Najbolji izbor graficke do 170 eura

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by FearLess, Oct 28, 2019.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Znam ja koliko trosi, ne trebas linkati, i rekao sam za dvije, a naveo i konkretan model koji trosi toliko
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne optvaram novu temu, sta je best buy do 400KM novo/polovno ? Volio bih novo da zaobidjem rudare. Jedino je prob napajanje, 500W dok je vecina ovih RX580 6+8pin.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    NAILS likes this.
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Imam novu 570 8gb strix

    Edit: izgleda da sam ti dzaba pricao, nijednoj 580 ne treba 6+8pin
     
    Last edited: May 28, 2020
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidio sam, nisam te zaboravio :) Samo da vidim sta jos ima. Ova 1650 super mi ne bi nikad 'naumpala. Dobro overklokana karta. 1860 GPU clock.

    Kod te 570 je jedan 8pin ?
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jeste, jedan 8pin.
    Performansama su tu negdje, 1650s par % brza gdje ne treba vise od 4gb vram
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: May 28, 2020
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Jeste 1080p, ne mislim mijenjati ovaj dell monitor zbog posla. "Mjerio" sam te karte po RDR2 i warzone. Jedino je još dilema da li mobsterovu sto ce mi ostati love :)
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzmi mobsterovu, ostane ti 130KM, a i kvalitetniji je model, Asus rog strix je vrh ponude. Predpostavljam da ima i garancije jer je nova.
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    140 ostane :D
    Ima 3mj
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Stigla jutros INNO3D 1650 Super. Inece bi je uzeo jos prosle sedmice ali gledao od 1060 6GB do RX590 i 1070. Da vidim sta još ima u tom cjenovnom rangu. Samo niko nista nema na stanju. Ako cu ici na 1650S, hajde onda da nadjem Asus TUF model. Jok, nema je.

    Ja narucio kartru, cekao 2 dana, ubacio i igrao se a evo i dalje mi prodavnica ne javlja da je stigla RX590. Mislim, zaista ne kontam kako neko uopste uspije kupiti zacrtane komponente.

    Sto se performansi tice, nije mogla stati u gornji PCIe. Mislim, moze ali ne mogu DVI ubaciti. Izbaceno mi kućište na tom zadnjem otvoru. Valjda nece biti razlike. JEsu isti ali MSI favorizira prvi slot. Klokovi variraju izmedju 1850 i 1920 tako da bi definitivno mogla na 2GHz. Temp oko 59-61 u loadu.

    Nisam se puno igrao osim u BF5 i PUBG malo. BF5 moze na ultra ali ima dijelova gdje pada na 50FPS. Na nekim mapama ne pada ispod 65 FPS poput Hamade dok na Roterdamu nekad padne na 50.

    Ultra
    [​IMG]

    [​IMG]

    Ultra

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Sve u svemu ja zadovoljan. Naprosto mi je ludilo da za 380KM i sa kartom koja ima TDP od 100W, mozes igrati BF5 na ultra. Jest' da je 1080p ali opet. RX590 jeste bolja u nekim naslovima, ima vide rama ali je prestara to platforma. Ko je šiša.
     
    Vedo and Reventon like this.
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisi pogrjesio, neka je sa srecom i da dugo traje :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala drug ali da je nisi spomenuo, mislim da bi je preskocio. Nije da nema testova ali su vecinom neki indijci testirali. RX570/80/90 su tri puta popularnije. Isto kao i 1060. Jedina joj je mana vram ali za te pare ne moze vise :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Pita kolega u slicnom cjenovnom rangu, sta uzeti do nekih 380KM, da li se sta promjenilo kako su izasle nove karte? 1080p 4770K (mislim da ce preci na ryzen ali nekad u buduce mozda i 1440 monitor). Nista posebno ostatak konfe.

    Ja mu nisam nista puno pametovao. Samo mu snimio BF5 na ultra max out postavkama i mislim da su ovo dobre performanse:



    Ide skoro stalno oko 80+FPS bez snimanja. Pada nekada na 65 kada su neke guzve ali nista posebno. Isto tako ce igrati multiplayer igre. BF5, warzone itd. Ali eto, raspituje se ima li sta bolje u izboru bilo AMD ili Nvidia.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako je bas limit 380KM onda nova GTX 1650 super za 360KM, ali samo za 1080p.
    Za 400-420 KM ima polovna GTX 1070 koja je daleko bolja i sa njom moze 1440p. Za istu cijenu ide nova GTX 1660 koja je nesto slabija, u prosjeku 5-10fps, uz umjeren OC su na istom nivou.
     
    NAILS likes this.
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci nikako ako bude veca rez? Mijenjat ce komponente pa i monitor nekad iduce god ali nece sigurno ostati na 1080p i ako se sada fino igra na nekom 24" monitoru.

    Polovno kaze da nece nista gledati pa se ja nisam puno trodio da nagovaram. Nista tako cu mu reci, ako ostane na 1080p onda neka uzme moju kartu. Ako ne, neka sakuplja pare. Hvala drug ;)
     
    Reventon likes this.
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Usput da uletim ovdje, ako neko ima za prodat RX 580/590, GTX 1650 super, GTX 1660 ili GTX 1070 neka mi se javi u privatne pruke. :)
     
  18. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja sam svoju XFX RX 580 4GB prije 2 mjeseca prodao za 200 KM. Bio je oglas na HWB. Prije mene je rudarila godinu dana. Ja sam je kupio sa 2. godine garancije. Radeonke RX570/580 su kao tenk. Znam raje koja je kupovala te karticu koje su rudarile. Nikad nisam čuo da je neka crkla. Definitivno best buy opcija trenutno. Za Full HD 60 fps gaming.
    Sin ima sličan procesor 4460 ,16 GB Fury Blue rama i Sapphire RX570 8GB. Manje-više sve ide na High/Very high @ 60 fps.

    Traži samo Sapphire Nitro RX 570/580 8G, imaju najbolje hlađenje.
     
    Reventon likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nasao sam jednu Saphire na olx-u ali vlasnik ne odgovara na poruke. Nije mi zurba, izletiti ce nesto.
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    btw. ja sam za 400 KM uzeo Sapphire Pulse Vega 56 (momak je cijenio 450 KM). Bile su na OLXu dvije. Pored nje imaš i 1070. Preko 400 ne idi, nekome je j to puno, ali tako je sada stanje.