Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    To je budget I phone :D

    Licno ja bih za 50tak KM vise radije uzeo nov XR 64GB ili za 100tinjak KM vise uzeo nov XS 64GB iako imaju stariji A12 CPU.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ne bih nijedan od tih, svi imaju ozbiljne mane.

    XR: prevelik, preveliki side bezeli, “losa” kamera, ista kao i na ovom SE
    XS: kamera nema Night Mode
    11: isto kao i XR s tim da ima Night Mode

    Tek 11 Pro valja, nije ni prevelik, al taj je vec preskup.

    Novi SE je od 8 bolji bukvalno samo u procesoru, a procesor u 8 je bio vec jako dobar, poboljsali su najbolju stvar kod osmice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kameri u SE ne fali nista osim night mode-a, u svim review-ima je ocjenjena kao odlicna.

    A vremena su dosla takva da je ova cijena budzet kategorija.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tacno, kamera u SE je usporediva sa glavnom kamerom u XR/XS, al i neprimjetno bolja od 7/8/X, jedino sto je bolje je HDR i to je to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zar smo toliko odmakli da se bezeli kod XR smatraju prevelikim?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Side bezeli, veci su nego na SE recimo, ili na bilo kojem 6/6s/7/8, plus ili ne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma bezeli su tu kad ih postavis pored ovih jacih podela, X, XS, 11 pro i uporedis. Ovako u praksi ih i ne primjetis.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma



    Najveća mana je baterija, 4,5h on screen je truba. Inače po svemu ostalom super fon, ne treba ti u životu ništa bolje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, i ti jaci modeli imaju vece bezele nego ijedan noviji Android flagship, medjutim mali bezel je ok jer smanjuje sansu za slucajni dodir.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma



    Baterija u ovog SE je stvarno odron. Optimizacija ili ne 1800mah je 1800mah
     
    Aldiin and bhd like this.
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Taj telefon nema logike nikakve. Jedino da nije neki softverski problem da ga updateom rijese. Dvije baterije bi potrosio dok bi na one plus sa 90Hz ekranom ostalo 10% baterije. Mada samsung telefoni ispod 300KM imaju 3000mAh baterije.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To da noviji SOC (u ovom slucaju A13) stedi bateriju se pokazuje kao mit.

    U biti iz godine u godinu proizvodjaci se hvale kako novi SOC donosi ustede u energiji, e pa novi SE je zivi dokaz da to nije tako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije mit, SE 2020 ima manju potrosnju od iPhone 8 koji ima istu bateriju i A11 CPU.



     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    IRL je isto, cak i sam Apple navodi jednak battery life kao na 7/8. Oni bi prvi naveli da je bolji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sad kad krenu vise prica o ukidanju portova, interesuje me ko ce od ovih zelenih prvi pozuriti da ukine port na svom uredjaju i da bude prvi telefon bez portova.

    Bilo je nekih vec pokusaja, ali eksperimentalnih, niko nije dosad stavio na svoj glavni telefon koji se prodaje regularno.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    ..i onda prtiš wireless charger. Ja imam veliki problem ako usb-c zaboravim na put.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nece ovo biti problem appleovcima
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Ukinuše ljudi audio jack, plakao čitav internet godinu i najavljivali im propast. Sad skoro svi ga ukinuše, tako da će se priča opet ponoviti.
     
    Esh likes this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zivi dokaz da zbog odredjenog broja "debila", na kraju svi ispastaju

    Ne kontam sto se mora svake godine uvesti neki novi trend,pa da to onda svi prate i kopiraju
    Svake godine neka nova glupost,gluplja od ptethodne...kamere horizontalno,pa kamere vertikalno,pa noch veliki,pa noch mali,pa rupa u displayu,pa dvije rupe u displayu,pa otisak prsta pozadi,pa otisak prsta sastrane,pa u displayu...
    Sve isto samo kozmetika drugacija i to su te neke inovacije zasnje 3-4 godine...a sada ce da izbacuju sve konektore
    Debilizam teski

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk