AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ide sada jer mnogi rade od kuce i mislim da je sada najveca prodaja laptopa u zadnjih 10 godina,kao i pratece periferije

    Ali to ce se brzo zasititi i onda staje prodaja...nesto kao sto sada se desava sa trznim centrima...skok prodaje jer ljudi gomilaju zalihe i jos uvijek imaju novca a kada se ostane bez para,biti ce druga prica

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Doduše, za sad svaki član domaćinstva treba po računar :)
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Jučer tri centralne po 13 milja odoše.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    ja ne razumijem kako ovaj 4900 HS dodje na 100 poena razlike u cinebenchu naspram 9900k. Single thread performanse su bukvalno identicne. Alo ba,45W laptop procesor identican 200W desktop procesoru koji je bio vrh vec neko vrijeme.
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    NeTRa1der, Picoooka and Esh like this.
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    CNN je pa treba uzeti sa rezervom

     
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Neso

    Neso Komšija

    Vedo, Esh and Qler like this.
  9. Neso

    Neso Komšija

  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Lamagician and Neso like this.
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ispostovali su ljudi 3 generacije procesora na b450 i slabijim plocama sto se mene tice neka tako i nastave. Tucu ljudi Intel na svim poljima da je to zabrinjavajuce na duze staze da ne bi i oni napravili monopol.

     
    Last edited: May 7, 2020
  13. Neso

    Neso Komšija

    Ja sam davno rekao da postoji velika sansa da se i AMD pohasi. Vidim raja se kleberi Intelu, sega propadose ha hu. Svi ko djecurlija nesto temune. Bolje po svakog krajnjeg korisnika, ako se Intel vrati u direktnu konkurenciju jer gdje nema konkurencije tu prestaje i inovacija. Naucili smo to zadnjih desetak godina.
     
    Lamagician likes this.
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    Naravno. Iako sam ja ogroman AMD fanboy,oni imaju svoje shareholdere i profit koji moraju zaradit. Nisu tu da potuku intel i da prodaju procesore po maloj margini. Al sto jest jest,ispostovali su ovaj soket,cetiri generacije na istom,pa nemres me *ebat.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Ja ne preferiram ni jednu tech. kompaniju shodno nekim simpatijama. Idem tamo gdje cu dobiti najvise za svoje novce i ono sto meni treba. Da sada sklapam masinu isao bi na AMD platformu, bez razmisljanja.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisam ni ja fanboy :) samo ne volim Intel :)

    Godinama prodaju novi socket za isti CPU :)
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Sada imamo izbora, svako se moze uklopit negdje sa svojim potrebama. Samo da hoce malo Nvidiu prodrmat sa RDNA2, sada krajem ljeta. Vrijeme je da se i GPU cijene unormale. Samo kad skontas, ko je kupio 1080 Ti odma na launchu, taj je bas izvukao svaki ulozeni dinar. Evo vec skoro 4 godine, jedna od najboljih kartica.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I jedna od najskupljih :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  19. vutra

    vutra Komšija

    [​IMG]

    Što se tiče Zen3 i nove ploče, sudeći po slici Ryzen 3000 ne rade na X370/B350/A320 pločama, što nije tačno.
    Nisu plug'n'play, ali rade (doduše 39xx verzije su imale više problema).
    The point is, ako proizvođači ploča budu raspoloženi, moguće je da će dodati Zen3 podršku i za starije čipsete (ako ništa, barem X470/B450).

    Hoće li, to je druga stvar.
     
  20. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Sta se zapravo desilo sa cijenama GPU? Kupio prije pola godine 2070 Super Gaming X za 540 eura, sad kosta min. 580 EUR...