Majstori/gradjevinski radovi

Discussion in 'Generalna diskusija' started by heroic, Sep 21, 2018.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Pozdrav ekipa,

    Potrebni su mi majstori da urade ulazni okvir za kapiju u avliji, ima vec postojeci i to treba ili ukloniti pa napraviti novi ili stemati na odgovarajuce dimenzije. Takodjer ce se tu raditi manja betonska ploca (nije veca od 3x2 metra), uz uklanjanje postojece i jos eventualno neko malterisanje da se izravna povrsina koja se dobije.

    Da li iko zna nekog poduzetnika u Sarajevu koga bi preporucio?
    Jako su mi bitne dimenzije da budu relativno precizne tako da mi treba neko ko zna sta radi.


    Nevezano za te radove, potrebne su mi ljestve od 5m duzine (one na izvlacenje). Imam od 4.2m, ali trebam zasarafiti za fasadu neke stvari na kuci, a visina je 5m od nivoa poda. To mi treba na par sati, mogu i platiti, da ne placam 200KM za nove.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ljestve mislim mozes iznajmiti u OBI-u, ako ne nadjes.
     
    bhd and heroic like this.
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zna li ko kakvog majstora za postavljanje fasade, treba mi na stanu jednu sobu srediti. Prijašnji vlasnik stana nešto se popičkao sa majstorima i samo ta soba stoji gola. Imam materijal, visoko je prizemlje, treba neka skela, ono stan je iznad garaža. Soba ja nekih 3,5m siroka, 2.5 visina ima duplo krilo prozor ali je izvučena pa treba ispod obložiti i sa strane isto, tako da ima nekih odokativno 20m2 za postaviti.

    Sent from my Huawei P30
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    Prošla godina tj građevinsa sezona je bila hebena za naći ok majstora, dosta ljudi je otišlo vani da radi, cijene su takođe skočile a kvalitet banana , za ovu godinu zbog korone očekujem povoljniju situaciju. Generalno dobar mjastor je preko 100km a fizički oko 50, pa sad skontaj koliko treba vremena.

    Dosta majstora dogovori posao pa kad stigne radi a vama treba da se odradi u određenom terminu, pa kašnjenja itd itd, Generalno svi izbjegavaju neke manje poslove tj popravke svi hoće malo veće isplativije poslove.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma znam sve, i ovo je malo posla za puno pripreme al šta ću.

    Sent from my Huawei P30
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Majstori se ponašaju kao da su astronauti, samo što ga još u svoj krevet ne stavim da spava umjesto mene.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    To da, svi se pohasili, ali iskreno boli me briga, tri zime sam bez te fasade, mogu jos al neću ni da se nerviram ni sikiram zbog njih. Hoćeš raditi, bujrum, odradi kad završiš platim i bog te veselio.

    Sent from my Huawei P30
     
    Aldiin likes this.
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    prosle godine je bas bilo tesko naci i obicnog salabajzera ...ja radio dvoriste...trebalo uraditi nivelaciju i izbetonirati dvoriste (gotov beton iz miksera)...povrsina sta znam...oko 100 kvadrata...ja srusio objekat sto je bio tu u martu,betoniralo se u julu ja mislim (brat dozavrsio,ja nisam bio tu)...nije mogao naci majstora

    zimus sam isto radio hodnik...bila lamperija ,ja to sve skinuo i pripremio da mi se tu stavi fasada...trebalo prethodno staviti mrezicu i ljiplo i na to fasadu
    to mi je uradio ovaj "moj" majstor,sto mi je pola kuce fakticki uradio do sada...bila zima i manje posla,pa nisam puno cekao...7-10 dana

    ove godine,pocetkom marta dogovorio da se do kraja mjeseca odradi centralno grijanje (cijevi i radijatori po kuci),da se to sve instalira...i prodje mart,prodje skoro i april...nazovem ovog sto sam dogovorio sa njim,pitam da li rade zbog korone i to...kaze rade,kao njegov neko je mene zvao ali se nisam javljao (niko me nije zvao) i sada prije par dana dosao ponovo,uzeo sve dimenzije i dogovorimo sta mi treba...jucer ih doslo 8-9 radnika...od 8 do 4 popodne stukli sve...kucu dva sprata zavrsili...postavili radijatore i razveli cijevi

    jos mi je ostalo da plinski bojler kupim i da pripremim plin...to cu u narednim danima...plan je da bude spremno do slijedece sezone grijanja
    iako ovi majstori sto su mi radili,rade i vece projekte...hotele,zgrade i tako...tako da su me prvi putai spalili ali drugi puta je sve bilo po dogovoru
    i moram reci da su mi dobro odradili...nisu napravili nikakve stete...rupe gdje idu cijevi su tek tolike da cijev prodje,nema rupa a i tamo gdje je bilo,na kraju su zasli i popunili sve rupe maltarom ili fasadom,ne znam sta tacno
    ociste sve iza sebe,pometu,usisaju...nisam uopste stvari iz kuce iznosio ni tepihe sve...bacio najlon da ne gaze po tepisima i po tome hodali

    @Qler vidi ima li kakvih po OLXu da se oglasavaju,pa probaj sta dogovoriti,ako bude kakvih...sezona je krenula ali raja sada manje investira i trosi,pa mnogi ne rade a rado bi radili
     
    forzamilan and Qler like this.
  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    Znam ja dobre majstore, sposobni i pošteni. Evo ti broj, pa vidi možete li se dogovoriti. +38762255507 Ibro
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ej, nekako mi ovaj post pomakao, hajde dolazi mi jedan valjda sutra prekosutra da vidi, ako ne dođe zovem ovog da vidim sa njim

    Sent from my Huawei P30
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne javlja se Ibro na telefon...
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da li neko zna neku firmu koja prodaje plin za grijanje i koja iznajmljuje plinske spremnike u okolini Tuzle i tako
    Ima liquivex.com tamo iza Doboja,prema Jelahu ali njihov ovaj radnik sa kojim sam u kontaktu,kaze da sada nema spremnika,kaze zbog korone...pa ne znam ima li jos neka firma koja renta spremnike ...da li neko od vas zna ?