Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je sramota, nemaju ssl certifikat za tu domenu.
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Ja se ponovio sa LG 65SM98

    Ne znam sta reci, dobar je teve :D
    Svidja mi se smart, brzina, jednostavnost, slika je po mojim standardima jako dobra, povezao sam i sa racunarom i testirao malo GTA na 4k, lijepo izgleda.
    Zvuk me iznenadio, ima mali subwoofer pa i filmovi dobro zvuce (naravno ne moze se porediti sa pravim zvucnicima).

    Slike su nazalost dosta lose jer sam ostao bez mobitela u najgorem mogucem trenutku, ovo je sa digitrona :)

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Vedo, dino73n, subzero and 11 others like this.
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nanocell je macka. Cestitke.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    heroic likes this.
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da dodam, ako imas mojutv, satelitski resiver ili neki takav box, upari sve na taj carobni daljinski, to je cudo.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Imao eon, instalirao app i ukinuo box skroz. Ljepota!
     
    dams82 and bhd like this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Haj to nego ima I scan kartica a eon samo za vrati nazad :))

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Jest vala, koliko samo bolje radi app od boxa....


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    heroic and Mujka like this.
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    Potvrđujem

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
    heroic and dams82 like this.
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Zato niko nece ni da renta EON smart tv app :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    heroic and dams82 like this.
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam svoj posudio prijatelju dok nisam imao na čemu koristiti, sjećam da je neko pitao ovdje ima li neko da renta app, vjerovatno si to bio ti

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Eldorado and heroic like this.
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Ekipice, trebala bi mi preporuka za smart TV. Kupujem za dnevni boravak, smart trazim primarno radi Netflix-a, ostalo sumnjam da cu sta vele koristiti. S obzirom da je stan 55m2, ni dnevni boravak nije sada ogroman tako da ne trazim neko "kino platno" od 60+ incha. :D

    Generalno TV kao TV ne gledam, samo Netflix.

    Budzet mi je nekih 500 do 600 KM recimo. S obzirom da sam totalni laik moze i preporuka i branda i modela, a i mjesta gdje da gledam da kupim. Idealno bi trazio negdje da uzmem na shopping karticu na rate. Odigrati ce se vjerovatno i koji naslov na PS5 (na PS4 znam ponekad fifu upaliti) ali i to urijetko, tako da ni gaming nije u fokusu.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    uh najgori moguci budzet
    u taj budzet ti stane neki 43incni od poznatijih brendova ili do 50 inca ovih drugih

    pokusaj barem uganjati TLC a sto se slike tice,tu neces nesto profitirati za te pare
    onda radije ganjaj veci tv i duzu garanciju
    ekupi.ba u zadnje vrijeme ima stalno alcije plus dodatne popuste na karticno placanje,pa pogledaj tamo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  14. dams82

    dams82 Komšija

    Sumnjam da ćeš za te novce naći nešto da valja, posebno da ima Netflix koji radi kako treba. Posebno ako kupuješ na rate morat ćeš se malo više protegnut. Bilo je Samsung serija RU sa 55inch za nekih 800-900KM na akcijama...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  16. aeRo

    aeRo Komšija

    A nemam nikoga u Njemackoj nazalost... znaci TLC mogu uzeti kao kredibilan brend?

    Jer vidjao sam ih na akcijama, pa ako je to brend kojem mogu vjerovati onda bi najvjerovatnije isao u tom pravcu.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    @bhd jel ono ti uze TCL televizor, može li mini review

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hajde da danas napisem nekad.

    EDIT*


    Kao prvo da naglasim, da je tv uzet primarno za Movies, pa sve ostalo.
    Tv je recimo po svim recenzijama preporucan samo za movies, serije i sl, manje za sport (ako jedno od to dvoje biras, da znas).
    Zasto je tako, jer ono sto je primjeceno a i ja sam tokom evo ovog kratkog koristenja, imas odredjeni "smooth" preko faca, pa kad se desava nesto brzo na live prenosu imas ne 100% ostrinu face/koze.

    Ja inace gledam Netflix, i 4k movies (napokon sada ) kao i standardno telemach program.
    Dakle nema flicka ni jednog, trzaja, sve je uber smooth.

    Ovo se odnosi kako na live, youtube, ppv, stream, ali i USB, disk, stream over wifi, sve top, bez ijednog glitcha, trza isl.
    Npr. Skinuo sam tezine 65GB 4k movie, kao od sale pokrece iz prve, bez cekanja, kao da se radi o 300MB fajlu, Premotavanje, titlovi kako nakaceni, tako i ugradjeni u mkv, sve bez problema.

    Filmovi mlijeko, sve prepoznaje automatski koji je tip videa npr, HDR, dolby vision, ma nisam jos ni skontao fora kakvih ima sve.

    Android fluidan, inace nisam megalomanijak sto se tice toga, par programa movies i slicno.
    Generalno sto se tice sporta, sad da sam ista probao... nisam.
    Jer sport vishe manje, nekako sam ga kupio na pocetku pandemije i nema sporta, pa ti ne mogu reci kako djeluje.
    Gledao sam 4K prenos nekog meca u badmintonu, meni ko suza :)

    Dobijes dva postolja btw okrugli i sipke dvije (mislim da se moze naci na netu kako izgleda).
    Ja sam svoj mountao na zid.
    Tu su i dva daljinska vrijedna brat bratu 100 maraka [​IMG] jedan mali sa Google assistent, drugi veci sa svim opcijama i slicno.

    To je par zapazanja.
    TV generalno top.
    Zvuk je prosjecan, klasika za tv, tj nista posebno ovdje, nema basa, tu su 2 zvucnika u stereo modu. Svakako planiram nabaviti soundbar.

    Ako se odlucis kupiti, za te pare nema boljeg.
    Imao sam Philips, Sony i Grunding prije njega.
    TCL ima najbolje kuciste, bas mocno izgleda.

    Inace TCL treci proizvodjac TV u svijetu.

    *Automatski radi podesavanje slike ovisno o sadrzaju koji se emituje.
    Sretno sta god odlucis.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 1, 2020
    Lamagician and dams82 like this.
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Hvala ti na recenziji druze. Onda nema zime. Ma ja ko sto sam i rekao pogledam Netflix tu i tamo, isto tako fifu upalim. TV kanale ne gledam uopste osim kad mi neko dodje pa upalim TV da se nesto desava u pozadini. :D

    Tako da sam ja generalno low user. Gledati cu onda sredinom mjeseca da proberem sta od ovih akcija sto sam upratio pa cu postati ovdje linkove.
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Btw Tesle sa oznakom T koriste TCL-ove panele a imaju 5 godina garanciju. Na MojaTV paketima možeš uzeti i na rate.