All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma bolje nego da ti ko Almiru punac i žena kupe auto, bolje sirotinjski Opel, nego Audi od žene.
    Sad ganjaj Insigniju, pa kad dođeš odozgo da Almir može pišati po sirotinji iz dijaspore.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A jest, Almir ti je najveci trn u oku.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    kupih prije cca 4g corsu za 3200 ulozih 1000 sa regom do 5k izaslo evo 4g se vozika po gradu zenska populacija, toliko bi dao na kasko da sam uzeo novu da ne idem dalje, problema nula, a mislim da je mogu prodati za 1 do 2k, da se razumijemo mogao sam uzeti novu ali eto nisu htjele zene....
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne volim opel ali sta i da je platio 18 a prodao za 14, pa gube auta na vrijednosti.
    Hiljadu isto ulozis ko nista, pogotovo ako volis da ti je sve tip-top ne mora se nista ni pokvariti.

    Sad sam i sam u potrazi za necim od 15k€ i svjestan sam da za godinu mogu dobiti 12-13, pa bilo svabo, japanac ili marsovac, realnost cista.
    Nov set 17" gume/felge/senzori 2500KM, 19" 4000KM, jel i to ulazi u kvarove ?
    Trolas i lupas naravno, tale ko tale.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I kakva je po gradu, može li se voziti.
     
  6. xman

    xman Komšija

    Ova auto kuca Kramar. Jel neko uzimao sta od njih? Djeluju profesionalno...
    Zvao ih onako cisto da se informisem imaju li i hoce li imati 508-ica do 13-14k i lik veli za par dana ce biti ako zelite,saljemo vam slike itd itd.
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Jesam ja jednom Peugeot 308 star 3 godine i otac mi uzeo Peugeot 508 star 3 godine. Uglavnom nikad vise.

    Za 308-cu sam dokazao da je udarana i pravljena iako su rekli da nije, 508-ca nakon par mjeseci ulaganja u servis oko motora oko 1000 KM, poslije su i parking senzori otisli... Nisu ni male pare tada u pitanju bile (308ca 17000 KM i 508ca 23000 KM).

    P.S. necu nikoga da odgovaram jer na njih gledam ko na svakoga ko prodaje polovno vozilo tj. macak u vreci. Moras imati i srece da naletis na dobro auto...a sva su dovezena iz DE sa lizinga i 90% je bar karambolka lakirana (pogledaj da uprskos 150 000 km na autoputu nema ni tacke od kamencica na karambolkama vecine vozila).
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Samo dobro izreklamirani, a isto kao i ostali. Neki dan dođe 3008 suv 2016,zavarena remenica alternatora, isfarban sa svih strana, motor mastan, poluosovina otišla itd. A plaćen kao da je 100% ispravan. Tako da ništa ne znači ako kod njih kupiš, može da valja, a i ne mora.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    sad ce biti demant na klixu hahahahah
     
    Reventon likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hajd sve, al da je motor mastan? Nemoguce na pezou, to je neko ubacio vw motor u njeg...
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Ko još prati klix forum

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  12. xman

    xman Komšija

    Hvala na infu,zaobilazim Kramar. A imam u komsiluku bukvalno lika za kog kazu da je pouzdan i posten.:)
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hahaha dobar, kod nas svako svog konja hvali. Kad sa rajom pricas, ma ulje mu samo mijenjam, igrom slucaja jer se sakriti ne moze nista, milion puta iz prve ruke covjek sazna da je to daleko od istine.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Iskustva govore da bi svaki švercer mater zavrnuo ako može, tako da je to sve isto od Kramara do Mujinog placa u Gnojnici.
     
  15. xman

    xman Komšija

    Za ovog lika sam samo rijeci hvale cuo zaista. Znam momka koji mu pregleda auta i kaze kada ustanovim sta nevalja ovaj origigi dijelove donese. Daje i 6mj garancije. Kod komsije se pokvarilo nesto na Citroenu i ovaj auto na kamion i kod Pavica sve zamijene i vratio mu auto sve uredno...
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Druže po meni tih 13-14 nije dovoljno love za auto kalibra 508. Ima ih, ali prve godine sa ko zna koliko km.
    To je lova da se uzme solidan auto iz c segmenta
    I kao što je već rečeno, računaj da imaš milju u pripravnosti


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  17. xman

    xman Komšija

    Ima ih 2011-2013 god. Dva primjerka sam vec provozao i nista im ne fali. Naprotiv.
    Ne razumijem u cemu je problem uzeti 2012 ili 2013 god auto?
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ako imaš pouzdanog lika to ti je odlično, uvijek su puno bolji majstori koji imaju svoju radionicu i bave se mehanikom kao Dino, nego recimo Francuz u TZ ili slični koji hoće sfušeriti i slagati.
    508 je odličan auto iz D segmenta, samo moja je preporuka, da ganjaš 2.0 HDi motor (ja lično ne bi slabiji), ove 1.6 HDi sa 82 kW i continental (siemens) diznama nije baš neka sreća imati. Vrhunski je 1.6 HDi sa 68 kW ali nema 508-ca sa tim motorom već samo 308 i C4.
    Uglavnom 508 je meni dosta bolja od recimo 1.6 TDi Octavije u svakom segmentu, a tu su sa cijenom.
    Sa 2.0 HDI i 508, boli te briga za kilometražu, taj motor prevali 500k+ od šale.
     
    Lamagician likes this.
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  20. xman

    xman Komšija

    Ne bih karavan...
    A ovo za dizne i 2.0 kao bolji izbor mi je i Dino skrenuo paznju. Medjutim bitna mi je potrosnja prilicno jer relativno puno vozam a taj sa 163 konja je raketa.
    Evo bas maloprije vracajuci se sa posla vidim jednog na INI pumpi na Sickom i malo u pricu sa vlasnikom i onako osmekam i ovo ma auto je glava boli. 6l na 100km pise a lik iz Slavinovica,znaci pola voznje je grad,jos automatik.
    Ali ako je 2.0 bas toliko bolji onda cu dici budzet za joa milju pa zaganjati i to stim da se nadam da razlika u potrosnji nije velika...

    Edit. Nope. 2.0 su preskupi.
     
    Last edited: May 13, 2020