Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima li kod vas problema sa Originom, kod mene je offline iz nekog razloga.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Snoop legenda. Znaci globalno su legli serveri, bit ce da je cistacica izvukla kablove iz uticnice :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Napredak

    [​IMG]
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Proradili oko 1 ujutro. Uletim sa rajom na BF5 kamara servera i queue na svakom od 4-5. Ko da su serveri bili off mjesec a ne jedan dan. Lol
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam, na PC-u je truba. Ovako je cijelu noc:

    [​IMG]

    To je sve servera. Ako nema ljudi dok je karanten, kako ce bit iposlije. Ili je nekim igracima i dalje nedostupan origin.

    Odigrao 2-3 partije sa dvadesetak ljudi i to je to.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Po onome sto su obecali, nisu isporucili doslovno pola igre. Nedavno su najavili da ce bit i chapter 9. Vjerovatno je tako i najbolje, neka rade na necemu drugo:

    -I hope that I understand this right. So you say that the game won't be expanded at all after summer? The game will receive no new maps, weapons, factions after that?

    -Correct.

    Battlefield V – WW2 As You Have Never Seen It Before.. imali su ga pravo, lol.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja stavim samo CQ, izbaci mi 100 servera punih, ili sa kojim mjestom slobodnim. Tako je preko dana. Iza 12-1 ujutro bude oko 40ak.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Eto me na konzole cim izadje petica ;) Kazu da su na PC-u svi na BF1 presli.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja uzeo igrati BF4 kampanju :D, BF V nisam igrao mjesecima.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sinoc malo kec sutao. Zabavan na nekoliko mapa pravo, moram priznati. Steta sto je random bullet deviation poprilicno jak. Ina ce bi gunplay bio ekstra.



    [​IMG]

    Mijenjali su oni njega u BF4 par mjeseci poslije. Ne znam da li je moguce to uradit i za kec, sada, obzirom da vise BF1 guraju nego peticu.

    BF5 veliki korak u nazad. I sa grafikom.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  15. Neso

    Neso Komšija

    Nisam u toku sa ovim Battlefieldom nikako, nisam ga cak ni probao. U cemu je fazon, zasto je igra propala ovako?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Igra je bila "live service". To ti je drugo ime za early access. Nije igra imala sadrzaja na izlasku vec se sadrzaj ubacuje kroz buduce update. I kako rekoh gore, mislim da su samo 50% obecanog sadrzaja ubacili.

    Dosta bugova i dosta izmjena tokom razvoja. Jedan korak naprijed, dva nazad. Nedostatak mapa, modovi koji su bili samo na limitirano vrijeme jer vjerovao ili ne, UI igre ne moze da prikaze sve modove. Dva puta su mijenjali core gameplay (Dec 2018, Dec 2019) pa ga vracali na staro. Mislim da je najbolja verzija igre bila beta. Mislim, ovo im je promo igre, WW2 igre haha:

    [​IMG]

    Gunplay je i dalje dobar. Sve ostalo je mehh.
     
    Neso likes this.
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dosta faktora. Po meni, najveci od njih zato sto je DICE arogantan i tjeraju po svom pa kud puklo. Kao da se inate svom community-ju. Pa dva puta mjenjali TTK, iako je 95% igraca ih molilo da ne rade to. Ovi dva puta to urade i ujebu citavu igru.

    Onda imas uzasnu PR kampanju prije izlaska igre gdje su im jedini vid marketinga naki influenceri, yutuberi, sirovina.

    Igra izasla kao poluproizvod. Mislim nista novo, isti klinac kao i sa svakim BF.

    Live servis isto jos jedna ogromna glupost. Content na kapaljku. Haj sto je content na kapaljku, i sami patcevi za krpljenje supljina u igri su bili na kapaljku, a i kad dodju vise pokvare nego poprave. Imao si jedan period nevidljive ljude kako trckaraju okolo. To oni uveli bug, i mjesem im trebalo da patchaju. Kad su patchali nazvali to 'hotfix'. Zamisli, 'hotfix' mjesec nakon. Lol

    99% community-ja im od prvog dana govori da je visibility u igri uzasan. Ovi svo vrijeme 'ma dobro je to'. Tek nedavo su doveli visibility na neki pristojan nivo.

    Meni licno je sad igra prilicno zabavna. Volim je igrat sa rajom. Dosta su stvari popravili, ubacili, ispolirali. Na zalost, to je sve trebalo biti od orvog dana a ne 2 godine kasnije. Ali sta ces.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo je iz januara, ali i dalje relevantno, mislim da sam postao:



    Dobra je stvar sto su odustali od igre, a losa ako ti isti budu pravili BF6. Da ne bude

    [​IMG]
     
    Reventon likes this.
  19. Neso

    Neso Komšija

    Mora da ce BF 6 biti u sadasnjoj eri ratovanja. Ja kako sam citao da je vec u razvoju za next gen.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Jeste u razvoju, izlazi izmedju aprila 2021 i aprila 2022. Teško da izdaju BF u sadašnjoj eri kao BF3 i BF4, radi licenci za vozila. Sigurno ce biti moderno-futuristicko ratovanje.