Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Next gen konzole su u startu jake, na nivou high end PC dijelova, dok je ova generacija bila nivo midrange u gpu i very low end u cpu tako da će napredak biti ogroman.
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    RDNA2 arhitektura je radjena iz temelja za gaming. Ovo je nesto totalno drugacije od 14nm GCN-a i Vege koju si pomenuo. Znam ja vrlo dobro sta je tflop :) Danas high end desktop gpu-ovi guraju prepakovani kod sa konzola i naravno da ces imati problem slabe optimizacije. 2080ti je vrlo sposobna karta, samo sto nema pc naslova kao prije da to koriste. Proslo je vrijeme Crysisa i guranja mogucnosti pc hardware-a. Na 4K, nove konzole ce imati iste performanse kao 2080ti, 4K 60, kao sto su i obecali. Medjutim, ja nikad nisam rekao da je sirova snaga ista. Ja samo poredim potencijal optimizacije konzole i gpu-a koji na zalost mora da gura prepakovani port sa konzole.
     
  3. xman

    xman Komšija

    Kakva je ovo prica oko pregrijavanja PS5?
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Sve su samo rumori, medjutim ovaj sto sam ja bio postavio meni ima smisla. Nesto se garant desava sa Sonyem, gdje je konzola?
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pa bice, PS4 su pokazali na E3 koliko sam mogao izguglati, to je vec u junu. Cemu zurba za pokazivanjem dizajna ako vec izlazi krajem godine, a potencijalno i da ce biti odgodjen izlazak?

    Ne bi me cudilo i da je ovo dio taktike sonya da maknu pricu sa microsofta na sebe, pa makar nekim negativnim vijestima, sto nije nista nevidjeno.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ove konzole se dizajniraju po par godina, nije to nesta na brzinu sklepano pa da ih "iznenadi" pregrijavanje. RROD je bio 1 billion $ škola za sve njih.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Joj kad se sjetim one agonije ali kao sto kazes vedo ne smiju oni sebi vise taj luksuz dozvoliti.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Samo da nema problema sa hladjenjem.
    Nemam stvarno vise vremena modat konzole.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Citam ipak na srpskom benchu da je preneseno sa zute stampe i da su male sanse da je ovo istina.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Danas nek jedan članak izađe o nečemu dovoljno je da svaki youtuber i portal prenesu.
    Koliko će biti pouzdana konzola je pitanje, ja sam siguran da će problema biti u prvoj seriji pitanje je samo kolikih.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Random post sa reddita vijesti omg
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Apr 7, 2020
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta je ovo ovako ružno, ko da ga je kakav alien dizajnirao.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Sto, izgleda donekle futuristicki, sad kakva je ergonomija to je drugo pitanje..
     
    Decerto likes this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma samo da je ergonomičan, kakav god da je izgled.

    Sent from my Huawei P30
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Super izgleda, konacno su se odmakjli od dizajna sredine devedesetih.
     
    EL NINO CFC likes this.
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Izgleda kao concept art kojim se igrao neko da izgradi portfolio. DS4 je mjera za ovo. I opet nisu triggere napravili malo zaobljene ka vani da možeš normalno staviti u krilo bez da se aktiviraju.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Opet lijevi analog spusten dole, imam duge prste, al brate X360/Xbone analog je 10x ugodniji.

    A ovaj dizajn gamepada ce se reflektovati i na sam dizajn konzole, znaci nesta crno bijelo sa plavim ledovima, zanimljivo.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Meni samo nije jasan glupi zakon da neko moze oblik d-pada patentirati.
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    Meni super izgleda... Neka su vala ukinuli onaj light bar pozadi, svakako nikakve koristi, samo bateriju crpi. Ima i ugradjen mikrofon, sto je ekstra. Natrpali su dosta tech-a u joystick, bice zanimljivo vidjeti kako ce developeri intergrirati haptic feedback i adaptive triggers tech. u igre.