1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam na prijašnjim telefonima koristio Nilkin i nisam imao primjedbi. Na RN8 sam dobio neko kinesko staklo, i ono se vec počelo pučiti blizu ivica. I ovdje je zakrivljeno, tako da mi staklo to ne prekriva, ali nadoknadio sam maskom.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma brate uzeo dva komada u 15 dana kvrcne te od kljuce te od tvrdih predmeta kontam kakva je to zastita da lako kvvrcne :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Kako od ključeve života ti, pa jel moguće da držiš ključeve i mobitel zajedno?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. Tesla

    Tesla Aktivista

    Pa tako testira zastitno staklo :)
     
    dams82 likes this.
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    ne al et danas se zadesilo. A prosle sedmice od neke gluposti metalne.
    Inace svi moji telefoni su bili masa puta u dodiru sa metalom bez zastite i nikad...
    Al da ovako pucaju zastitna stakla eee...

    Kontam uzeto ovaj nikklin ima kod nas 1 staklop 25 maraka, al kontam jel vrijedi :D mogu uzet 10 komada ovih da mjenjam mjesecno po dolar:D
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne znam vala, ovo moje je bilo možda 2$, baš neki dan slučajno tokom od kaiša udarim po njemu i ništa :D , nillkin imam na dva telefona koja sam proslijedio, ne miču se već po 4-5 godina. Na jednom je odradio posao kada je ispao na kaldrmu, zamijenio staklo s istim takvim i nema problema.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ta zastitna stakla imaju veliku tvrdocu a to znaci da su krhka i da pucaju i na najmanji udarac,kao ledenica...zato sto su primarno namjenjena da prst klizi po njima i da stiti od ogrebotina a i da pukne staklo umjesto displaya,kada dodje do belaja...jer staklo je par dolara a display par stoja :D

    i na displayima telefona je isti princip...staklo je jako tvrdo a to znaci i krhko i zato kada padne na ivicu,pukotine budu preko cijelog displaya a ne samo na jednom mjestu gdje je pao
     
    forzamilan likes this.
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ta stakla puno lakše pucaju nego sam touch screen. Ja sam to jednom stavio na telefon i nikad više. Nešto mi nije bilo glatko više kao bez i mrljalo se puno više... Ovako koristim godinama i nikad nisam razbio ekran.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ja koristim RN3 PRO kao sto sam i rekao, uzeo sam ga prosle godine za stoju. Bio je sav iskrivljen ( baterija se napuhala u njemu i vlasnik je zamijenio za neku fake bateriju, mislim da nije imala ni 2000 mAh, ne radi mu slot za SD karticu, ja ga otvorio, ispeglao metal koliko sam mogao i sada je ok, osim sto su i tipke metalne pa power tipka je jos uvijek sjebana. Kupio sam preko ebay-a fantasticnu bateriju i prikazuje da ima oko 3600 mAh, meni dosta 6-7 SOT-a na pie romovima i jos vise na Q. Uglavnom kcerkica ima(la) samasung galaxy J5 i razbije displej ( dobije nov displej oko 10 marta - taman pred lockout - nisam ga ja kupio, nisam toliko lud, cijena 140 KM). Opet ga je slomila prije nekoliko dana. Sad je na mene red da se isprsim i dat cu joj svoj naravno RN3PRO, to je jos uvijek zvijer telefon, ali sada ne znam, a nije mi zao para koji da narucim OKLOP da znam kad joj ispadne da nece biti stete, ima li kakva preporuka za nekog proizvodjaca spigen, nilkin ako sam dobro upratio ili tako nesto, sto se mene tice, svaki moj telefon je u mint stanju i nakon godinu dana, pazim na telefone jbg.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne postoji takav oklop drug za smartphone :D

    potencijalno najbolja zastita su one preklopne futrole ali opet kada se koristi i ako tada padne,opet dodjemo na isto...pukne
    djeci najbolje kupovati neki jeftikanere,kojeg kada razbiju bacis i kupis opet neki za isto para...jeftinije je nego mijenjati display
    kasnije kada porastu,kazes ako ga razbije,neces mu novi kupovati i neka cuva jbga,kao i svi drugi
     
    Tesla likes this.
  13. Tesla

    Tesla Aktivista

    Yes, moje dijete ne zeli 2GB RAM-a, ne zeli low dpi display, sreca moja pa postoji xiaomi, ne znam ziv sta bih. A vidjao sam nekad ne znam za koje telefonove :) one case-ove gdje uvalis telefon i imbusom ga stegnes, a i display zasticen. Sto je najgore, IMALA JE PREKLOPNU FUTROLU ALI JE SMARALA :). E sad hoda sa HTC-om nekim koji jedva gura i CM13 lol.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hah sve znam to sa djecom...radio u prodaji telefona...to je cirkus sada sa djecom...nekada mi bude zao roditelja djece...dodju i vidi se da nemaju para a dijete hoce iphone a roditelji kolutaju ocima :D
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kupi spigen ja ga koristio na s9 godinu i po dana beton sav izgreban ko da je sa fronta dosao spasio mi je mobitel od padova dosta puta, mobitel kad sam prodao ocistio ga mozes ga na izlog staviti. A ta zastitna stakla sam se namjenjao sigurno 6-7 kom pucale su ko ledenice, neki cajniz 9h kobajagi.
     
    Last edited: May 19, 2020
    Tesla likes this.
  16. Tesla

    Tesla Aktivista

    Uh jos dijete svoje očadih, nije srećom poletna za te skupe telefone, ne histerise, razumna je. Baka joj nije razumna, kad joj je uzela ovaj J5 jer je odlicnim zavrsila skolu ja poludio. Mislim da ga je preko 300 u domodu platila, kontam kakav si mogla xiaomi ugrabiti.za te pare. I malena sada uzme moj telefon ovih dana da zaigra waterpark.io, i kaze, pa tata ne zapinje uopste,.na samsungu nisam mogla ni igrati :).

    Hocu, hvala, to cu sad ganjati.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ah te bake i djedovi, al mora i te modele neko kupiti


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Tesla likes this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam se naprodavao j5 2017 modela...kupi jedno dijete u razredu i onda svi hoce isti model i tako redom...bio oko 400 KM kada se tek pojavio u prodaji a i cijelo vrijeme je isao ko halva...jbga ljudi su sada ko roboti,samo slijede nekoga ili neke naredbe,malo ko razmislja o bilo cemu

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Glavno da ima amoled ekran...
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije to u pitanju. Samsung je postao najveći brend i ljudi jednostavno kupe jer je samsumng. Ja sam druga jedva ubjedio dq kupi Xiaomi A3 jednostavno ne možeš dokazati da će dobiti bolju stvar za manje love. Žena mu kupi Samsung A neki i sad vide iz prve ruke :D


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.