Flight Simulator 2020

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Apr 22, 2020.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ovaj flight simulator mi izgleda sve privlačnije. Pogotovo VR verzija
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Mislim da ce 50 Mbps biti minimum, a ne preporuceno. Ovo oni seru sa 5 i 20 Mbps, da ne obeshrabre raju. Treba povuci toliku kolicinu podataka sa servera, i to u real time. Nista od ovakvih igri dok server ne odradi handshake sa fiber linkom.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kakav je fazon s ovolikim zahtjevom za internetom? Nisam u toku sa ovim.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Neso
    A šta misliš šta igra povlaci sa servera? Mislim, sve ti je lokalno. Vidis da zauzima 150GB. Ko dva BF5.
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Flight Simulator will feature Asobo's in-house developed game engine, and leverage Bing Maps data, accessing over two petabytes of data from the cloud on demand. Azure AI analyzes map data and photogrammetry to generate photorealistic 3D models of buildings, trees, terrain, and so on. This allows the simulator to depict most parts of the world in 3D photo-realism, and other parts in high definition.

    There will also be realistic physics and weather systems, and utilization of real-world weather data. An example used at E3 2019 was that if it was raining somewhere in real life, it would be raining in-game. Individual clouds will have their own behaviors and they will impact aircraft performance depending on its location within the system. Asobo has created their own flight model engine, allowing thousands of surfaces and 3D forces and moments to be fully simulated.

    Flight Simulator will populate roads with vehicles, water will flow realistically based on wind direction, grass will have individual grass blades and trees will have individual leaves, creating the illusion of a living world. It will feature over two million cities and towns and more than 40,000 real-world airports.

    @NAILS

    Druze kako ovo streamat direktno sa 5 ili 20mbps bez laga? Tih 150 GB mislim da ce biti samo neki "main frame" igre i ostatak ce se vuci sa servera, po potrebi, ovisno na kojem dijelu svijeta se nalazis. Ne znam, mozda grijesim, mozda bude igrivo i sa slabijim konekcijama, ali meni to nema smisla nikako.
     
    NAILS likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja i dalje ne vjerujem da ce biti streaming modela. Trebat ce ti 1Gb internet. To sto ima 40K lokacija ne znaci da ce koristiti jedisntvene modele i materijale. Morat ce oni dosta toga reciklirati.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa u jednom od prethodnih videa o FS je objasnjeno, radi se od milionima fotografija koje su sakupili sateliti. Puuno vise od tih 150MB, mislim da je prica bila o 50TB ili tako nesto.
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    "File size" igre na serveru je 2 Petabajta tj. 2000 Terabajta.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Pe ne mora igra povuci sve od jednom, avion leti 800 kmh, tako da je i 5 mbps dovoljno brzo da stigne loadat sve texture i modele samo dijela kojeg trenutno nadlijeces.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ovi sa 5mbs ce imati onu `maglu` :D
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa i to je objasnjeno, oni sa sporijom konekcijom ce dobijati manje detaljne fotografije, modele ili sta vec. Oni sa vecom brzinom ce imati sve vise detaljno.
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Bgm tesko Vedo da sa 5 mbps mozes povuci tolike asete sa servera bez vidljivog laga. Treba uzeti u obzir da ovo nije mapa kao u ostalim igrama i jako puno stvari se desava u relanom vrmenu. Pogledaj samo sta planiraju sa simulacijama vremena, ako bude kisa u gradu koji nadlijeces, u stvarnom svijetu, bice i u igri. Znaci da ce igra streamat mapu po potrebi sa svog servera, vremenska prognoza, real time fizika... Ako bude radilo kako treba sa 5 ili 20 mbps, od mene pive :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali nece stremati efekte. Imat ce 2-3 mape (sunce, kise, snijeg) ali sve ostalo ce biti lokalno.

    A opet, ne mogu oni baš toliko "prometa" praviti. Vecina amerikanaca ima mjesecni limit.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Tako je, info da pada kisa je par KB, a sama kisa (model kapi, textura, efekt nevremena itd) je na tvom HDDu instalirano vec. I ovo sto dmr kaze, dobijat ces texture tla nize reze kako ih nadlijeces, uz kompresiju textura je to itekako izvodivo sa 5 mbps.

    Po kada ucitavas igru, tj svoj starting point, dok ti igra vrti loading ujedno i sa servera moze povuci sve texture tla i zgrada potrebne par kilometara oko tebe. I kako letis, ovisno o smjeru, igra povlaci sa servera dalje asete.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jesi li ti vidio kako igra izgleda? Ja kad zumiram preko google maps neku lokaciju cekam pofino da ucita fotografije a jos sam na 80Mb


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

     
    kolinsb and Esh like this.
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Esh je li ovaj MS Flight Simulator samo za XBOX? pošto na tom linku pronađoh ovo:

     
  19. Esh

    Esh HWB

    Ne znam za betu, ali izlazi i za PC 100%.

    Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  20. Esh

    Esh HWB