Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja imam razer lychosa i ona ima gumirane tipke i cijela mi je oguljena hah
    pola tipki nema znakove,obrisalo se sve...doduse kupio sam je polovnu i kod mene je sigurno 4-5 godina
    imam sada i problem sa tipkom d,vecinom mi ne prihvati pritisak,pa se moram vratiti da ponovo upisem

    jedino moram reci da mi ergonomski bas odgovara,tipke su po mom ukusu i ima veliko odmaraliste za dlanove

    uskoro cu i ja morati novu kupovati i rralno malo modela mi se svidja a da cijene nisu par stoja

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    Nadam se da je ovo pokusaj trollanja.

    iKBC, GMMK, Anne Pro, Ducky... ono sto mi je prvo palo na pamet, sigurno ih ima jos. Trenutno koristim novu verziju GMMK TKL sa Gateron red switchevima i definitivno mogu reci da je svjetlosnim godinama daleko od bilo koje Razerove tastature sto sam uspio probati.

    Razer proizvodi su overpriced RGB smece marketano ka Fortnite djecurliji, cast pojedinim izuzecima po pitanju miseva.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Kad smo vec kod tastatura, pravo mi zao sto ih vise ne prave sa displayima ala Logitech G15. Uvijek imam uvid u Ram usage dok radim, to mi vrijedi zlata. Samo radi toga ne prelazim na neku modernu, mehaničku.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mozes koristit bilo koji software da ti prikaze real time usage bilo cega, ne treba ti tastatura za to..
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Mislio sam na Razer gaming liniju,a ne u odnosu na ostale brandove.

    Inace Razer linija i njihov logo je i namjenjen djecurliji.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Navika, dzaba, a i kad je ugasen monitor, bacim pogled na tastaturu i vidim dal je OK ram usage i da li CPU jos uvijek renda ili je zavrsio.
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    Donekle istina, no njihovi proizvodi vec relativno dugo nisu na nivou kakvi su bili u pocetku. Doduse, generalno vrlo malo proizvodjaca za "gaming" trziste nudi kvalitetne proizvode sa pristojnom cijenom.

    Ako ti se da eksperimentisati, mozes napraviti bas takvo nesto sa Arduinom i manjim LCD ekranom.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije losa ideja za arduino. Kada je upaljen monitor, ja gledam kroz transparentni taskbar:

    [​IMG]
     
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @extibo

    Trenutno imam HyperX Alloy Elite pa ni sa njom nisam zadovoljan nakon 6-7 mjeseci mi W keycap se slomio pa imam namjeru sada da uzmem PBT keycaps double shot.

    I da smo nacisto da se ne stekne dojam da sam neki Razer fan.Nikada nisam od tog branda nista imao osim tog misa Elite i ne znam sto poletih i njega da uzmem.
     
  10. extibo

    extibo Komšija

    Ma kakvi, nisam ni implicirao na takvo nesto, vec da ljudi ne bacaju novac kada postoje dosta bolje opcije po pitanju tastatura, a i miseva.

    Sto se tice keycapa, nema bolje do PBT double shota, sve ostalo vrlo brzo ode, posebno ako puno kucas.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja evo kupih za 5 USD Xmeters, refreshuje ovaj chart i 0.1 sec ako zelis:

    [​IMG]

    Stigao mi danas G502 Hero sa Amazona, i evo nakon 5-6 sati rada sa njim bas fino lezi u ruci, neuporedivo ljepse od DA. Ja zadovoljan.
     
    NAILS likes this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Fin alat. Evo instalirao sam ovu 3s verziju. Vjerovatno cu uzeti full.

    [​IMG]

    Cool je sto jedan lijevi klik otvara tack manager.

    A ja inace i progress bar šutnem ispod da vidim dokle je stiglo ako mi je drugi monitor ugasen.

    [​IMG]
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upravo sam penzionisao ROCCAT KONE MAX mis koji sam kupio u Plus-u davne 2009 godine :D

    Pitanje je sta sada uzeti do nekih 150KM?
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. selvin

    selvin Moderator

    @mobsterc je rasprodao, ja sam zakasnio na njegovu rasprodaju :D A i ja ganjam neki mis, cuo sam se s njim, pa otprilike sad ganjam Logitech m705 ili nesto slicno. Treba mi samo za programerski usage :) Ako ko ima neki prijedlog ili je naletio neku dobru ponudu, prodaje nesto svoje (novo) i slicno, javite.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nedavno neki lik prodavao Microsoft Surface miš, 50KM , pokazao i račun da je u Saturnu čini mi se kupljen. Medjutim Microsoft nije izbacio nikakve drivere za taj mis na Mac OS-u pa su prakticno neupotrebljive dodatne tipke za od tog misa na Mac OS-u

    I ja ganjam nesto čvrsto a opet cijenom pristupacno sad. Posto se bavim dizajnom pa samo klikam po vazdan.


    Ima li ko da koristi mis samo preko bluetootha? Radi li sve kako treba?
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ma nesto mi ne izgleda kao posebno ergonomican Surface. Nije da klikcem povazdan, bitnija mi je tastatura, ali eto...
     
  18. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ja jos koristim Razer Deathadder koji sam kupio 2006. godine.


    Sent from my iPhone XS using Tapatalk
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Trenutno sa tastaturama stanje je poprilično njesra. Logitech je sve tastature od 2020 i dalje proizvodi sa slim Enterom. Sve nove modele da dobiješ sa BS layoutom treba sačekati još bar godinu.
    M705 je sada definitivno dobra kupovina jer Logitech prazni zalihe, mislim da imaš u plusu za 75km u kešu.

    M705 i M720 su po obliku nasljednici mx1000 i mx1100 i po meni najudobniji miševi za svakodnevni rad.
    Postoje i jeftinije varijante tipa HP x4500 ali trenutno smatram da M705 bolja kupovina.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Na kraju sam uzeo M705, taman je za moje ruke, stima mi i oblik, udoban je pravo. Isao sam na njega jer sam prije koristio m500. Privikivam se malo na ovaj hyper-fast scroll, cini mi se da je lakse nego sa obicnim, mada ima switch da biras.