MasterBuild

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by heroic, Feb 9, 2018.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Ultrawide je stvarno super stvar, i za igre kao GTA npr, ali i za Civ i slicne "grand strategy", tu ide ista logika kao i za produktivnost, vise radnog prostora.

    Ultrawide je zakon za ove igre, Hearts of Iron i slicne isto super izgledaju.


    Stari monitor cu zadrzati za posao, nazalost ostetio sam ga daljinskim od webcam prije mjesec dana, okliznuo se, ispao mi daljinski iz ruke i odletio u monitor. Ima malo ostecenje na staklu (5-6mm), povrsinsko je, nije panel ostecen srecom, ne primijeti se u radu ili igrama, samo na skroz bijeloj podlozi ili kad je ugasen.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Uh kuciste zlo.koliko kosta ovaj model?
    Bravo za confu

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Samo kuciste C700P Black Edition me kostalo 690KM.

    Razmisljao sam se izmedju ovog i C700M, ali mislim da bi mi ove LED trake sa prednjoj strani smetale kad je mrak u sobi i npr gledam neki film, a racunar upaljen.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta reci, "lako je za razmestaj kada imas namjestaj" :) Svaka cast na konfi!
     
    heroic likes this.
  5. heroic

    heroic Komšija

    [​IMG]
    [​IMG]

    Sa EKWB stranice sam narucio komplet loop i ovu stvarcicu, obican mjerac pritiska i zracna pumpa pomocu kojih za 15min provjeris da li loop negdje pusta.

    Evo cijeli dan kuburim sa carinom i DHL-om, posto za mjerace treba neka potvrda iz zavoda za mjeriteljstvo, pa pokusavamo da ga "proguramo" kao zracnu pumpu ili sastavni dio vodene pumpe, cirkus zivi, cijeli loop mi stoji na carini zbog djidje od 20EUR :D
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

  7. heroic

    heroic Komšija

    • EK-Quantum Momentum ROG Rampage VI Encore D-RGB - Plexi
    • EK-Quantum Kinetic TBE 300 D5 PWM D-RGB - Acetal
    • EK-CoolStream PE 360

    Fittinge, cijevi standardno, coolant imam crveni.
    Ventovi su Cooler Master MasterFan SF360R ARGB.
     
    Last edited: May 15, 2020
  8. heroic

    heroic Komšija

    Konacno sam se izborio sa carinom, sva frka oko ovog "EK-Leak Tester". Kao za sve mjerne uredjaje moras imati odobrenje od zavoda za mjeriteljstvo da uvezes u drzavu, presmijesno. Na kraju izmajmunisali da je ustvari sastavni dio vodene pumpe.

    [​IMG]
     
    Picoooka and forzamilan like this.
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    To za mjerne uredjaje je istina.

    Koji imas blok na trenutnoj konfi i hoces li ga prodavati?
     
    heroic likes this.
  10. heroic

    heroic Komšija

    Ne sumnjam da je istina, tako su mi iz DHL-a isto objasnili, samo mi bilo skroz bezveze, u pitanju je uredjaj za licnu upotrebu. Na kraju su eto pristali da carine kao da je sve dio vodene pumpe.

    Na CPU imam montiran EK-Supremacy EVO - Acetal
    https://www.ekwb.com/shop/ek-supremacy-evo-acetal?___SID=U

    Isto tako imam i ovaj EK-Velocity - Nickel + Acetal
    https://www.ekwb.com/shop/ek-velocity-nickel-acetal?___SID=U
    U kutiji neotpakovan, kupio prosle godine, planirao da zamijenim, medjutim nekako se izvuklo 3-4 mjeseci nisam stigao i onda poceo novi posao, nisam ni razmisljao vise o racunaru.


    Prodavat cu oba bloka, ovaj drugi mogu odmah prodati ako zelis. Imam i dva fittinga, nesto crijeva i
    EK-CoolStream CE 140 radijator. Sve neotpakovano/nekoristeno.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam morao na proslom poslu derovno ici u mjeriteljstvo za bilo sta sto ima bilo kakvu skalu...
     
    heroic likes this.
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Od kolege Heroica kupio sam EKWB 140mm radijator, CPU Velocity block i fittinge.

    Uglavnom Noctua NH D14 je penzionisana. Max CPU temp je 61C, sto je 9C manje u IBT nego sa NH D14, 2 ventilatora (push/pull ) na 140mm radijatoru @ 1000rpm.

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Neso, Picoooka, NAILS and 2 others like this.
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Daj nabavi am4 bracket za noctu-u i prodaj mi je jeftino :D
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Uff ti bas sve potopio, bas dobro!
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ovo ti je Poor man's Master build naspram tvoje :D
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Mislim da ja imam viska ako ti treba.

    KingT - sevap ti je ofarbati to kuciste iznutra u crnu.
     
    Neso likes this.
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma djaba kad ovaj nece da je proda :D
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Vedo puno je to posla, samo da sve ovo izvadis je dosta.

    Ausländer du verdienst viel Geld, und du kannst einen ganz neuen in Deutschland kaufen. :D
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Ma lako je napraviti dobar build kad samo skrsis brdo para, vece je umijece imati strpljenja i znanja i sa nekim budzetom sastaviti slican build.
     
  20. Filozof

    Filozof Aktivista

    Nema tog znanja koje ce zamijeniti pare :D bar u ovom slucaju :D

    Sto bih ja volio da imam par hiljada viska pa da skrsim sve u komp, onako od bijesa i onda da lagano uzivam u sklapanju jedno 5 dana, da svaki kablic bude na svom mjestu... ehhh al sve ima prece od preceg majku mu :(

    @KingT Samo da ti je kuciste malo bolje, ostalo je sve mjera majke mi :D Imam nesto slicno samo sto je kod mene 4770, konto sam uzeti nesto slicno tome, neki K al boga mi prije ce biti da cu preci na rajzen, doduse kod mene je jos sve zracno ali kanim neki AIO za cpu da uzmem cisto radi estetike, mada sa zrakom uopste nemam problema 1080 phoenix mi je na oko 77c dok se igram.