Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Meni je brat uzeo isti taj TCL i evo za 7 dana aktivnog koristenja kaze da je prezadovoljan.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

  3. selvin

    selvin Moderator

    Radije onaj 50'' sa ekupi za 656 preko visa kartice. Za taj od 40" ces se pokajati kroz 7 dana radi 50-100KM.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    680 je verzija moja

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Naletjeh na ovaj video sa trikovima za WebOs za kojih pola nisam znao, pa mozda nekom posluzi.



    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Ekipa evo doslo vrijeme da pazarim TV a ova akcija mi traje jos koji dan na eKupi pa da donesem finalnu odluku. Dvoumim se izmedju ovog TCL modela sto ste mi vi preporucili i Philipsa. Cijenom su slicni, velicina ista. Je li TCL i dalje bolja opcija ili?

    Pitam ovako laicki jer sam fakat laik sto se tice televizora. :D

    https://www.ekupi.ba/TCL-LED-televizor-50EP660-Ultra-HD-Android-Metal-Frame-SUPER-AKCIJA-416790.aspx

    ili

    https://www.ekupi.ba/PHILIPS-LED-te...Ultra-HD-Saphi-Smart-ULTRA-AKCIJA-408066.aspx

    Hvala
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Oba Tv-a su slicnih specifikacija,ali ja bih se prije odlucio za TCL zbog operativnog sistema jer je poznato da Philips ima veoma los OS.Imam jedan kod staraca Philips i OS je malo reci katastrofa,a cesto prekida i WiFi.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Vidm 1.999 KM Samsungov 75RU7092, dobar je to deal ja mislim. Ne mogu da nadjem nit jedan review, pa vjerovatno ovaj TV nosi neku drugu oznaku u USA/EU, zna li ko koju?
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da nije: UE75RU7099UXZG
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Frejm im izgleda identicno, al ne znam da li je to taj panel
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Te zadnje dvije cifre (92, 99) ne znace efektivno nista, gledas review-e za RU7000 i RU7100 serije.
    A izmedju njih dvije cini mi se da je samo u postolju razlika.

    Imam jedan od tih u 55 verziji, moram pogledati koji je tacno broj.

    edit: 55RU7170 je u mene.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    @XTRage - hajd molim te vidi mozes li instalirati Steam Link aplikaciju na njemu, citam da mogu svi Samsunzi 2016 i noviji, ali u nekim regijama je ta opcija zakljucana.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Baksuz si, bas sad imaju maintenance servera, probam ujutro. (ali racunaj da sam u at, mada vidim da se lako promijeni regija)

    edit: @Vedo ima i ide.
     
    Last edited: Apr 22, 2020
    Vedo likes this.
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Vedo jel ti bas treba 75-ica ?
    Ja bi na tvom mjestu radije uzeo 65-icu malo skuplju i bolju.

    Nije da je ovaj los, daleko od toga, best-buy je svakako kad je dijagonala ista, ali kad se vec daju relativno velike pare ja bih zrtvovao dijagonalu za bolji TV.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam trenutno Sony 55", i posto gledam TV sa 4 metra, 4K materijal izgleda skoro pa ideticno 1080p materijalu, na toj distanci se pogubise svi detalji. Kontam za PS5 & Netflix uzeti sta vece, cisto da uzivam u 4K detaljima. A vidim sad dobra cijena ovog 75" pa kontam moglo bi se uzeti :) A i plus mu je sto podrzava Steam Link.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hmm, 4m jest podosta, pogotovo ako si kratkovidan.
    Lakse onda rasporediti sobu drugacije :D

    Q70R sa 65 inca je fina mjera ako nije vise od 2500KM.
     
  18. Esh

    Esh HWB

     
    Neso and Vedo like this.
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    https://www.ekupi.ba/TCL-LED-televizor-50EP660-Ultra-HD-Android-Metal-Frame-SUPER-AKCIJA-416790.aspx

    Legao ovaj TCL prema vasoj preporuci mada nisam imao vremena preko vikenda da ga cackam. Na prvu meni kao laiku izgleda sve fino, i boje i prikaz generalno. Fizicki TV izgleda isto jako atraktivno.

    Jedino sto mi je zapalo za oko je da dosta traje paljenje - sigurno nekih 15ak sekundi ako ne i vise dok on "dodje sebi". Logo, pa dok se sistem boota itd. Jel' i na drugim TCL-ovima ovako?


    Btw. jedno offtopic pitanje. Imam stariji Philips (ne znam napamet model ali ima mu sigurno 4-5 god.) LCD koji mi je prije stajao u dnevnom i kojeg sam sad zamijenio sa ovim a njega prebacio u spavacu. Elem prije jedno mjesec dana sjedim navecer oko 12 u dnevnom, sam se upali i logo se prikaza i opet se ugasi. Dakle, nije se loadala slika od TV kanala. Kontam hebo mater kakva je ovo paranormalna aktivnost. :D

    Kad sinoc u spavacoj krenuo leci trznu me ista stvar. Jel' moguce da ima podesen neki timer il' nesto da se svakih X dana u 12 upali da checkira update za sotfware ili mozda tako nesto? Jer mi nema nekog drugog logicnog objasnjenja. Il' da hodzu kakvog zovem u stan :D
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Android :)
    Dok se Android digne, Kao kod telefona :) To je ok, i kod svih je tako