Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je stvarno glupost. Kao što xtr reče nije Vettel imao tako lošu sezonu, ne znam odakle to. Ferrari je prije svega imao loš bolid, a vozači su uradili šta se može

    F1 nije samo vožnja bolida. Vrhunski vozač je onaj koji je brz, ima znanje inženjera da postavi set up, I sposobnost da okrene tim oko sebe i bude političar, plus na sve to mora znati sa medijima.
    Uvijek je bio problem kada se takva dvojica nađu u timu.

    Lekler je imao sezonu ravnu one hamiltonove iz 2007 što realno i jeste. Prošla generacija hamsta/fetel ova Lekler/Max

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako nije, kakve je sve glupe greske pravio?

    Komotno mu se sezona moze porediti sa Hamiltonom iz 2011 ili koje vec...
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fetela su pojeli mediji, talijanski a posebno britanski, toliko zlobe od ovih drugih je bilo stvarno odvratno.
    Satrase se zadnjih par sezona da ga utjeraju u dno a Hamilton-a dignu u nebesa, vec je krenula i kampanja da ga stave kao GOAT-a iznad Senne i Schumacher-a ali nece mu za to biti dosta ni deset titula.

    Alonso je strasno navlacio vodu na svoj mlin unutar tima, quote od Masse neki dan:
    Ali zato je bio toliko toksican da je na kraju i sam tim ispastao.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    U dosta utrka je Vettel puno brzi bio od Leclerca ali mozda je i vrijeme za promjenu. Steta, bilo bi lijepo vidjedi Rica u Ferrariju i nije Hulk podero Sainza.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Evo autosport potvrdio Sainza, mehhhh.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci 99% da ce Ric u McLaren. Hajd nije lose, samo osta on na nivou Webbera i mnogih drugih koji su mogli a nije im se dalo...
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Mozda i uspije nesto na mercovim motorima ali do titule tesko.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma kakvi. Nisu motori toliko bolji, ma sve i da jesu ima tu Merc team sa istim tim motorima, ako ne i boljim (jer je uvijek upitno sta dobije customer team).
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto i zvanicno, Ric u McLarenu. Jos se samo na Renaultovo mjesto ceka.
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Mozda Alonso u Renault a Vettel ipak čeka Merc ili ide u penziju.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, nesto ne vjerujem da ce Vettel u Renault, cisto sumnjam.

    Mada sigurno ima dobre odnose s njima, ipak je sve titule osvojio sa Renaultovim motorima.

    Ne znam koliko je Alonso ocajan da se vrati, jer nema dugo nista od Renaulta.

    Ako pak bude Alonso ili Vettel, to znaci da Renault ima neki plan da se vrati na vrh, dovoljno jake argumente da privuku nekog od njih dvojice.

    Svi znamo kako su najavljivali McLaren-Honda partnerstvo, obecavali brda i doline...
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Čitam i ne vjerujem da pišete kako Vettel nije imao lošu prošlu sezonu, lik nije isti otkako je izletio u Hockenheimu i tad izgubio titulu, totalno podređena uloga prošle godine ili ja nisam dovoljno detaljno pratio, ne znam. Uglavnom penzija bi mu bila najbolje rješenje.
    F1 jeste prije svega politika i žuta štampa pa tek onda sport i sve ostalo valja se i tu snaći.
    Sainz je tu da nosi vodu i ne pravi belaje, kao i Bottas i sl. to je valjda jasno. Neće Ricciardu biti veselje protiv Landa, a McLaren je poznat što ne forsira jednog vozača kao drugi timovi, budemo vidjeli...
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam prvi ocekivao vise od Landa.

    A ko kaze da Sainz nece pomrsit racune Leclercu? Da nije cak i bolji?

    Sainz je jednako dobar kao i Max, samo sto nije ni priblizno lud.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    Ne vjerujem, mislim da je već markiran kao dobar sakupljač bodova, da ima ulogu Bottasa, Barichella i dr. , Zamalo top vozač...
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro, pobrinuce se Ferrari da on dobije losiju strategiju, itd.

    Mada poznavajuci Ferrari “losija” strategija moze biti i bolja hhahahahahahha


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Ferrari već odavno od glave smrdi, koliko su pričali da je ovaj Binotto neki genijalac a i on trubadur žešći.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne treba zaboraviti da je Lando bio rookie, ko zna koliko je bolid McLaren-a bio dobar kad je Sainz odjednom ispao na vrh druge lige.
    A Sainz nije blizu Max-a, caca i mati ga ne bi stavili na taj level.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    A šta ako je McLaren bio kanta a Sainz i lando poderali?
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ja, rookie i jedan solidan vozac u kanti imali bolje rezultate od Alonsa.
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Ne treba ipak zaboraviti da je Alonso vozio najgori bolid na gridu, naročito 2018, prošle godine su došli sebi malo a upravo zahvaljujući što je glava otišao, preporodili se.
     
    Haker likes this.