All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    PEUGEOT 508 2.0 HDI FELINE (15.000 KM)
    https://www.olx.ba/r/36316628/259463

    Imas i u kupljenim artiklima njega, pa mozes kuznuti ga malo

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  2. xman

    xman Komšija

    Hmm ovog mi nije uopste izbacio pretraznik. Uff 163 konja. Previse. Mozda onaj od 140 ako bi bilo ove cijene i da naravno ne srce puno.
    Onda ide tu i zesca registracija. Ovi 1.6 su ko 307 2.0 sto trenutno vozim.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Samo da znaš ne troše kilovati gorivo nego kubici... Tako da ako je 2.0 bez obzira koliko je kw trošit će približno isto. Što se registracije tiče razlika je u 50-60KM u osiguranju za 140KS ili 163KS.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa i nije bas da ne trose, samo sto se u normalnoj voznji ne osjeti razlika, 95% vozaca nikad i ne potegne na tih 4k obrtaja gdje je razlika u snazi.
     
    heroic likes this.
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne vole ljudi priznati da su donji, lažu prvo sebe pa onda druge.
    Trenutno auto 4.5 godine kod mene ne znam da sam ikad toliko obrtaja nabio :)
     
  6. xman

    xman Komšija

    Cuo sam od dosta raje a i onako guglanjem da je 1.6 hdi dobar motor. Nije neki aman nepoderivi ali ono,pristojan motor,sto je meni ok jer da sam informisan da je 1.6 odron a 2.0 prva liga definitivno ne bi ni razmisljao o 1.6
    A pored nize potrosnje i jeftinije registracije meni je 110-115 konja kod 1.6 vise nego taman jer relativno sporo vozim.:)
    Potrosnja od 6l na ovom 508 veceras sto sam vidio me bas iznenadila jer ja bi imao nesto otvoreniju cestu i isao bi na manuelni mjenjac tj jos manje bi trosio teoretski.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve to ovisiMoj drug kupuje auto i ista mu je prica kao tvoja, kao da ste braća :D Više snage ne može da ne treba, a 1.6 na tu masu auta je upotrebljivo ali ne znam da li bi potrošio puno manje od tog 2.0 koji je dosta rastrećeniji.
    Ugl ako si vidio cifru 160ks i misliš da ti treba cisterna za to, sigurno nije tako.
    Kupiš što najbolje možeš za lovu koju imaš, ako ispadne 2.0 da se uklapa go for it.
    Plus ako je 2.0 pouzdaniji kontaj da te jedan kvar na tom 1.6 može koštati cijele uštede na gorivu
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kad smo već kod ovoga samo da pohvalim i da se zahvalim @dino73n koji je uvijek voljan pomoći kad mu se obratim po pitanju auta iako finansijske koristi od mene nije vidio a vjerovatno neće ni vidjeti s obzirom gdje živimo.
     
    Ronaldo_9, Neraa, aNaToMiC ! and 2 others like this.
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Taj 2.0 HDi, manje trosi od 1.6 u 508-ci, ima vise Nm, lakse pokrene tesko vozilo, tako da manje trosi, ima kolega 308 SW 1.6 eHdi 82 kW, prezadovoljan je autom. Razlika u registraciji za 2.0 je 50 KM,
    Da ne govorim koliko je 2.0 blok izdrzljiviji od livenog zeljeza gdje dihtung nece nikad propisati, za razliku od alu gdje lahko propiša. Konstrukcijski 2.0 je mnogo bplji motor, razlika u potrosnji je zanemariva na otvorenom u gradu cak u korist 2.0
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Opet neke nebuloze, 1.6 82kw i 2.0 103kw su razlika tri kategorije registracije i to je minimum 100km. A onda 120kw jos jedna pa još 50km.
    1.6 jest motorić a 2.0 je motor al da 2.0 manje trosi u gradu je opet nebuloza.

    Da se voziš kvalitetno 2.0 je pravi izbor a da se voziš jeftino 1.6. A sto se injektora tiče, jesu na 1.6 siemens koje nisu bas neka sreca al i 2.0 je delphi tako da ni one nisu rock solid. Bilo sta da se uzme ulaganja ce bit.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    xman likes this.
  11. xman

    xman Komšija

    Spreman sam na neki kvar sa vremena na vrijeme. To je manje vise i normalno. Ova 307-ica me razmazila a kada pogledam okolo mislim da sam ja imao i srece sa ovim svojim jer nije bas da nisam cuo da ljudima strada dihtung na glavi motora i slicno.
    2.0 140 konja su 17k na piku. To je 3k u startu vise. 100KM registracija. Nek je 1l vise u potrosnji... Nabralo bi se.
    I da,na koliko raditi veliki servis?
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dizne ko dizne, crkne, das 180 KM i eto je ko nova i rahat. A razlika je cca 150 KM na registraciji. Ja sam pogresno izkalkulisao. Ja ipak mislim da, 2.0 manje trosi u gradu, al mozda grijesim, zanimljivo je kako su iz tog, 1.6 HDi motora sa 8v i jednom bregastom izvukli 84 kW. Ima kolega 308 sw sa 1.6 hdi vec 3 godine , prezadovoljan je potrosnjom i odrzavanjem. Prvi V. Servis se radi na 180k fabrika kaze, ja bi preventivno uradio svakako. Btw Delphi dizne su 140 ks a Bosch 160 ks,
     
    Last edited: May 14, 2020
  13. xman

    xman Komšija

    A drugi veliki servis? Eventualno treci?
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Delphi je i 103 i 120kw. Ustvari to je isti motor samo drugačiji software.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Neces voziti toliko auto. Kada kupujes auto odmah uradis veliki ako ne postoji dokaz da je radjen. I naredni bude, u zavisnosti od auta, nakon 150K.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    To je sad teorija u kojoj isti motor troši više ako ga voziš nenormalno i manje ako voziš normalno, znači nema razlike u normalnoj vožnji, valjda pričamo o normalnim stvarima. Zašto remap stage 1 troši manje od fabričke mape? I troši li manje kad ga "dereš"?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ma naravno da nije loš, posebno ako nisi zahtjevan korisnik vozila... I ja vozim 1.5 TDCi 88kw, naravno ide dobro slabije od prošlog auta remapiranog golfa 1.9tdi,ali navikneš se. Zato mi manje troši, evo neki dan relacija Travnik - Gračanica, nas četvero, upaljena klima cijelo vrijeme. [​IMG]

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja majke mi ke znam kako ti vozis :)
    Kako uspijes spustiti tako potrošnju

    Sent from my Huawei P30
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Troši tačno duplo manje od mog :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja ne mogu ovako da ne znam šta vozim... Prošlog sam uspio spustiti na 4l meni se čini i to sam mikkigas niz brdo od Mostara do Cavtata, ono sav fokus bio da sto vise smanjim potrošnju. I skontam vise me to smorilo :) nego normalna vožnja :)

    Sent from my Huawei P30