imaju vlast koja je u ovim situacijama zna reagovati. Zacudjujuce i nasi su poprilicno dobro reagovali, a druga je prica sto smo mi stoka, jer kako vidimo i ovdje na forumu, gdje bi IQ trebao biti veci od prosjeka, ljudi vise diskutuju o teorijama zavjera i glupostima poput "zasto ja ne mogu izaci kad hocu", nego o zastiti sebe i bliznjih.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja da vam samo kazem sta ja dnevno propusta vidim sa epidemioloske strane pa to i laik rjesava bolje.Pucam po savovima lagano.Cuvajte se jer vas niko nece osim vas samih sacuvati.Mi smo stoka od svijeta.Ova vlast ce biti za nas sah-mat.Ovo ce da bude apsolutni potop.Bio Isus,Buda,Allah ili neko drugi, jedini on nam moze pomoci jer idioti nesposobni na vlasti i njihovi kvazi strucnjaci sigurno nece.Fujj

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac and Haker like this.
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    I nije toliko zaštita nas samih i bližnjih koliko je imperativ zaštititi zdravstveni sistem koji bi mogao doživjeti totalni kolaps, a koji bi se desio da sad imamo hiljade oboljelih. I dalje ljudi doživljavaju infarkte, i ostale zajebancije.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Ma čini ti se, samo se diže bezveze panika i tako to. /s

    A za ove što kritikuju ljude što kupuju, ne razumijete a očito i da ne pokušavate da razumijete u kakvoj se poziciji nalaze neki ljudi pa vam je možda bolje da začepite.
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nadam se da si bio ironican viza vi ovog sto si rekao da mi se cini :)

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Da, otud i /s.

    Kao teški astmatičar, malo je reći da suosjećam sa tobom kada kažeš da pucaš po šavovima.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne razumjem, objasni molim te.

    @selvin lupaš gluposti. Da su Kinezi reagirali odmah sada bi bila drugačija slika u cijelom svijetu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    forzamilan and Reventon like this.
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Druze ljekar sam sad i kad ti kazem to.onda me.valjda shvatas.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Dobro expert, uredu je :) Nacrtaj nam dijagrame kako bi bilo, snimi neki video blog, napisi referat, objasni teoriju zavjere i slicno, ionako nam fali takvih pametnih.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gledam jucer na Al Jaziri naseg covjeka u Austriji koji je prebolio koronu. Prvih 4-5 dana temperatura, nije mogao ustati iz kreveta, poslije toga jos nekih 8 dana bio bolestan, ali oporavio se. Supruga sa njim u kuci uspjela se izolovati i nije obolila.
    Znaci osoba ako ce se izvuci onda je otprilike dvije sedmice do oporavka. Zato me cudi da niko ne objavljuje podatke o oporavku, prvih 30-50 ako nisu umrli onda su ozdravili u potpunosti. Jbg to su dobre vijesti, ne znam zasto niko ne obajvljuje.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    @selvin nema potrebe tebi ništa objašnjavati, a jedini post koji je donekle vezean za teoriju zavjere j od aera, ovdje na forumu ne znam da je neko spominjao, ja svakako nisam :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Mar 24, 2020
  19. selvin

    selvin Moderator

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Bi bolidi i dalje imamo otvoren aerodrom. Stigao novi avion sa strancima.
     
Thread Status:
Not open for further replies.