All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne parkiras autobus ispred tržnog lol. W123 je malo auto. 4.7 sa 178. To je širina Astre H. Duzina nove astre karavan. To su mala auta za normalan sedan.

    Bilo sta vece od te astre H ne moze proci kroz stare garaze koje imamo. 90% garaza je prijeratno. Ne parkiramo svi na livade pa da je nebitno. Moja garaze je uz drzavnu zgradu i ispred mi parkiraju radnici. Ja sa 1.8, 4,5 autom izadjem i udjem sve u milimetar. Da uzmeme vece auto, morao bih mijenjati garazu. Svi oko mene su polupani i izgrebani jer je "lako".

    Da ima parking prostora bila bi druga prica. Sva naselja u Zenici gube trotoar jer su po njima auta.

    [​IMG]

    https://www.072info.com/zenica-vise-od-5-000-mjestana-mokusnica-nema-gdje-parkirati-vozila/
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U Sarajevu su dvosmjerne ulice pretvorene u jednosmjerne jer ljudi "nemaju" gdje drugo da parkiraju.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jbg kad svaka uš i šuga vozi auto danas. Evo recimo krećem od sebe.
     
  4. xman

    xman Komšija

    Znam meni su ove C5-ice ko lutke al masa raje mi kaze da su 508-ice koje gledam bolja auta u fazonu daj tu 307 i 10k i uzmi 508.
    Ne znam jesu li motori potpuno isti al znam 3 covjeka koja si nabelajila sa C5 i nekim senzorima i navodno unutrasnjost nije kvalitetna ko u 508. Plastika "brzo" popuca i slicno
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    C5 i 508 je isto auto.
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    bar kod nas je 508 u odnosu na c5 nepoznanica zbog malog broja primjera, a to opet govori o tome koliko se vise ljudi odlucuje za c5 iz njima poznatih razloga.
     
  7. xman

    xman Komšija

    Da u sustini to je to medjutim vise naginjem 508 iz par razloga. Prvi su tih par zaista losih iskustava kod par kolega. Kod jednog nov se pokvario u Beogradu,neki senzor. Kod drugog ista stvar samo sto je kvar bio 800KM.
    Kod treceg nesto oko hidraulike preko 1k popravka.
    E sad mozda bi iste komentare cuo i za 508-ice da ih ima vise na cestama...
    I glavni razlog su misljenja ljudi koji imaju iskustva sa oba auta i vele 508 je za nijansu dvije bolji.
    Mene najvise zanima motor i pouzdanost a izgleda i ostalog sto se tice oba auta su glava boli
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kaze tale da su francuzi najbolji.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Bolja je 508-ca, bas radi senzora i gluposti koje C5 ima.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    X6 nije auto, X6 je dijagnoza.
     
    Ekstrauterina and Stevie_Ray like this.
  12. xman

    xman Komšija

    Znaci ima razlika u motoru?
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ma nema. C5 nerijetko ima taj hidro ovjes pa možda na to misle. Motor, mjenjač, kočnice, elektronika je sve isto naravno ima razlike ako je druga oprema...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  14. xman

    xman Komšija

    Jeste hidro ovjes je u pitanju,kaze stradao od nasih cesti.
    A ovi problemi sa tim senzorima radi kojih se auta nisu mogla upaliti ili su gubila vucu su sve 2.0 motori a razlog kod ovog jednog u servisu rekli prljavo gorivo,kod drugog navodno je udaran pa se nesto poremetilo...
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Taj hidro ovjes dolazi na nekim exclusiv modelima i ja bi ga izbjegao, mada je preudoban. Motor standard po meni lagan za odrzavati, malo naprednija verzija tog motora sto imas u 307-ci samo presli sa 8 na 16v, ima kolega u 307-ci isti i nije imao problema sem zaprljanog egr-a, znaci klasican cr motor.
    Ja bi rado da imam pare i da kupujem otisao u gold auto i kupio ovaj C5, usput ostavio 2000 KM za mačka u vreći. Sa tim parama mozes ga kompletnog uraditi, kvacilo, servisi, turbine, sensori. Znaci da je najgori sredis ga.
    Usput prvi modeli su imali neke sitne dječije bolesti, sto 508 nema, jer je upravo 4 godine ispred, tj sve one djecije bolesti na C5 su rijesene na 508
     
    Last edited: May 19, 2020
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja ne bi C5 bez hidraulike, ono je milina voziti

    Sent from my Huawei P30
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma sa tim ovjesom je najudobnije auto na svijetu, ali ja ne bih strahovao da za to dam 2k kad počne curiti.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma samo redovno održavanje i korištenje. Vjeruj mi najviše propadne od "ne diraj, pokvarit će se".

    Sent from my Huawei P30
     
  19. edgsi

    edgsi Aktivista

    Jedno pitanje za Liqui Moly Injection Reiniger 300ml. Na njihovoj stranici pise da treba nasuti u 3/4 rezervoara a na limenci pise da je dovoljna za 70l benzina. U pitanju je Fiat Grande Punto 1.4 16v 70kw sa rezervoarom od 45l. Sad sam trenutno na 3/4 rezervoara. Da li da saspem citavu bocicu i dopunim rezervoar do vrha ili?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo ti naspi, citavu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 likes this.