Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovo IGN zakasnio sa prvo-aprilskom salom:

     
  2. vutra

    vutra Komšija

  3. Esh

    Esh HWB

    EL NINO CFC likes this.
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

     
    Esh and Vedo like this.
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema ovdje ni N od next-gen grafike xD


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo malo sto sam vidio, ovo su samo random igre. Death Stranding izgleda next gen za ovaj demo.

    Htio vidjeti hoce li biti AC gameplay. Najavise gameplay i dva lika ubiše pricom.

    Ovo Srbi rade. Bio je gameplay demo pa su stali sa izlaskom. Vjerovatno cekali nove konzole:

     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobro, MS je i najavio da jedno vrijeme nece biti XSX ekskluziva, vec je sve cross-gen, znaci mora raditi i na 1.3 TF starom Xboxu. Drago mi je sto Sony i dalje podrzava "generacije", pa nece biti sakacenja radi 8 godina starog hardvera.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo su svakako third party igre, i third party igre će isto izgledati i na ps5. Ispade da su sad na xsx osakaćene a na ps5 će doživiti procvat.
    Pored toga, ta izjava koja se spominje je data krajem 2019 godine u kojoj je rečeno u narednih godinu dvije, dakle dok izađe xsx već prošla godina od te izjave. Ako neko misli da Hellblade 2 može onako izgledati na xone onda se grdno vara, a to je do sad jedina next gen ekskluziva iz Microsoft studija.
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Ma kakav crni Xbox. Konzole se kupuju samo radi ekskluziva, a tu je PlayStation Tito.
     
    Lamagician likes this.
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Valjsa bi trebalo u julu jos jedan ovakav event da bude za first party igre

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Naravno, ali to Sony fanboyse ne interesuje. Nema veze što na ps4 osim bloodborne prve tri godine nisi imao poštene ekskluzive :)
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bolje i nakon 3 godine nego nemati ih nikako :D Tuzno je pogledati listu igara za Xbox i PS4, covjeku nije jasno kako se kutija ikako prodaje.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    To je Sony fanboysima najveći trn u oku :D
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma treba biti realan, imas konzolu na kojoj su 3rd party igre i imas drugu konzolu na kojoj su iste te igre plus tuce top tier ekskluziva za otprilike iste pare.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja mogu razumjeti da nekome nisu interesantne ekskluzive koje imaš na xboxu, to je uredu, ali ne mogu razumjeti tu mantru gdje predstaviš kao da ništa ne postoji. To mi je onako čudno skroz. Hajd makar su se ovi u MS sjetili da ulože u studije i poprave svoju situaciju da ne slušamo ovu istu mantru stalno, sad će biti neka druga :)
     
  16. Neso

    Neso Komšija

    Ne voli se svako zajebavat sa PC dijelovima i sklapanjem, driverima itd... Imam komsiju, jaran takodje, lik ne zna sta ce od para. Covjek igra na konzoli, PC za gaming je po njemu skalamerija. Ja ga molio da mu sastavim jaku masinu sa dobrim momitorom da vidi razliku, ma kakvi... Nekom jednostavno godi taj plug&play.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je sasvim razumljivo, i ja sve vise igram na konzolama, manjak vremena, manjak prostora, ali da neko kupi Xbox umjesto PS4 nema smisla :D
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ima, neće s ako da igra daddy simulatore :D
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Evo meni je tip igara koje su PS ekskluzive totalno neinteresantan, niti mi generalno pada napamet davati 60 eura za igre sa 10-15 sati gameplaya.
    Na xboxu mi odgovara bolji gamepad, i sam sistem mi bolje lezi (dashboard, xbox live...).
    Game pass je super i kosta kikiriki, ea access isto jeftin i do skoro je bio samo na xbox-u, sama konzola je odavno dosta jeftinija od ps-a.

    Meni nema smisla da neko kupi ps4 ako ce igrati gotovo iskljucivo multiplatform igre, a takvih korisnika je 80-90%.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    A većina igra Fifu

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk