All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    I bluetooth osim ugođaja ima veliko mjesto kad je sigurnost u pitanju. Ja ga imam zadnjih 6 godina i ne bih ga se nikad odrekao mada sad nova auta teško da nemaju. S vremenom neke stvari postaju serijska oprema tako bi trebalo i da je sa klimom slučaj.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bogami grijani retrovizori obavezno pogotovo ko je bez garaže čak i prednja sajba grijanje ili webasto a najviše mi fali grijanje na sjedištima to je ljepota meni lično jer ne volim u kabini visoku temperaturu a pod guzicom kad ti grije milina
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma sve od opreme treba. Sto vise to mi je bolje. Fali mi grijanje sjedista, i iskreno da bi tempomat za to... jer ne vozim svaki dan na autoputu :D a svaki dan vozim :) isto grijanje volana dok nisam probao nisam znao kako je dobro :D onda onaj samozatamnjujuci retrovizor... sad kad sjednem u auto koje to nema ko u proslost da me vrati :D


    Samo sto vise opreme :D
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ma naravno, ali ako ne možeš imat sve onda biraš. Ja imam taj retrovizor i pravo mi je cool. A tempomat ide i na magistrali, nije samo za autoput... I ne bih ga dao za grijanje dupeta koje će utrnut s desne strane dok držim gas 2 sata recimo

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    tempomat zna biti dobro opasan na magistrali...
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Na magistrali je opasno uopće vozit ako ćemo realno

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    To da :) juce sam bio na Ramskom jezeru, taman dosao kuci kad vidim clanak, sudar na magistrali... dobro sam prosao...
     
  8. xman

    xman Komšija

    Ja nakon 307 kako sam poceo sjedati u Insignije,C5 i 508-ice ne vidim kako bi mogao bez parking senzora,auta ogromna:D
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Covjek se navikne na dodatnu opremu pa onda kad kupujes drugo auto gleda i tu opremu da mu nesto ne zafali :) Recimo Nissan kod Qashqai daje solidnu opremu kod srednjeg paketa (Accenta) a to je p. senzori naprijed nazad, kamera nazad, tempomat, navigacija s touch displejom, bluethooth, povezivanje s tel, kozni volan mjenjac, grijanje sjedista, samozatamnjujuci retrovizor, preklopni retrovizori bocni, komande na volanu, 3x usb i jos par detalja i kad se naviknes na sve to, tesko je bez toga. Ali slazem se, klima i tempomat must have a ostalo dobro dodje.

    Grijanje volana je extra stvar zimi ko nema garaze..
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nissan su gubari.
     
    Last edited: May 18, 2020
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    ne rece nam koje si vozilice ti sve imao...
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tale skoda, pezo, ali zena ga tuce, to znamo.
     
    forzamilan likes this.
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Škoda je službena, imao je mercedes prije pežoa.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Danas se vozio u Volvu XC90 2005 godiste, 2.4 dizel 163ks, 330 hiljada na satu. Koji je ono tenk od auta, uopste se ne vide godine na njemu. Doduse jest garaziran i bas ocuvan, doktor ga vozi preko 10 godina. Ispod haube kao da je auto 5 godina staro, tacno onda skontas da auta iz uvoza sa "200" hiljada na satu ustvari imaju blizu milion.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    VW, Mercedes, Pežo. Kako sam se oženio ljestvica sve niža.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma najvise je do koristenja, taj sto je vozio je sigurno i pazio.

    Eno bio nedavno primjer grobine, onaj C4 sto je neko gledao da kupi. Kupljen ovdje i presao, koliko, mozda 140 ili 160 hiljada? Znaci tesko da je vracen, jednostavno neka seljacina vozila...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Ja sam gledao. Najveca zanimljivost mu je bila sto mu prednju plastiku drze sarafi za rigips. Pored toga, lak se guli.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To sto si gledao je vjerovatno ucestvovalo u udesu. Tesko je naci danas sabrano auto.

    Na ovom autu je originalni lak, nigdje se nije ogulio niti ima korozije a i plastike okolo su bez ostecenja, pricam o Volvu.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Sve mi se čini u zadnje vrijeme da pola proizvedenih vijaka za rigips završe na vozilima

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne znam kako je kod ostalih proizvođača, ali danas sam se zijanio kad sam vidio da je električna vodena pumpa za E87 oko 750KM... Sreća pa je samo do termostata koji je ostao zatvoren :)