All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ima opravdanja ako radi kvalitetnije, ako ne postoji bojazan da će oštetiti gumu, ako će uraditi u dogovorenom terminu, ako se nećeš još jednom vratiti jer gume tresu zbog lošeg balansa, ako će zavrnuti vijke točka po propisu itd.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zar stvarno misliš da su oni jedini od svih sposobni da to urade?
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    A ne vidim sta je problem, kome se ne svidja uvijek moze ili sam zamijeniti tocak ili ako je u pitanju mijenjanje samo gume moze se naci mahalski neki lik koji ti zamijeniti i cao. Niko nikog ne tjera ni na sta.

    Otac u Savi placa cuvanje seta guma, zamjenu sada na ljetne 16" i balansiranje 42 KM.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ne mislim ni najmanje, ja sam rekao općenito, ljude ni ne poznajem, sam si rekao "da neko radi". Uostalom nek svako radi i naplaćuje koliko misli da treba, bhd išao u Makbel, platio po njihovom cjeniku uslugu, skupo mu, možda će slijedeći put ići negdje gdje je jeftinije, možda će biti zadovoljan, možda neće pa će se vratit makbelu ili na treće mjesto, samo ne treba podcjenjivati ničiji rad.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    zoi likes this.
  5. nivla

    nivla Komšija

    u sarajevu se svugdje placa dodatno montaza, izuzetak su oni sto vise zacijene gume pa ti kao daju montazu gratis ali ti je na drugom mjestu jeftinije platiti iste gume i montazu 30-40 km nego kod ovih kupiti
    da ne govorim da svi znaju pogrijesiti, pa su mi nakon montaze i balansa u maji(kod njih kupio i gume) uz naplatu od 32 km pogresno balansirali, pa sam morao ponovo ici jer je treslo na 120 na autoputu, i opet izgubio 1h , jos kazu samo je 5 grama falilo, kako si to osjetio
     
    Last edited: Apr 23, 2020
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisam ja nikad montirao gume, sam sebi mijenjam felge, a gume montiram kad ih mijenjam. I opet ako ja imam set 16 I 17 felgi zimske/ljetne mislim da nije nešto teže odraditi zamjenu 17ki u odnosu na 16... Mislim ja platim više uvijek, idem kod Ferhatovića u Blažuj da se to odradi kako treba, i špuru kod njega radim, nije mi žao dati za dobar posao. Samo kažem da mi je nelogična ta razlika u cijeni gdje mašina radi 80% posla, tegovi i za 15 alu i 19 alu su isti...

    Sent from my Huawei P30
     
    dams82 likes this.
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidim danas u Živinicama Dizel na Hifa pumpi 1.46km

    Prije par dana pričam s drugom u Njemackoj. Istocna Njemacka, 150km od Češke. 100€ montaza i balans 4 gume na alu 17ke. Uz sve standarde velicine plate satnice itd ovih 40km kod nas je i dalje dzaba. I nije 40 skupo nego je do sad bilo jeftino. Voze se skupa auta, setovi guma od preko milje, felge od preko ili od par milja i pazi sve to da se montira za siću.

    Kako se lako moze pogrijesiti u toku montaže pa razguliš gumu od 300km ili pokvariš navoj kod zavrtanja točka itd.

    Imaju klase u svemu pa i u montiranju.




    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    aNaToMiC !, Haker, kolinsb and 2 others like this.
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam u istočnoj njemačkoj montažu i balans platio oko 60€ 16ke za golfa Al prije 3 god cca.
    Prošlu subotu ovdje u Minhenu demontaza starih pa montaža novih na te iste alu felge i balansiranje 215/55 r18 platio 67€ tj. 70€ na kafu doduše bez računa tako da reci jaranu da traži jeftiniji Werkstatt ;)
    Još sam 2 stare ljetne gume kod njih bacio inače je pegla da ih se kotarises.

    Ja sam u MAN radio pola godine i često sam manuelno balansirao kamionske gume kada bi robot nešto zajebao.
    Sa čeličnim felgama lako ako zajebes izgrebes malo posprejas i Cao ali ako alu zajebes izgrebes onda si sjebo felgu zauvijek. Radili smo i Manuelnu montažu za specijalna vozila 24 Cola tipa vojna vozila i sl. Gdje robot nije mogao tu smo mi uskakali haha

    Edit: Dino i ostali mehaničari jel zajebano u 1.6dci zamijeniti remenice od alternatora? Naime imaju dvije remenice kod alnternatora jedna gornja jedna donja i vidi se da su ispucane pa bi volio to riješiti odvuci auto majstoru.
     
    Last edited: Apr 24, 2020
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Remenice (oni metalni okrugli žlijebovi u koje ulegne remen) ispucane? One su češće izlizane, dok remenje bude ispucano :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Remenje, da xD

    Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Ma ništa nije zajebano ako postoje dobri uslovi za rad, nek ti usput pregleda i zatezače remena, ako je remen star onda vjerovatno treba zamjeniti i zatezače.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kod mene je lanac ako si na to mislio? Auto ima 92tkm.

    Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
     
  13. veki81

    veki81 Aktivista

    Nije ti lanac na alternatoru :D.
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Pa znam da je lanac na razvodu, ali mikro remen je na alternatoru, klimi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta ovo citam u Travniku kolona ispred benzinske pumpe, gorivo 1.21 :)
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    A svi toče za cenera

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Aldiin and aNaToMiC ! like this.
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Po ovoj cijeni se sipa pun do cepa, moze se i bez hljeba koji dan haha
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne bi sipao tu da je pola marke, cuj TIOIL.

    Sjecam se drug jednom nasuo na nekoj divljoj kad se vracao kuci jer druge nije bilo, auto mu sutra jedva upalilo, skoro se dizne zacepile.

    Ja trenutno sipam samo na Energopetrolu, auto trosi manje, vuce bolje, skuplje gorivo al kvalitet je kvalitet.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod nas ima lose i jos losije gorivo, nema kvaliteta. Ne znam za tu pumpu, u Tuzli i Živinicama ima In Vivo slicna je prica mada nisam nikada sipao. Mislim da starijim autima nece skoditi