Software za upravljanje 3g modemom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SpookyMoO, Mar 25, 2020.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ne znam jesam li stavio topic gdje treba ali ako treba prebaciti neka moderator prebaci.
    Situacija slijedeca: na svom laptopu imam integrisan 3g modem te koristim haloo sim karticu ali svaki put kad hocu da napunim kredit i da aktiviram neku od internet opcija moram sim vaditi iz racunara ubaciti u mobitel napuniti kredit te aktivirati opciju interneta koju zelim i onda sim opet nazad u laptop.
    Da li se moze naci neki software koji bi ovo odradio da se ne mora vaditi sim kartica?
    U pitanju je Hp probook 640 G1

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Šta na haloo nema neka aplikacija preko koje aktiviraš tarife i slično kao na bhtelecom, a kredit puniš direktno na broj?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa kao i na bhtelekomu, pozovem kod recimo *100*3# i onda dobijem opcije.Ali treba mi nesto da mogu sa laptopa to da pozovem.Nasao sam neki manager ali u njemu samo mogu poslati sms i primiti i vidjeti sms nema opcije za poziv pa da biram kod.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To nije aplikacija. To radis tipkama.

    Ja imam recimo hr broj bombon kojeg koristim kad idem u EU (mislim kad sam isao dok se moglo :) )

    I imam njihovu aplikaciju na telefonu i cak prije nego što ubacim bonbon karticu u telefon jos sa bh brojem napunim kredit na bonbon preko bank kartice i odaberem i aktiviram tarifu i kad dođem u EU samo ubacim bonbon u telefon i sve radi.

    Skoro svaki operater ima takvu aplikaciju.

    Imam jos i slovenski izi kojeg tako kontrolišem i dopunjavam sa svog mobitela za prijatelja koje se ne snalazi bas.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa znam.da radim tipkama.Trazim.neki app kojim mogu da biram kod da aktiviram opciju da ne vadim sim iz laptopa.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Upravo sam provjerio na playstoreu. Nema haloo aplikaciju. Bas su bjeda.

    Ja bih promjenio operatera i ne bih se patio.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    dams82 likes this.
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa nema veze aplikacija sa mojim modemom.Modem je huawei integrisan u laptop.Samo je sim od haloo mreze.Nije mi jasno kako ne obezbijedi proizvodjac ovog modema nesto tako.Pa ne mogu da vjerujem da sam osudjen na to da vadim stalno sim da punim jebeni kredit i aktiviram internet opcije!!??
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Evo npr na bhtelecom imaš u aplikaciji opcije dopuna interneta, ovo radiš bez obzira gdje se nalazi sim kartica. Mjenjaj operatera [​IMG]

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema veze aplikacija sa tvojim modemom nego sa tvojim operaterom.

    Zamisli sad da je ta kartica od BH Telekom i skines njihovu aplikaciju u svoj mobitel, aktiviras tu aplikaciju na broj te kartice koju držiš u laptopu i s mobitela puniš kredit mjenjaš pakete kako želiš i radiš sta hoćeš bez da vadiš karticu iz laptopa.



    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A da vidis ja zaboravio da to telekom ima.Jbg vise ovi neta nude.Imam za 24h 21GB sto mi je taman jer strimam serije :) Ima li bht kakav dobar promet za 2KM ?:) Haloo nudi duplo vise giga za isto para.Vidim da bht ima 2KM 10gb 24h ovi nude 21gb 24h 2km

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 25, 2020
  11. dams82

    dams82 Komšija

    https://www.bhtelecom.ba/vijest+M5af68a8a316.html

    De vidi jel ti ovo odgovara?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hahha napunio jutros vidio da se pojavilo u aplikaciji.Do kad li ce samo trajati

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 1, 2020
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Uživaj dok traje

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.